Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 14. hétnél, már plussz 4...

14. hétnél, már plussz 4 kilónál járok. Adnátok tanácsokat? Nagyon el vagyok keseredve.

Figyelt kérdés

Nasizni nem szoktam, max gyümit, de elég jó az étvágyam. Sűrűn megéhezem, és ha nem eszem, akkor nagyon fáj a gyomrom. A terheléses vércukrom 3,9 lett (zsömi, meg tej után), lehet ezzel összefüggésben?

Sajnos olyan hányingerem, gyomorégésem van, amin aevés, és a hideg kóla segít...


2010. dec. 29. 16:34
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

El vagy keseredve??én most vagyok a 23. hetemben és 11kg plusznál tartok.A kólát én is kívánom ha van itthon, max megiszok belőle egy dl-t egy nap..de tudom hogy többet nem szabad mert árt a kicsinek.

Sűrű éhségérzetre pedig azt tudom tanácsolni hogy okosan nasizz: egy nap sokszor egyél keveset..pl. almát meg vajas kenyeret, nekem ez mindig úgy megtelíti a gyomrom mintha dugig lennék, de két-három óra múlva megint a hűtő ajtaját nyitom.Nasizni kukoricapelyhet, zabpelyhet, háztartási kekszet meg étcsokit szoktam, ami köztudott nem hízlal.A terheléses vércukrom nekem is ekörüli lett a szirup után( mert nekem vizes cukros lötyit itattak meg velem, bár a citrom lé se segített volna túl sokat és megittam az egészet).Ne legyél elkeseredve, mert lehet hogy később amikor már a 2.trimeszterben jársz akkor meg nem lesz ez a sűrű éhségérzeted és akkor az lesz az ijesztő...én sem eszem már olyan rendszerességgel mint a kezdetekkor, de nem esem kétségbe mert tudom hogy nem hal éhen a babám.

Szóval.. ne aggódj ezen..igyál sok vizet.én napi szinten 1.5 L -2liter vizet szoktam inni.

Jó babavárást és Boldog Újévet!

2010. dec. 29. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ja és még valami: igyál vörös bort(én édeset szeretem), az is jót tesz neked és a babádnak is..én max 1 dl-t szoktam és heti 3 alkalommal.. :)
2010. dec. 29. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
na igen, csak így is 75ről indultam (162 cm), másrészt pedig az első terhességemnél is rengeteget híztam a 20-25 hét után. Összesen 25 kg... :S
2010. dec. 29. 16:47
 4/10 anonim ***** válasza:
Én a 8. héten vagyok és plusz 2 kiló, de az ünnepekre fogom egy kis szolid diéta és lemegy egyél sok nyers zöldséget, gyümölcsöt és tartsd be a többször keveset. Nincs miért elkeseredned.
2010. dec. 29. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

na ez meg a másik. :) Az elején még csak kívántam a zöldségeket, de most el sem tudom képzelni, hogy a húsleves répáján kívül más lemenjen a torkomon.

hogy esztek zöldséget? mivel?

2010. dec. 29. 16:51
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én sem bírok más nyers vagy főtt zöldséget enni, de van amikor nyersen eszem a sárgarépát almával, néha lecsúszik egy kis főtt brokkoli de ritkán..szeretem a karfiollevest, frankfurti levest, de ennyi a zöldség bevitelem. ja meg a dinsztelt káposzta :) tejfölös uborka saláta :)
2010. dec. 29. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

én is 25kilót híztam a terhességem alatt, főleg az elején mikor tudatosult bennem a dolog=)

szerintem egyébként az éhségérzet összefügg azzal h mindent meg akarunk adni a babának és félünk h hátha nem fejlődik olyan jól v hátha éhes lesz ha mi sem eszünk többet, pedig nem így van csak a tudatalatti irányít bennünket=) (legalábbis én végig erre fogtam)

amiből rengeteg ettem az a nyers sárgarépa napi 2-3 kiló is "lecsúszott", kapós volt az alma aminek hála olyan szinten vizes lettem h azt kín volt nézni...

de emellett napi 1órát sétáltam és ennek hála nem hagytam el magam és nem süppedtem chipsel az ölemben fotelba=) (erre hajlamos lettem volna=))

tényleg próbálj meg soxor piciket enni lassan, nem zabálni mint ahogy én is tettem (olyan voltam mint egy kiéheztetett kutya)

de végül is ha sokat szedsz fel a végére akkor sincsen semmi hisz a babád mindenképpen szeretni fog a méreteidtől függetlenül=)

boldog babavárást=) és további jó étvágyat=)

2010. dec. 29. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ne aggódj! Én 8.hétig 6 kilót szedtem fel, bepánikoltam, elkezdtem sétálni, lement 4kg. Azóta nagyon lassan jöttek a kilók, most vagyok 40.hétben és plusz 12kg. Ja, és én sem vagyok kicsi, 170cm-el 83kg-vel kezdtem. Egyáltalán nem biztos, hogy most is sokat fogsz hízni, főleg, hogy már van egy gyerkőcöd, akit el kell látnod.
2010. dec. 30. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Jaj de jó,h ilyeneket írtok!!!:)))Azt hittem,csak én híztam már sokat!!Én is 14 hetes vagyok és 5 kgnál tartok...hiába fogom vissza magam,mégis hízok..bár nekem inkább a szorulás miatt lehet.nálad nem emiatt van?vagy a cigi letevése??
2010. dec. 30. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Szorulás, cigi letétele, és jó étvágy :)

Így tudnám összegezni. Tehát tudom, hogy többet eszem , mint kéne, de ha olyan éhes vagyok... :D

2010. dec. 30. 18:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!