Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hányszor, mit és mennyit...

Hányszor, mit és mennyit eszik egy 14 hós gyerek?

Figyelt kérdés
2009. márc. 10. 19:55
 1/5 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam 14 hónapos.

Reggel: tejcsi(tehéntej, kb. 150-200 ml.)

Tízórai: tejberizs,vagy joghurt féle,vagy túróvarázs.

Ebéd: főzelék, vagy tészta olyan amit mi eszünk. Ha olyat főzök amit nem eszik meg, akkor bébiétel 1 üveggel.

Uzsi: az amit tízóraira szokott, csak ha délelőtt mondjuk tejberizst kapott, akkor uzsira mást.

Vacsi: tejbegríz,vagy bundáskenyér,vagy virsli,vagy rántotta, vagy tejpép gyümölccsel.

Lefekvéskor tejcsit iszik, kb. 200 ml-t, azzal alszik el.

Sajnos a kenyeret nem nagyon akarja enni, pedig akkor változatosabban tudnám etetni. Bezzeg a sültkrumplit már szereti:)

Ja, és szoktam adni neki néha, 2 evés közt tejszeletet, vagy túrórudit.

Remélem tudtam segíteni.

2 gyerek anyukája

2009. márc. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Azt még elfelejtettem írni, hogy szoktam venni neki a boltba Fornettis pogácsát is. Sajtosat, vagy burgonyásat, azt is szereti, és kitesz egy tízórait mondjuk.
2009. márc. 10. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a választ!Igen segítettél mert így tudok viszonyítani!
2009. márc. 11. 13:16
 4/5 anonim ***** válasza:

Az én 14 hónapos lányom így eszik:

Reggeli: 220-250 ml tápszer, sajnos a tejet nem fogadja el.

Tízórai: gyümölcs, sonkás kenyér, virsli, bundás kenyér, joghurt, túrókrém, kifli, Fornettis pogácsa, tojás rántotta néha tejbegríz, de ezért nincs odáig.

Ebéd: húsos főzelék, a mi ételeinkből csak a húslevest fogadja el tésztával, úgyhogy még mindig főzeléket eszik.

Uzsonna: ugyan az, mint amit tízóraira írtam, csak váltogatni szoktam, tehát vagy a tízórai csak gyümölcs vagy az uzsonna. Viszont, ha uzsonnára adom a gyümölcsöt, akkor eszik még egy kis szendvicset is, mert nem lakik jól vele.

Vacsora: 250 ml folyékony tejpép, mást nem fogad el már este, így az uzsonna nálunk 18 h körül van, tehát este nem ébred fel arra, hogy éhes.


Főzelékből olyan 200-250 ml-t eszik meg, ezt onnan tudom, hogy még turmixolom neki és a botmixerhez van mércés poharam. Megeszi a darabosat is, de a főzeléket így szokta meg, és másképp nem hajlandó elfogadni. Virsliből két darabot, tojásrántottát 1 tojásból csinálom, szendvicsből egy karéj kenyér felét, bundás kenyérből viszont egy egész szelet kenyeret is képes megenni, imádja. Néha kap pudingot, túró rudit is.

2009. márc. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi a választ!:)Hány kg a manótok ennyi idősen? És hány cm?
2009. márc. 12. 10:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!