Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egész nap egyedül otthon lévő...

Egész nap egyedül otthon lévő anyukák, hogyan oldjátok meg egy mindenfelé rohangáló, eleven, direkt csínytevő, akaratos 1,5-2 éves mellett azokat a napi feladatokat, amikor egyszerűen nem tudtok mellette lenni pár percig?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra, hogy minden otthon lévő anya életében vannak olyan helyzetek, amikor pár percig nem lehet közvetlenül mellette a gyerek. Például zuhanyozik, wc-re megy, padláslétrán felmászik, pincéből zöldséget hoz föl - a jeges úton tele kézzel -, vagy bármi olyat is csinál, amit egyszerűen lehetetlen a gyerekkel együtt. Én is próbálok mindent a gyerekkel együtt csinálok, de van, ami lehetetlen. Ti hogy oldjátok meg ilyenkor, hogy addig a gyerek ne csináljon valami veszélyeset?
2009. dec. 21. 12:45
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

kiságy,ne tudjon kimászni persze

gurulóba tenni olyan szobában,ahol nem tesz kárt magában

adni neki vmi olyat,ami lefoglalja pár percre mindenképp

vagy akkor csinálni amikor alszik

2009. dec. 21. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én próbálok minden olyan otthoni munkát elvégezni akkor ,amikor a gyereket ebéd után lefektetem.Általában este megfőzöm a másnapi ebédet,így délelőtt jól kifárasztom a játszón,vagy ha olyan az idő játszóházba,vagy itthon,így ebéd után legalább 2 órát alszik.Vásárolni vele szoktam,,hát az kicsit nehézkes,nem mondom.De vele csak a nagyon szükséges dolgokat veszem meg,és délután amikor a párom hazajön,akkor szoktam a nagyobb bevásárlást csinálni.
2009. dec. 21. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

szia!Másfél éves a fiam. Zuhanyozni úgy szoktam hogy beviszem magammal, bezárom az ajtót és addig kipakolhatja fürdőszoba szekrényt:)Kádba beállok, így látom meg beszélek hozzá! A wc nem gond, nyitva hagyom az ajtót, addig ott áll és bámul, vagy hoz autókat:)

A többit alvásidőben, vagy sehogy.

Vásárolni velem jön.

2009. dec. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
wc-re és fürdőbe jön velem... egyébként én is úgy időzítek, hogy aludjon a picur (17 hónapos). Délután/este vasalok, sütök (bár szerencsére a sütőhöz nem nyúl, de az ördög nem alszik). Boltba Apával járunk hármasban, és néha megkérem Anyukámat (szerencsére közel laknak), hogy vigyázzon a fiamra.
2009. dec. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Engem Anyukám délelőtt betett a járókába, én ott imádtam játszani, és tudott főzni, pelenkát mosni, vasalni, stb. És az összes ismerős, szomszéd, rokon ezt csinálta. Sajnos a mai gyerekekkel ezt nem lehet megcsinálni.:-( Az unokaöcsémmel próbáltuk, de kimászott a járókából. Vittük mindenfelé, vagy ketten vigyáztunk rá felváltva. Nehéz volt, leszívja az ember energiáját rendesen.
2009. dec. 21. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

nálam ezek közül a csak a wc játszik szerepet, ott meg nyitva hagyom az ajtót :)

boltba együtt megyünk mindig.

egyébként mindig ott van, ahol én, max. ha forró vizet öntök ki, vagy forró olajba rakok valamit, akkor arréb rakom a babát :)

zuhanyozni mindig este szoktam.takarításban részt vesz, kifejezetten szereti.

ha mosogatok vagy főzök, azt viszont utálja,akkor van, hogy sír, hisztizik, de ezért nem fogom a kiságyba rakni.

15 hónapos

2009. dec. 21. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Sajnos mi a kiságyat már rég elbontottuk. Még 9-10 hónapos sem volt, már ki tudott mászni belőle. Felhúzta magát karral és már félig kint volt fent. Mivel a szomszédunk gyereke így esett ki a kiságyából, így nem kockáztathattam. Emiatt szóba sem jött a hagyományos járóka sem. Volt viszont egy nagyobb és magas falú járóka, ahova le tudtam tenni, igaz, nagyon rosszul viselte a "bezártságot", de legalább biztonságban volt. Mostmár viszont vége ennek is, mert nagyfiú. Csak sajnos a lakás elég előnytelen kialakítású ilyen szempontból, sok a lépcső felfelé (padlásszoba), lefelé (pince, ahol a mosókonyha van). Úgyhogy küzdök. Valahogy megoldom, de elég nehéz tele kézzel a csúszós lépcsőkön lefelé lavírozni és még őt is irányítgatni.

2009. dec. 23. 00:01
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

nálunk a lakás egyszintes, szerencsére lépcsoprobléma így nincs.amikor a fiam mászni kezdett, igyekeztem ugy átpakolni a szekrényeket, polcokat, hogy ha véletlenul probálkozna, magában és semmiben sem tegyen kárt. wc -ajtot nyitva szoktam hagyni. zuhanyzákor a furdoajtot is, így bármikor szolhatok hozzá, vagy utánama johet, ha keres és foleg, hallom merre van és mit csinál.

bevásárolni mindig egyutt járunk, idojárástol fuggoen(kocsi, bicaj vagy auto nagybevásárlásra).az erkélyrol ha kell valami, nyáron nem gond, ilyenkor meg kisurranok és vissza. a kertbe is jott velem mindig. egy, ami probléma lehet, az a pincelejáro, elég meredek, az udvarrol nyílik,itt figyelni kell rá. de magammal sosem viszem, ha valami kell lentrol a fozéshez, elozo este felhozom, míg apával van a kicsi.

2009. dec. 25. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Tényleg az a baj, hogy a mai gyerekek nem bírják a járókát, nem értem, miért... Az én gyerekkoromban is úgy volt, ahogy a kérdező írta. Anyukámnak főzni,pelenkát mosni (félautómata gép) vasalni, kifőzni kellett. Délelőtt a járókában voltam, jó időben a kertbe is kitették, és nagyon szerettem. Az összes ismerős ezt csinálta...
2014. jún. 10. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!