Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Engedjem neki, hogy így részt...

Engedjem neki, hogy így részt vehessen a főzés folyamatában?

Figyelt kérdés

26 hónapos a kisfiam, nagyon kis házias, mindenben szeretne segíteni, főleg a főzésben. Igyekszem minden óvintézkedést megtenni, hogy ne legyen baj, de pár napja az apja engedte neki, hogy ő csinálja a tükörtojást. Állítólag a kicsi ügyesen feltörte villával és beleöntötte az olajba. A probléma az, hogy ma főzni akartam és olyan cirkuszt levágott, hogy nem engedtem neki, hogy kevergess, ő rakja bele a forró levesbe a zöldségeket, hogy rendesen majdnem hányt.

Hagyjam neki, hogy segíthessen ilyen folyamatokban is, vagy mit csináljak?

De attól félek lefröcsköli magát a forró vízzel, olajjal, stb. Ugyanakkor olyan aranyos, hogy csinálni akarja és sokat tanulhatna így. Tanácstalan vagyok, nem tudom, hogy lenne jó. Ne engedjem neki vagy engedjem a felügyeletemmel persze?


2011. ápr. 14. 16:29
 1/9 anonim ***** válasza:
93%
Én a forró dolgoktól távol tartanám, ha tetszik neki, ha nem. Minden mást lehet.
2011. ápr. 14. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
forróhoz ne, vagy tegyétek bele együtt, de az egészet egyszerre, ne álljon ott és pakolgasson egyenként a forró vízbe.
2011. ápr. 14. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 kisnita ***** válasza:
100%

Én engedném. Persze feltételekkel! Mutasd meg neki, hogy hogy kell beletenni a levesbe a zöldségeket, szépen lassan csak engedje bele, dobni nem szabad mert rá csap a forró lé és megégeti a kezét. Ha szépen elmagyarázod neki, hogy miért és hogyan kell és meg is mutatod akkor biztos meg fogja érteni.

Az én picim 21 hós lesz, főzőcskézni nem akar (még) de kevergetni szeret krémeket, meg észrevettem, hogy mikor eszi a joghurtot azt is kevergeti :) Ő a takarításban jeleskedik, mindig segít felmosni, tartja nekem a lapátot, hogy söpörjem rá a szemetet.

Aranyos nagyon :)

2011. ápr. 14. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
nekem a lányom ennyi idős, de nem engedem a forró közelébe, tudja, hogy a konyha túlsó végében meg kell állnia, ha kell mind a két kezem a főzéshez és pattogni fog mondjuk az olaj. Be is tartja szerencsére. Engedd minden veszélytelen dolgot csinálni, de én még a felügyeletem mellett sem engedném tükörtojást sütni, soha nem lehet tudni, elég egy rossz mozdulat. Ráadásul van egy öccse is itthon, rá is rá kell pillantanom, ha pont akkor pillantok rá, amikor a másikkal valami történik, akkor hogy számolok el magammal. Krumplit, répát pucol hámozóval, ha nem forró az étel, akkor segít körülötte, habarást kever, fűszerez, de forróhoz nem engedjük. Pároddal pedig ezt beszéld meg, mert fontos, hogy azonos nézetet képviseljetek, a gyereknek is így könnyebb eligazodnia.
2011. ápr. 14. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A lányom is nagyon szeret segíteni.....Már késsel is tud vágni persze ha én is ott vagyok.

A forró mellé nem engedem.Olajhoz sem.A legjobban azt élvezi,mikor panírozunk,tésztát gyúrunk,kenünk,stb....3 éves ügyes kiscsaj.Már régóta "segít".A fiam is már föz.....Kever a kanállal az üres edényben.12 hónapos. :)

2011. ápr. 14. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a forrotol tartsad tavol de amugy segithet. Kisfiam bolcsis es ott minden heten valamelyik nap van "fozocskezzunk egyut nap". Ilyenkor a gyerekek es a gondozo nenik egyut sutnek valamit. Altalaban kekszet vagy valamilyen pogacsat... szoval nagyon egyszeru dolgot. Minden gyerek elott van egy kis tal es mindenki ugyanazt csinalja. Neha kis ugyetlenek es segiteni kell de nagyon edesek, orommel es odaadassal csinaljak. Ha keszen vannak vele es behelyeztek a kis tepsibe akkor gondozo nenik elviszik, berakjak a sutobe es ha megsult mindenki megkapja a sajat alkotasat:) De ok nem mennek suto vagy tuzhely kozelebe. Nekunk szuloknek is hoznak haza, hogy lassuk milyen finomat sutottek. Neha tiszta finom. :) A 2 even felulieknel van ez a foglakozas.
2011. ápr. 14. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én sem engedném. Beszéld meg a pároddal, találjatok valami középutas kompromisszumot, mert ha ketten kétféleképpen fegyelmezitek, össze fog zavarodni. Legyetek következetesek.
2011. ápr. 14. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én sem engedem a tűzhely közelébe sem őket,forró leves,forró olaj nagyon veszélyes lehet,de csak ha hozzáér az edény széléhez is már megégetheti,nem,nem,nem!

Panírozásnál szoktak segíteni,azt nagyon szeretik,ők szoktak lisztezni azzal maszatolhatnak és aztán át a tojásba,innentől már én csinálom:)Segítenek még a palacsinta töltésben,megkenik lekvárral vagy nutellával,vagy ha valami sütit csinálunk adogatják a hozzávalót míg én könyékig benne vagyok:)

Még műanyag kést sem adok a kicsi(2) kezébe,a nagy(5)már azzal vághatja az uborkát,paradicsomot stb a salátához.

2011. ápr. 15. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. ápr. 15. 19:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!