Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem alszanak el egyedül....

Nem alszanak el egyedül. Elrontottam, de hogy hozzam helyre?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Két Kisfiam van 2,5 és 3,5 évesek.

Már 3 hetes koruk óta átaludták asz éjszakát, nem volt Velük soha gond.

Tavaly új házba költöztünk, az új környezet miatt eleinte a szobában üldögéltünk, majd melléjük bújtunk. Így is nagy nehezen aludtak el.

Mostanában már ott tartunk, hogy a nappaliban, mellettünk Tv-nézés közben alszanak el, majd Apa átviszi Őket az ágyukba. :( Ez van, hogy este 10-11 óra :(

Lassan jön a 3. Baba és addig szeretném Őket rászoktatni arra, hogy az ágyukban aludjanak el.

Próbáltam úgy, hogy lefektetem Őket időben, a szobájukban ülve mese...stb de nem jön be. A nagyobb még elaludna, de a kisebbik felkelti mert nem marad meg a helyén.Eddig külön szobájuk volt, most a pici miatt össze lettek költöztetve (hogy ne legyen hirtelen sok változás: baba születés, más szobába költözés)

Tudom, hogy mi rontottuk el, ezért kérek segítséget.Kérlek Titeket, hogy ne írjatok "így kellett nektek" tipusú hozzászólást, így is eléggé rosszul érzem magam :(

Köszönöm, ha megpróbáltok segíteni!


2011. ápr. 18. 17:43
 1/2 anonim ***** válasza:

Próbáld meg hogy a nagyobbat a szobában hagyod ha ő még eltudna aludni.És a kisebbiket viszed csak magadhoz és őt vinnétek át majd a nagyobbikhoz:S Tényleg nehéz lesz majd úgy hogyha megjön a 3. baba,de talán felfogják és rászoknak az eddigi alvás szokásukra:D Előre is grat. a babához:)

Esetleg itt olvashatsz még módszereket és hasonlókat:


[link]

2011. ápr. 18. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hasonló gondokkal küzdünk: az egyik lányunk nem képes elaludni, este fél 10-ig forgolódik,nyűglődik,majd megszólal, a mi ágyunk felé mutatva,hogy "tente" (22 hónapos). Ha nem visszük át,akkor olyan patáliát képes csapni...Szeretnénk,ha most,hogy nem kell fűteni, a saját szobájukban aludnának,de így nem tudom,hogy fogom átszokatni a kisebbiket. Régen is voltak az alvással problémák, sok mindent ki próbáltunk, de nem váltak be,nem aludt nyugodtabban a kicsi. És most nálunk is útban van a 3.


Nektek azt javasolnám,ha a külön szobában elaludt a kisebb fiú,akkor tegyétek vissza, a születendő kicsi pedig legyen a Ti szobátokba,1-2 évig,amíg meg nem érik rá,hogy máshol aludjon. Addigra a kisfiatok is megérik arra,hogy a nagy tesóval aludjon.

Vagy megpóbálhatjátok,hogy Te vagy a férjed este mese után a gyerkőc mellé fekszik,amíg elalszik. - a nagylányunknál anno ez utóbbi vált be. Pár hónapig este mellé feküdtem,ha kellett éjjel is,így éjszaka már könnyen elaludt a helyén,és egy idő után fel sem kelt. Aztán elég volt,ha az ágy szélén ültem.



Ha valami hasznos tanácsot találsz,akkor megtennéd,hogy megírod,mert nekem is jól jönne a nyugodt este,éjszaka.



Sok sikert!

Boldog babavárást és egészséges kisbabát!!


Üdv: 2 gyermekes,19 h.km.

2011. ápr. 18. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!