Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Dackorszak - hogyan kezeljem?...

Dackorszak - hogyan kezeljem? Kivagyok idegileg.

Figyelt kérdés

Most lesz 2,5 éves. Már tart nálunk egy ideje a dackorszak, de eddig kezelhető volt. Mostanra a következőkhöz jutottunk:


- Bármit akarok vele csinálni, amit nem akar (pelenkázni, feljönni a lépcsőn), befeszíti magát, de sokszor annyira, hogy nem bírom tartani, szinte kiesik a kezemből és kapálózik, rúg időnként. Tényleg kezdem ezt veszélyesnek érezni.

- Ha valami nem tetszik neki, üvölt, mint a fába szorult féreg, fülsüketítő..... Ma mondtam neki, hogy ha tovább kiabál, rácsapok a szájára - kiabált, rácsaptam, sírt, de ennyi. Folytatta...


Amikor dacos, csak a nem-et hajtogatja, próbálom neki elmagyarázni, hogy mit miért kérek tőle, nagyfiú már ahhoz, hogy megértse. Eddig meghallgatott, az esetek nagy többségében meg is értette. Most azonban már nem hajlandó.


Egyszerűen ott tartok, hogy nem bírom elviselni ezt a viselkedést. Tudom, nincs más választásom, nem is ez a kérdés. Próbálok vele türelmes lenni, az esetek nagy többségében megy is, néha azonban kifakadok rajta és nagyon veszekszem vele.... Csak hogy tegyem könnyebbé?


2011. ápr. 14. 22:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is ez van,és szörnyű.

Mindent végigpróbáltam már,komolyan mondom kínomban egészen érdekes dolgokat is és összesen két dolog vált be.


Az,hogy ha ezt csinálta,szándékos,erőltetett nyugalommal leguggolok hozzá,és csak fogom a kezét és halkan mondogatom hogy nyugodj meg és azt,hogy MINÉL ELŐBB ABBAHAGYOD?ANNÁL HAMARABB TÚLLESZÜNK RAJTA ÉS/VAGY ANNÁL HAMARABB JÁTSZHATUNK EZZEL VAGY AZZAL STB...


A másik módszer,hoyg elkezdtem olyankor suttogva beszélni hozzá,olyan dolgokról,amik tudom hoyg érdeklik,és mivel nagyon koncentrálnia kell,hogy hallja amit mondok,így kénytelen abbahagyni a hisztit.

Mindkét módszerhez idő és türelem kellett (amiből nekem már alig volt) de meglett az eredménye.


A dackorszak nem múlt el,de kezelni már tudom.


Ha esetleg kipróbálod,és elsőre nem hoz eredményt,ne add fel,én is többször próbáltam,mert kénytelen voltam.

A másik dolog,hogy azonnal (abban a pillanatban) biztosan nem nyugszik meg,el kell telnie pár másodpercnek vagy percnek is akár mire alkalmazkodik a helyzethez.


Párom pedig ezeket a módszereket nem alkalmazza,ő egyszerűen elkezd hangosan nevetni,ha hisztizik a lányom. Nála ez bevált,működő módszer,de pl ha én nevetek ilyenkor akkor még jobban bedühödik és még nagyobb hisztiroham lesz az eredménye.


Remélem segítettem,kitartást kívánok!

2011. ápr. 14. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyanez a helyzet, azzal a különbséggel, hogy az apjával mindig nézeteltérésem van, mert ő sok mindent megenged neki, amit én nem(külön élünk). Azután persze jó hogy nem fogad szót nekem, és nem érti, hogy amit apával lehet, anyával miért nem. Már beszéltem az apjával, hogy nem elég nekem a dackorszak hisztijei, ő még rá is tesz egy lapáttal. Most úgy látszik kezd beválni az a módszer, hogyha elkezd hisztériázni egyszerűen bezavarom a szobájába, és megmondom neki, hogy addig nem tárgyalok vele, amíg le nem nyugszik. Azt hiszem ez elég hatásos egyenlőre.
2011. ápr. 15. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én elolvastam a Szuperdada c. könyvet, alkalmaztam a módszert és bevált. Ha nagyon hisztizik, vezesd be a komiszlépcső módszerét. Nevezz ki egy helyet a lakásban, ahová büntetésbe rakod és addig nem hagyhatja el a helyt, amíg azt nem csinálja, amit mondtál neki. Pl. nem öltözik fel, nem fejezi be a sikítozást stb. Nálunk ez a szobája sarka volt. Persze, az első időkben nem fog ott maradni, de te vidd vissza, hagyd magára. Ahányszor eljön, addig vidd vissza, amíg le nem nyugszik és magától el nem kezd öltözködni. Olvastam, volt aki 100 vitte vissza a gyereket, de aztán működni kezdett a módszer, mert a gyerek látta, hogy úgy is az lesz, amit anya akar. Próbád ki, légy kitartó és ne idegeskedj!

26 hónapos anyukája

2011. ápr. 15. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 D.Andi75 válasza:

Helló. Az enyém 4 éves és évről évre rosszabb. Bíztam benne, hogy a dackorszak nem erősödni, hanem múlni kezd majd az idő előrehaladtával. Tévedtem. A szuperdadás műsorokat, amikor csak lehet megnézem és tök jó ötleteket ad, csakhogy: amikor sietni kell (oviba, dokihoz, stb) és nem akar öltözni, pisilni menni, cipőt felhúzni stb. akkor nem küldhetem a büntisarokba, mert ugyebár rohanós a reggel, erre a huza-vonára nincs idő. Kiabálni mit sem ér, max akkor mozdul meg ha látja, hogy már az üvöltés határán vagyok. Olyan jó szófogadó kislány volt és olyan büszke voltam rá, következesen igyekeztem nevelni minden téren, de egy éve kb mintha kicsúszott volna a gyeplő a kezemből. El vagyok keseredve, mert a szép szó sem segít, mindemellet ott a kicsi... A másik gond az evés. Szinte semmit sem eszik, mintha ezzel is tiltakozna. Elkeserítő.

Elnézést amiért így kifakadtam, nem is én voltam a kérdező, de jól esett egy kicsit kiírni magamból a bánatomat. Ha valakinek van ötlete én is szívesen fogadom :))

2011. ápr. 15. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nálunk is hasonló a helyzet.3 éves.Mindenfélét kipróbáltam. TAlán még meg lehet próbálni, hogy nem figyelsz rá, otthagyod a szobában ha hisztizik. Én is nagyon kivoltam, de tényleg, pár napja azonban csillapodott a hiszti, kicsit szigorúbbra fogtam. Talán nálunk csak az a baj, hogy el van kényeztetve, most megfogtuk a gyeplőt, kezdi sejteni, hogy ki az úr a házban. JA, és ajánlom a KI AZ ÚR A HÁZBAN c. könyvet, ad egy két jó tippet. Kitartás.
2011. ápr. 15. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!