Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 1.5 éves gyerek heti hányszor...

1.5 éves gyerek heti hányszor kaphat tojást?

Figyelt kérdés
Nem tudom, van-e korlátozás, ezért kérdezem. Lányom imádja a tojást minden formában, tükörtojás, rántotta, lecsó, bundáskenyér... Reggelire szoktam neki adni, 2 tojást lazán megeszik, annyira szereti. Nem adok minden nap, mert mást is szívesen eszik, de a tojásban is rengeteg a vitamin, pláne, hogy házi, így gyakran készítek neki tojásos reggelit. Így elég változatosan eszik minden nap, nem csak reggel, hanem aztán is.
2011. ápr. 20. 08:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Ahányszor szeretne :) Főleg mivel házi, nem bolti tojás.
2011. ápr. 20. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A felnőttek heti tojásbeviteli ajánlása maximum 3 darab tojás. Gyereknek sem célszerű többet adni.

Üdv

2011. ápr. 20. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Akkor remélem nem viszem túlzásba, ha heti 3-4x is kap. Csak emlékszem, mikor a hozzátáplálásnál korlátozva volt, hogy csak sárgáját, csak 2x egy héten, meg ilyenek. Én mindent betartottam... :D De az nem volt írva, hogy mikortól nincs korlátozva a mennyiség... Már mindent eszik, gyakorlatilag mindenevő, allergia sincs. Feleslegesen nem akarok ezen parázni, nem vagyok egy aggódós anyuka, de ez mégsem hagy nyugodni...
2011. ápr. 20. 08:59
 4/7 A kérdező kommentje:

Maximum 3 tojás? És mi van, ha reggelire megeszik a felnőtt egy 4 tojásos rántottát, majd pár nap múlva egy hatalmas adag lecsót?? :D Na nehogy már a felnőtt ne ehetne annyit, amennyit akar. :D Ugyan mi baja lesz tőle?

A gyereknél jogos a kérdésem, mert náluk tudom, hogy nem szabad túlzásba vinni. Dehát eszik mást is, nem tojáson fog élni. :) Csak nagyon szereti.

2011. ápr. 20. 09:02
 5/7 A kérdező kommentje:

Olyan buta vagyok. Mindig értetlenkedek, mikor mások olyan kérdést írnak ki, amit röhögve megtalálnak az interneten, hamarabb, mint hogy bepötyögi a kérdést. Én meg itt rágódok ezen a tojás témán hetek óta, és rá se néztem a google-re.


"Egyéves korig, hetente 2-3 alkalommal fél, majd egyéves kortól - a tojással készült ételek mellett - naponta egy-egy egésztojás fogyasztása is megengedett."


Íme a válasz a kérdésemre. :)

Persze mindenki mást mond, az lesz a legegyszerűbb ha magamra hallgatok. Amúgy a cikk is azt írja, hogy az egyik legrégebben ismert allergén a tojás, hát ezért van a korlátozás. De ha nem allergiás, ehetjük, ahányszor akarjuk. :)


Köszönöm szépen a válaszokat! :)

2011. ápr. 20. 09:06
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ahogy csinálod az pont jó, csak vacsira ne adj neki, mert megüli a kis gyomrát. Volt hogy 2-3 alkalommal adtam a lányomnak és éjjel fájt a hasa.
2011. ápr. 20. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat! Vacsorára még nem kapott, de akkor nem is kap ezután sem. Nehogy ezen múljon az éjszaka. :)
2011. ápr. 21. 13:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!