Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Totyogók anyukái! Ti hogyan...

Totyogók anyukái! Ti hogyan oldjátok meg a napi teendőket, amikor egyedül vagytok egész nap a lurkóval otthon? Nektek is "szétbontja a házat"? Más kicsi is visít, ha két percre egyedül marad a szobában?

Figyelt kérdés

Kisfiam 21 hónapos. Apa eddig nagyrészt itthon volt velünk, mert sajnos munkanélküli volt. Nemrég talált végre állást, ami remek, viszont most kettesben maradtunk a legénykémmel. Ha csak kiteszem a lábam a konyhába ennivalót csinálni, azonnal visít, arról nem is szólva, ha mosdóba kell mennem... Kinyitja az ajtót, utánam jön, és mindent szétszed, olyanokhoz is hozzányúl, amihez nem kellene. Mindent nem zárhatok el előle, mert sajnos elég vacak, és kicsi házban lakunk.

Léteznek trükkök, amivel bent tarthatom a szobában? Mesét szoktam neki kapcsolni DVD-n, vagy számítógépen (Mazsolát, Süsüt, ami leköti), de egyrészt azt is megunja 10 perc alatt, másrészt nem akarom ennyire tévére nevelni őt...


Várom a trükköket, tippeket! Köszönöm! :)


2009. dec. 1. 15:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
77%
Az enyém 9 hónapos, ő járókában játszik. Elvan így 1-2 órát egyedül, de alapvetően jön ő is utánam. Mindig a sarkamban van. Együtt szoktunk mosogatni, teregetni. Ott áll a lábamnál és nézi, mit csinálok. S ha megunta, lehuppan a földre és játszik. Ha azt is megunta, visít. Nehéz vele házimunkázni, általában minden félbemarad. Csak nagyon lassan haladok, mert mindig játszás, birkózás lesz a vége. :)
2009. dec. 1. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
52%
Nehéz Ügy az tuti.Csak a legfontosabbakat csináld.Nekem a párom mosogat este,meló után.Felmosás ha alszik.(nyúlt már könyékig domestos-os vízbe.)Ha el tudsz viselni 10perc visítást naponta,ugyanabban az időben barikádozd el a szobában,játékokkal.lásson ki,de kijönni ne tudjon.Én felborítva egy dohányzóasztalt tettem az ajtónyílásba.3nap alatt megszokta.Végülis meg kell tanulnia egyedül játszani.Csak akkor kezd el ha bírod.Ha meginogsz,simán kihasználja :D.Ha nem vagy következetes hisztire neveled.Sok sikert!
2009. dec. 1. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
50%

miért kellene a szobában tartani??? nem értem...

az enyém 14 hónapos, mindenhova jön velem, mindenhova mehet a lakásban, csak a wc-be nem. eszemben sincs korlátozni. felmosni, porszívózni, főzni, mosogatni is vele szoktam, teregetni is.

2009. dec. 1. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! :)


14:59-nek: Sajnos az én fiam egy kis Van Damme, és a járókából, kiságyból már kimászik... Felrakja a lábát, és addig tornászik, míg át nem mászik... Szóval én a járókát már elcsomagoltam. Van olyan házimunka, amit mi is együtt végzünk (mosás, teregetés, stb.), de a veszélyes dolgok közelébe, ami forró, vagy mérgező, nem engedem, ha nem muszáj.

15:58: Megpróbálom azt a barikádozós módszert, ez akár még be is válhat! :)

16:05: Sajnos a mi lakásunk hagy némi kivetnivalót, szóval nem engedhetem őt szabadon... Pedig szeretném. Nem tudok mindent elzárni előle, ha el tudnék, én is engedném szabadon jönni-menni.

2009. dec. 1. 16:13
 5/15 anonim ***** válasza:
69%

Az én lányom 9 hónapos kora óta jár.(most 15).Én mindig mindent megtudok ugy csinálni hogy mellettem van.Mindent.

Ha olyan akkor bevonom őt is(pl:portörlés) de amugy nem esik kétségbe ha nem foglalkozom ezidő alatt vele.Sztem igy szokta meg.De esetleg egy járóka ezidő alatt jól jöhet nektek.Viszont azt hogy mit szabad és mit nem azt én már régen elkezdtem tanitani és nincs is probléma ebből.

2009. dec. 1. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Én szoktam neki adni érdekes dolgokat, amit csak ritkán kaphat meg.Pl: Színes ceruzák egy dobozban és azt pakolgatja, vagy egy óvott mesekönyv amit ritkán lát. Ez leköti egy 10-15 percre ha olyan dolgom van, amúgy 17 hónapos kis szerelő kisfiúról van szó:)
2009. dec. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

18:30-asnak:


A ceruzát szétrágjuk, vagy firkálunk a falra vele. :) A képeskönyvet meg széttépjük...


Lehet, valamit nagyon elrontottam... :S

2009. dec. 1. 20:46
 8/15 anonim ***** válasza:
51%
Mindent megcsinálok szinte, amit aznapra tervezek. Természetesen együtt közösen, de ez már a kezdetektől így van. 7-8 körül kel, tápozik én reggelizem, odatesszük az ebédet - ő segít, kever...stb, elmosogatunk, ő pakolgatja széken állva az edényeket (eddig nem tört el semmit), kiteregetünk, ha mosok Öő adja a ruhákat), ha vasalok addig elvan (tudja, hogy forró nem jöhet oda), jó idő van kimegyünk 1-1,5 órára,bejövünk ebéd, aztán megy aludni. Takarítani is tudok vele, port töröl saját szivaccsal takarít, a vödröt beleteszem a kádba, de nem érdekli. szerintem szervezés kérdése az egész, mindig kösd le vmivel. Különben 18 hónapos fiú - de hisztizni ő is tud ám néha....
2009. dec. 1. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
49%
Na megjöttek a SzuperMamik!Én nem hiszem,hogy ilyen van.Ezek a nők mindíg kifogástalan külsőval,egész nap angyali türelemmel foglalkoznak a gyerekükkel és hozzá minden házimunka is elkészül.Az ő gyerekük sose nyűgös,nem akaratos.Nem tesz tönkre semmit.Vagy csak nem mondják.Nem veszitek észre,hogy tanács helyett még több bizonytalanságot keltetek?Kizárt,hogy nem vágytok napi 5perc nyugalomra.Barikádos anyuka
2009. dec. 2. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is 20 hónapos a fiam, így ismerős, amit írtál. Annyiban vagyok "könnyebb" helyzetben, hogy én 3 hetes kora óta egyedül bajlódok vele itthon, úgyhogy már megszoktam, hogy egész nap, minden pillanatban rajta kell, hogy legyen a szemem az egész lakásban bárhol is van. (Apa ugyanis estig dolgozik.) Körülbelül 10 hónapos kora óta teljesen szabadon van, tehát nem játszik járókában. (Addig sem játszott, csak ordított, ha pár percre le kellett tennem.) Néhány trükk:

- csináljatok együtt mindent (lassabb, de meg lehet szokni, a kisgyerekek szívesen segítenek),

- ültesd az etetőszékbe pár percre, és adj neki valami finom ennivalót, amivel bajlódhat (addig el tudsz mosogatni),

- menjetek minden nap legalább 1-2 órát sétálni (addig sem bontja szét a házat és elálmosodik a jó levegőn, tehát utána jót alszik),

- alvásidőben végezd el a munkát, amit mellette nem tudsz, most ennyit tudtam írni.

2009. dec. 2. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!