Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért nem alszik 3 éves fiam...

Miért nem alszik 3 éves fiam délben csak vita hiszti könyörgés árán?

Figyelt kérdés
7 alkalomból 4szer hiszti van. Máskor szinte szó nélkül mellém bújik, alszik. Este sosincs gond, csak délben. Ha elalszik behúz másfél-két órát! Szóval szüksége lenne az alvásra,meg nekem és a nyolc hós öccsének is! Kezdek kikészülni!
2011. ápr. 13. 23:39
 1/10 anonim ***** válasza:
Lányom 2,5 éves és nálunk is van ilyen gond néha. Én azt csinálom ilyenkor, hogy kirakom a nappaliba, nem nyűglődöm az altatással. Viszont elég ingerszegény környezetet csinálok neki, szóval ujságot olvasok, és csend van, félhomály... általában 20-30 perc múlva már ő kér, hogy menjünk aludni :))
2011. ápr. 13. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Probáld meg elsötéteni a szobát és lefeküdni mond meg neki hogy anyú és a tesó alszik bármit tesz ne foglalkoz vele tegyél úgy mint aki mélyen alszik elöbb utobb elunja magát és melléd fekszik.
2011. ápr. 13. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Valószínüleg mert belemész a vitába, könyörgésbe.

tedd le és hagyd ott.

Az enyémek is néha nem aludtak, de feküdtek az ágyban,csönben. nézegettek. aztán mégis elpilledtek.

2011. ápr. 13. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
köszi a gyors válaszokat! Kipróbálom a nem szólok hozzá módszert! És mi okozza egyébként a hisztit? Jobb játszani mint aludni? Vagy mi?
2011. ápr. 13. 23:59
 5/10 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
Hát én okosat nem tudok mondani, a nagyobb lányom az ovis éveit végigpanaszkodta hogy aludni kell délben, aztán az első osztályban meg azért nyűglődött, hogy milyen hely ez már, nem lehet délben egyet szunyálni... :-S
2011. máj. 27. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A nagyobb lányom 3 éves, 2 éves kora óta nem alszik nappal. A kicsi 5 hós, de már most alig alszik nap közben, össz kb. 3-szor 40 perc :(
2011. máj. 27. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A lányom három éves lesz a nyáron - és két éves kora óta gyakorlatilag nem alszik délután. Nem is harcolok vele, ugyanis ha mégis bealszik véletlenül, csak én járok rosszul, mert akkor este lelőni se lehet 11 előtt. Inkább ne aludjon délután, de nyolckor csönd legyen a lakásban. A kisebbem - jövő héten tölti a 10 hónapot - is már csak egyszer alszik, délben, nagyjából egy-másfél órát. Ez van. Meg lehet szokni. A lányom ilyenkor szokott mesét nézni, vagy eljátszik magában, mert én meg a kicsi alvásidejét szeretem főzésre használni és ebéd akkor van, amikor a kicsi fölébred (11 után bealszik, fél egy-egy között ebédelünk).

Már megszoktam, hogy nekem ilyen nemalvós gyerekek jutottak - a kicsivel ötkor fel kell kelni, ki kell hozni a gyerekszobából, egy órácskát játszik, szopizik, aztán alszik még úgy hétig, fél nyolcig, a nagyobbom meg hat körül kel, tehát esélytelen, hogy reggel visszaalhassak egy kicsit. Mindemellett mindkettő ébred éjjel, ha szerencsém van, akkor a kicsi csak egyszer, a nagy kétszer-háromszor. De cicizés, illetve pár korty tej után mindkettő gond nélkül visszaalszik. A nagyobbnak be van készíve a "cucuka", vagyis cumisüveg, abból issza a tejet és azzal vissza is alszik, a kicsit meg kiveszem a kiságyból magam mellé, szopizik és abba mindketten belealszunk.

Meg lehet szokni. Mostanra már fáradtnak sem érzem magam. Az ember bármihez képes alkalmazkodni, ha akar.:-)

2011. máj. 28. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nálunk az ovi oldotta meg. 2-3 éves koráig nem aludt délben, vagyis eleibe iszonyú szenvedéssel, veszekedéssel, órák alatt sikerült elaludnia. De aztán a kis tesó miatt fel kellett ezt adnom. úgyhogy bő félévet nem aludt. Hiába ébresztettem korán, hogy fáradt legyen.

Ahogy elkezdődött az ovi, gondolom a sok idegen inger rettenetesen kifárasztotta. Már egy éve jár és minden egyes délbe szó nélkül alszik. Kitartás

2011. máj. 28. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"És mi okozza egyébként a hisztit? Jobb játszani mint aludni? Vagy mi?"


Dackorszak. Velejáró és szükséges, az én-tudat kialakulása érdekében. Hagyd, hogy minél inkább megélje, kivéve olyan téren, ami nem vita tárgya, pl. napirend, ennél fogva az altatás. Fentebb írtak módszereket erre. Esetleg még megoldás lehet, hogy az ellentétest kérsz tőle, mint amit elvársz, bár az altatás esetére nincs konkrét ilyentén ötletem, de más szitukra lenne, amelyek során ellenkezik a picur, bár azok többségében meg -egy bizonyos határig- engedni kell, hogy megélje magát, pl. ellenkezésre való motiváltságát.

2011. máj. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
... még valami: bár a du-i alvásra is szüksége van a picurok szervezetének, de van, hogy tényleg nem kívánja, olyankor meg erőltetni kár. Az ideális, ha a többiek válaszában olvasható módszereket kipróbálod, de amelyik napon nem válik be, valszeg nem kívánja a szervezete a du-i alvást. Analógia: ha nem éhes valaki, azt épp úgy káros erőltetni, és nem fog éhen halni, és nem lesz vitaminhiányos, de legalábbis több a haszna, mint a kára, ha nem erőltetik az etetést (pl. lehet, hogy teltségérzete van). Az megint más eset, ha a kisbaba játékból kiköpködi néha az ételt, attól még lehet, h éhes. De ez csak egy analógia volt.
2011. máj. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!