Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek vannak makacs és...

Szerintetek vannak makacs és szófogadó gyerekek, neveléstől függetlenül?

Figyelt kérdés
Mármint a gyerek alaptermészetére gondolok. Miben nyilvánul meg a makacsság?
2011. ápr. 25. 13:06
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem van, de ez a neveléssel nagyon jól befolyásolható.

Pl. ismerek egy ikreket, most 2 évesek. A kisfiú nagyon hisztis, mindig mindent ő akar, önző. A kislány nyugis, mindent oda ad másnak, nem hisztizik akkor sem, ha kitépi valaki a kezéből a játékot. A szülőket ez sajnos nemigen érdekli, a kisfiúnak adnak mindenből jobbat (ettől függetlenül nem gondolom, hogy jobban szeretik, mint a kislányt, csak a fiú hisztisebb, makacsabb, és nem szeretik ha vonyít, a kislány meg tűr). És ha kicsit tennének ez ellen a szülők, biztos minden más lenne.

2011. ápr. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
47%

Vannak igen. És én azt sem hiszem, hogy az alaptermészetet befolyásolni lehetne neveléssel.

Volt a Spektrumon egy műsor, talán 7-8 hónapos babákkal. A feladat az volt, anyuka olvas és mondja a gyereknek, hogy ne nyúljon a virághoz, mert mérgező. Inkább olvasson.

És volt gyerek, akinek megfogta az anyuka a karját és nem is érdekelte tovább a virág, ült és nezegetett egy képeskönyvet.

volt gyerek, akit lefogni sem tudott az anyuka, mert ő akkor is, megérintette a virágot.

És azt mondta a pszichológus, hogy az ilyen gyerekek közeléből egyszerűbb elvinni a virágot, mint magyarázni, fegyelmezni, mert ő akkor is megfogja érinteni a virágot.

És 7 hónapos babákról beszélünk, akiknél a nevelés még nem játszik szerepet.

Ja és utána mutattak egy apukát, aki olvasott és kapott a gyerek egy zacskó kekszet (már idősebb korban) és a zacskó le volt ragasztva. és a kislány aki ült és olvasott, ott sírt, hisztizett, mert nem tudta kivenni a kekszet, apuka meg nem figyelt. A tűzön-vízen, csakazértis típus meg feltépte a zacskót, nem is kérdezett semmit az apjától.

Úgyhogy mindegyik típusnak van előnye-hátránya.

A lényeg, hogy típusnak megfelelő nevelést kapjanak a gyerekek. És ne az alaptermészetet próbálja valaki kinevelni, mert az úgysem fog sikerülni.

2011. ápr. 25. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
47%
Van.Az én példám az ékes bizonyiték.Az 5,5 éves lányom kezelhetetlen,akaratos,nyávogós,erőszakos.A fiam 7,5 az is, de az ennyire nem.Van úgy,hogy érzem kezdek megbolondulni velük,de inkább a kissebbikkel.
2011. ápr. 25. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én is példa lehetek :)


Iszonyú akaratos, és a férjem szerint erőszakos alaptermészetem van. Nagyon nehezen kontrollálom magam, pedig mint olvashatod már felnőtt vagyok.

Szigorú, de jó nevelést kaptam a szüleimtől. Voltak szabályok, de nagyon sok szeretetet kaptam és kapok a mai napig.


Nos azon imádkoztunk, hogy a gyerek az apja baromi nyugis (tipikus ráérünk és lebegünk mint hal a vízben) természetét örökölje.


Kis ördögfattya :D Három fiút kitesz lány létére és ha kérdik miért nincs testvére...hát két dudás egy csárdában nehezen fér meg, nem kell még egy. :D Szigorúan fogom, de imádom és ezt tudja az én kis miniszörnyetegem :)


Tehát ha van egy bizonyos alaptermészete szerintem neveléssel csak egy határig lehet kontrollálni, de megváltoztatni semmiképpen.

2011. ápr. 25. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Három alapvető tényező befolyásolja a viselkedést, meglátásom szerint:


1) örökletesség


2) neveltetés


3) aktuális, vagy krónikus testi, és/vagy lelki probléma, illetve betegség.



...A 2)-eshez:

A kisgyermek értékrendszerének, viselkedésének kialakulásában a környezeti tényezők közül messze kiemelkedik a (nevelő)szülők mint modellszemélyek a kicsi számára. Épp ezért a szülői türelem, odafigyelés, megértés, szeretet nagyon fontos a kisgyermeke irányába, valamint a szülő saját önismerete és saját tulajdonságainak javítása.


...A 3)-ashoz/testi baj:

A közhiedelemmel ellentétben a felnőttek és gyermekek legalább 80-90%-ának testében megtalálható a 100 féle élősködő némelyike, és ezek közül akad néhány, melyek a központi idegrendszerre is hatnak, szeszélyes viselkedést, vagy az egyik szélsőséget okozva, pl. akaratosság, vagy éppenséggel zárkózottság. Többségében emésztőrendszerünkben élnek, amíg fokhagymakúrával, és/vagy teljes, glicerines bélmosással (magas beöntéssel) ki nem pucojuk azokat (bár egyetlen egy beöntés általában nem távolítja el mindenki esetében az összes bélférget, ha van, ezért érdemes 1-2 havonta megismételni). Kisgyermekek fokozottan védtelenek a bélférgekkel szemben, mivel a homokozóból könnyen felszedhetik alsónadrágban, vagy csupasz altesttel. (Javasolt nadrágban engedni homokozóba a picúrokat). (A kisgyermekről aztán a család többi tagjára is könnyedén átterjedhetnek.)



...A 3)-ashoz/lelki baj:

A kisgyermek akaratos, vagy pont hogy zárkózott magatartását kiválthatják esetlegesen fellépő lelki traumák is. Mindezen segíthet pl. gyermekpszichológus, aki játékterápia segítségével megfigyeli a gyermek reakcióit, döntéseit, rajzait stb., ugyanakkor megismerni igyekszik a szülő lelkivilágát, a szülő problémáit, valamint a szülőtől is informálódik a gyermek hogylétéről, viszonyulásairól, reakcióiról, stb. Házilag is jó eredmény érhet el az empatikus szülő: szintén eljuthat sejtésekhez a gyermek lelki problémáinak okáról, ha megfigyeli a pici játékát, rajzait.

2011. ápr. 25. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Azt én sem gondolom, hogy a neveléssel teljesen befolyásolható,. de korrigálható... Meg attól is függ, milyen mértékben akaratos a gyerek.

2011. ápr. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!