Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Otthon hagynátok egyedül az...

Otthon hagynátok egyedül az alvó két év körüli gyereketeket?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem tudom felfogni,hogy hogy tudja egy anya otthon hagyni a gyerekét akár fél percre is.Vagy én vagyok nagyon aggódós félős.Én biztos nem tudnám itthon hagyni a gyerekem.Sajnos a rokonságba van ismerős aki már 1 éves kora előtt is simán otthagyta a gyereket etetés és altatás után és felment 3 emelttel feljebb trécselni a barátnőjével.Ezek az anyák nem gondolnak bele abba,hogy akár meg is halhat a gyerekük??
2011. ápr. 21. 15:31
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Soha. Ha még azt nem is nézzük, hogy életveszélybe kerülhet (lásd múltkori tűzeset), egy életre elveszíteném a bizalmát, ha úgy ébredne fel, hogy nincs ott vele senki. Felelőtlenség.
2011. ápr. 21. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
nem is tudom,mitől félek, aggódok,de nem, nem hagyom otthon az alvó gyerekem. Bébiőröm van a mai napig is, 2,5 éves, alszik éppen, én elvégeztem a dolgom és itt ülök a kertben, de a bébiőrben mindent hallok. Ha felkelt, szól, felmegyek hozzá. tudom,hogy 3 órát is alszik,de nem vetemednék arra,hogy átmenjek a boltba tejért.
2011. ápr. 21. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Igen nekem is alszik most a 2 éves fiam a szobájában és nekünk is van bébiőr,de eszembe nem jutna kitenni a lakásból a lábam.Mi bérházba lakunk.
2011. ápr. 21. 15:54
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem hagynám egyedül otthon. Képtelen lennék rá. Nem tudom miért, de még fél percre se lennék képes teljesen egyedül hagyni. Az ember még akkor is ideges ha másra hagyja a gyereket akármennyire bízik is benne, nemhogy egyedül.
2011. ápr. 21. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

nem, egyáltalán felfogni sem tudom, hogyan lehet egyedül hagyni egy ekkora gyerkőcöt!! nem tartom magam aggódós anyukának, nap közben hagyom, hogy egyedül is ellegyen a 2,5 éves fiunk, nem "lógok" a nyakán a játszótéren sem, ha úgy látom jót játszik, de otthon SOHA NEM HAGYNÁM EGYEDÜL!! a negyediken lakunk, ha le kell ugranom a boltba akkor sem esik nehezemre lemenne Vele együtt még ha 5 percről is legyen szó!!


Ági

2011. ápr. 21. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Ez mikor én gyerek voltam akkor nálunk is így volt.Anya engem 12 éves koromig egyáltalán nem hagyott egyedül a lakásba soha.12 éves korom után is csak úgy ha nővérem otthon maradt velem.
2011. ápr. 21. 20:47
 7/10 anonim ***** válasza:
Annak nem való gyerek, aki egyedül hagyja csak a trécselés miatt! Szólnék a Gyámhatóságnak! Egy pillanat alatt történhet tragédia!
2011. ápr. 22. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Soha, még a postát is felhozatom(5.-en lakunk). Nem haragszik érte a postás, megértő:-)
2011. ápr. 22. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát... Valószínűleg nekem fogtok esni, de nem egyszer előfordult, hogy míg aludt a fiam, lementem a ház előtt parkoló autónkhoz felcipelni a vásárlásból lent maradt holmikat. Bár a boltban eleve úgy pakolok, hogy a fiammal együtt fel tudjam hozni a romlandó élelmiszereket, de a többit csak akkor tudom felcipelni, ha ő alszik.

Mindezt azért merem megtenni, mert egy nem nagy létszámú társasházban lakunk, ahol jó néhány idős házaspár lakik, s működik a "megfigyelő üzemmód". Jó időben gyakran lent tesznek-vesznek a kertben, a ház előtt, s mivel mindannyian kicsikét ismerjük egymást, törődünk egymással, s segítőkészek is vagyunk (öreg, fiatal egyaránt), tudom, hogy ha velem bármi történne (összeesem vagy elütnek a parkolóban), ők egyből a fiam keresésére indulnának. Ilyenkor csacsogni nem szoktam velük, csak köszönök, s szólok, hogy alszik fent a fiam.

A postáért szintén lemegyek, illetve a szemetet is ilyenkor szoktam levinni.

2011. ápr. 22. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
65%
SOHA! Ha alszik a gyerek, még a kertbe se megyek ki, hiába van babyőr.
2011. ápr. 22. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!