Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2,5 éves fiam 2 hete dadog...

2,5 éves fiam 2 hete dadog (mekeg, én inkább így hívnám) Mitől lehet? Védőnő azt mondja, hogy ezt ki fogja nőni. Volt már nektek ilyen? Mit csináljak? Meddig tart ez? Tanácsokat kérek, mert el vagyok keseredve.

Figyelt kérdés
2011. ápr. 22. 09:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy megijedt valamitől. Bízz a védőnőben.
2011. ápr. 22. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Korábban is beszélt, rendesen, és egy hirtelen alakult ki vagy most kezd beszélni? Ha most kezd, akkor nem gond.

Ha korábban jól beszélt, akkor nem ártana szakembertől tanácsot kérni. Elsősorban logopédusra gondolok, tőle kellene megkérdezni, mitől lehet, milyen gyakori és mennyi idő alatt kell "kinőni". Ha nem tud érdemben segíteni, akkor forduljatok gyerekpszichológushoz. Ha valóban "megijedt" valamitől, akkor jobb tudni, mitől. Gondold át, mit láthatott hallhatott, bíztad-e másra, vagy végig vele voltál és biztosan nem történt vele semmi megrázó. Ha másra bíztad, lehet, hogy csinált vele valamit, megverte vagy rosszabb... azt meg nem szabad annyiban hagyni. Lehet, hogy kiderül, hogy nincs semmi gond, de én a végére járnék.

2011. ápr. 22. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

én fórumokon anno azt találtam hogy időszakos dolog

nem szabad türelmetlennek lenni- ki kell várni míg elmondja amit akar, nem kell javítgatni meg ilyenek- ki fogja nőni

nekünk kb 3 hónap után elmúlt,

most megint dadog néha-én nem veszem észre:)remélem megint elmúlik

nem jöttem rá hogy mitől van(ijedtség vagy ilyesmi), de mivel elmúlik nem hiszem hogy baj lenne

azért ha sokáig megmarad, mutatsd meg orvosnak

2011. ápr. 22. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia! Az én lányomnál is volt egy ilyen időszak, amikor hirtelen sokat fejlődött a beszéde és mindent gyorsan ki akart mondani. Aztán amilyen gyorsan jött, olyan gyorsan el is múlt.
2011. ápr. 22. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!