Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Meddig tart ez az éjszakai...

Meddig tart ez az éjszakai horror? Egyáltalán hogyan kezeljem?

Figyelt kérdés
4. hete éjszakánként úgy fél 2-fél 4-ig fent van a kislányunk. Ez még csak elmegy, de sír és igazából nem lehet megnyugtatni. Már próbáltunk mindent, de semmi nem használ és egyre fáradtabbak és idegesebbek vagyunk. Azelőtt tök jól aludt, de mióta bölcsis, ez megy. Van vmi "ellenszer"? Vigyem esetleg orvoshoz??
2011. szept. 27. 13:17
 1/10 anonim ***** válasza:
63%

Lehet, hogy többet alszik nappal, mint amennyire szüksége lenne.

Az is lehet, hogy nappal valami megviseli - lelkileg - a bölcsiben, amiről éjszaka álmodik.

Próbálj puhatolózni, vagy állíts be váratlanul a bölcsibe, hogy megnézd mit játszik, mi történik vele.

Bevallom, én időnként az ovinál szoktam ezt.

2011. szept. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

A bölcsit szereti, persze biztosan megviseli. Nem akarok "kommandózni", mert ha meglát esetleg, nem tudom sztem otthagyni.

Azért elmúlik vmikor???

2011. szept. 27. 13:25
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Namost én azt tudom írni, hogy ilyenkor mindig vmi dolog húzódik meg a háttérben.

Pl. Apával nem veszekedtek-e mostanában többet?

Nem feszült-e a hangulat?

Oviban volt -e esetleg vmi olyan, ami felkavarta a kis lelkivilágát?

Családban? Játszótéren?

A másik.

Megnyugtatni pedig valahogy lehet, az én fiam kisebb, de ha vmi változás van aznap a kis programjában, vagy nagyon lázba jön valamitől akkor a "feldolgozás nehézsége miatt" van hogy ébredésből sírva kel. Ilyenkor körbeudvarlom (muszáj) rákérdezek mindenre, hogy : éhes-e ? szomjas-e? megyünk a plüssállataihoz, ....bármi , ami valahogy eltereli a figyelmét.

Csak azt ne lássa rajtatok, hogy "na most akkor ebből elég", mert még rosszabb lesz. Nagy nyugalom, türelem (ha apa nem is bírja cérnával esetleg) neked kitartani. De az okot mindenképp meg kellene keresni!

2011. szept. 27. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Minden harmónikus itthon, annyi van, hogy Apa sokat dolgozik és sztem még ez is megviseli.

A türelemmel sajnos vannak bajok - mindkettőnknél... Tombol a dackorszak is, úgyhogy a nappalok sem rózsásak... :-(

Ja, a bölcsiben egy álomgyerek, mindent megcsinál elsőre! Itthon meg............

2011. szept. 27. 13:33
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Sok ygereknél megfigyelhető jelenség, h vagy otthon nagyo rossz és bölcsiben/oviban/isiben "mintagyerek", vagy épp fordítva, ott engedi ki a "fáradt" gőzt.

Lehet hogy frusztrálja egyébként az apa-hiány is, ez is lehet a háttérben.

Viszont Neked tényleg csak azt tudom javasolni, hogy türelem, türelem, türelem.

Nagyon nehéz, én tudom, de ha muszáj, még magne b6-t is szerezz be, mert csak a kitartó nyugalommal lehet ezt viselni. Nálunk tegnap volt ilyen nagy sírás, 20 perc keményen, ha letettem,az volt a baja, ha felvettem, az. Kivártam, és közben beszéltem hozzá, kérdezgettem.

Az ő idegrendszerük sokkal érzékenyebb még, náluk 1-1 nagy élmény hatása indítja be ezt főként, de olvastam is, h maga a feldolgozás menete okoz nekik még problémákat, ezért a sírás, a hiszti. Szóval túl sok inger éri egyszerre és idő , míg megtanulják "kezelni"!

2011. szept. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Ma már vettem be! :-)

Azért a 20 perc nem 2 óra... De próbálok türelmes lenni és utálom magam, de a kialvatlanság kikészít!

2011. szept. 27. 13:52
 7/10 anonim ***** válasza:

Hát volt már olyan is hogy éjjel 1- kb 3ig volt ez rajta, akkor apa már annyira kibukott (pedig tud ám türelmes lenni!) hogy befeküdt az ágyba, hadd ordítson , őt nem érdekli, aludni akar. (másnap 10 órás munka).

Hát nekem akkor is helyt kellett állnom, evvan. Most ezt csak azért írom le, hogy tudd nem csak egy ilyen 20 perces "hiszti" volt nálunk is, de jól is érezném magam..... :) Amit tudok még javasolni a homeopátiás kúp a Vibrocul, de ezt nem szabad rendszeresen, csak pár alkalommal. Ugyanis gyógynövényes, de attól még nyugtató, és az okot magát nem szünteti meg....

2011. szept. 27. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Mi is most kezdtük a bölcsit. Nálunk is volt pár sírós éjszaka. Úgy sírt mint akit nyúznak és annyira feszegette magát, hogy alig bírtam megtartani. Ez így ment kb 5 percig, aztán jött apa átvette tőlem és mint akit elvágtak. Másnap már nálam is megnyugodott kb 10 perc után. Én annak tudtam be, hogy túl sok élménye volt a bölcsiben. Nehezen dolgozta fel. Szerencsére már nincsenek ilyen éjszakáink. (ez a 4. hetünk)
2011. szept. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
nekünk is volt egy ilyen korszakunk,nehezen aludt vissza,sokat sírt,és ha elaludt 1 óra múlva megint fent volt,egy éjjel vagy 10 szer.én is adtam neki a viborcult de nem használt neki,érdekes eddig ez sosem.a védőnő tanácsára adtam neki a SedatifPC-t.Nem nagyon örültem neki,de azt mondta a védőnő és a doki is,hogy muszály a gyerek idegrendszerét most kicsit tehermentesíteni,és aludni kell,ha csak 1 éjjel is de kell.és bevált.1 hét múlva már csak 1*2 szer ébredt meg,de akkor se sírt sokat,aztán pedig teljesen elmaradt.a homeopátiás szert kúraként kell adni és nem szokik hozzá,tehát ha nem kap többet nem lesz baja belőle.én az utolsókat már be se adtam.én nem vagyok le szedálós anyuka,de az ő érdeke volt,hogy pihenjen,és ez a ti érdeketek is,próbáld ki.
2011. szept. 27. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Húú, hát az éjjel fél 2-től negyed 6-ig fent volt!!! Türelmes voltam, de nem használt semmi. Szegénykém összesen 6 órát aludt!!! Ma bölcsi után megyünk a dokihoz, remélem ad vmi tippet!

Köszi a válaszokat!

2011. szept. 29. 10:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!