Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha csak 4 évesen kezdi az...

Ha csak 4 évesen kezdi az ovit, ritkábban lesz beteg?

Figyelt kérdés
Igaz az,hogy 4 éves korra fejlődik ki a gyerek immunrendszere,és azért beteg annyi 3 éves ovis mert nincsenek felkészülve igazából a közzösségre.
2011. ápr. 26. 11:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

nem!

Ha eddig nem járt közösségbe, vár rá egy csomó ismeretlen baci és vírus.


A lányom 3 évesen kezdte el az ovit, de mivel állandóan beteg volt, az akárhanyadik betegség után kivettem, és hónapokig nem vittem (akkor született kistestvére, nem akartam, hogy hazahozzon rá mindent.


Elmúlt 4, mire újra ovis lett, és kb 2-3 hónapig megint minden héten beteg volt.


Most 5 éves, az orrfolyás, köhécselés szinte állandó, de a doktornőnk szerint ez nem betegség (hááát...), ezt leszámítva szerencsére nem volt beteg az utóbbi pár hónapban.


Pedig adok neki vitamint is, immunerősítőt is, gyümölcsöket is....ez van.

2011. ápr. 26. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
82%

Az immunrendszer 10 éves korra fejlődik ki. A betegségek száma, sajnos ezt nem befolyásolja ill nincs egyenes arányosság a kettő között. Az úgy abban a formában, hogy minél többször beteg egy kisgyerek annál erősebb lesz az immunrendszere, nem igaz. Függ a betegségtől is, pl vannak olyan bacilusok, és vírusok, amik sosem adnak életre szóló védettséget, tehát ha a gyerek kéthetente influenzás, akkor is lesz influenzás felnőttként.

A lányom három évesen ment oviba, majd kivettük, mert két hónapja folyamatosan beteg volt, én meg várandós vagyok. Amikor a skarlátot kezdték pedzegetni jobbnak láttam kihagyni a dolgot, mert én nem voltam skarlátos, várandósan meg valahogy nem vonzott a dolog.

A lányomat ötévesen adjuk oviba ezután, előbb semmiképpen.

Egyrészt a közösségben erősödik az immunrendszere, másrészt meg pl egy tíz év alatti gyerek immunrendszere nem fog sosem elbánni egy olyan bacilussal, amivel csak tíz éves kora után fog tudni akkor sem, ha azzal háromévesen hetente befertőzik.

2011. ápr. 26. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
A válaszod megerősít abban,hogy idén nem adom be.Rendben ,hogy beteg lesz,de nekem nem mindegy ,hogy hány évesen.Most egy orrszívás is kész tortúra,ki vagyok készülve a sok sírástól.A waldorfosok pl azt mondják,hogy 4 éves korra óvoda érett egy gyerek.
2011. ápr. 26. 14:11
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok. Ha meg tudod oldani, ráérsz még beadni. Mi is akkor tudtuk meg hogy babát várok, mikor a lányom két hete járt oviba. Ha előre tudom nem iratom be, de úgy volt hogy megyek dolgozni.

Érzelmi érettség valóban csúszhat, és azt nem nézik a beiratáskor. Nem vagyok oviellenes, ha egy gyerek igényli, unatkozik otthon, én is azt mondom hogy menjen oviba, de lányomnál is pl csúszott az érzelmi érettség. Rettenetesen megviselte a dolog, fél év után még mindíg nem tudott beilleszkedni, plusz ehhez jöttek a betegségek, ami szintén megviselte őt is, engem is, mert az utolsónál már gyakorlatilag egész nap az orvosságos üveggel hajkurásztam a gyereket a lakásban. Napi 16-szor!! Ez rengeteg, az én idegeim is rongyosak voltak már, nemhogy a kislányomé, aki még ráadásul rosszul is volt. Sokat sírt, teljesen le volt gyengülve, és amikor eldöntöttük hogy kivesszük az oviból, akkor már pl egy nap alatt kétszer kötöttünk ki az ügyeleten...reggel azért mert csillapíthatatlan láza volt, este meg azért mert a láz mellé elkezdett hányni, és megpattant egy ér a szemében...utólag kiderült hogy mindkettő a folyamatos láztól volt.Rá egy hétre mentem be az oviba, hogy nem jön a kislány egy darabig, mire elkezdték mesélni, hogy most éppen skarlátos egy csoporttársa, így azt mondtam, hogy jó, akkor többet nem jön.

Ő nem szerette az ovit, jól elvan itthon, a gyerekorvos azt mondta, hogy érzelmileg még nem volt óvodaérett, mert akkor nem maradna meg itthon, de őt egyenlőre teljesen leköti az én társaságom. Élvezi ha főzünk, ha eljön velem boltba, szóval még gyerektársaság nem igazán hiányzik neki. Van itt a házban két hasonló korú kislány, azokkal játszik, de ahhoz sincs mindíg kedve. Majd idővel alakul még.

2011. ápr. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 12 honaposan kezdete a kisfiam a bolcsodet es 2-szer volt beteg pedig mar 15 honapos es heti 5-szor jar 6 orat naponta. Egyszer fulgyuladas (5 napig volt itthon es antibiotikum) egyszer meg 2 napig folyt az orra ami szerencsere hetvegere esett igy nem maradt otthon. Bolcsi elott sosem volt beteg, meg nathas sem. A kisfiam szuletese elott 2 kisgyerekre vigyaztam (ikerpar) ok 4,5 evesen kezdtek a sulit (kulfold). Bolcsibe, oviba nem jartak. 3 honap alatt 3 hetet voltak iskolaba a tobbit 9 hetet otthon toltottek mert minden betegseget osszeszdtek. Kotohartya gyuladast, nathakat, valami leguti nyavajat (ezt el is kaptam tolluk), mandulagyuladsat. Fel ev kellett amig valamennyire megedzodtek. Az immunrendszer genetikan is mullik.
2011. ápr. 26. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Raschburg Jenő szerint is 4 évesen lesz óvodaérett a gyerek. Az más kérdés, hogy már unatkozik otthon anyával. Egy játszótér, baba-mama klub is elég nekik. Napi 1-2 óra maximum. De hogy 7-től 5-ig egész nap anya nélkül legyen! Szerintem arra nem érett még 3 évesen.

Valóban igaz, hogy otthon nem találkozik bacikkal, az oviban meg igen, ezért lesznek sokat betegek. Állítólag az 1. év a legdurvább, de mi folyamatosan betegek voltunk az iskoláig.

A lányomat én kb 2 napig vittem óvódába (azt is 2 adagban.) Szó szerint már másnap megbetegedett, aztán 3 hetet voltunk itthon, megint 1 napot vittem, megint 1 hónapig kúrálgattam. A kistesót is, persze ő is elkapta, pedig előtte soha nem volt beteg. Hetekig alig aludtam, mert hol az egyik ordított éjjel, hol a másik. Az orrszívó látványától is hisztirohamot kapnak.

Szóval én is kihagyom egyelőre. De sajnos a kicsit muszáj lesz 2 évesen beadnom bölcsibe, nagyon sajnálom szegénykét.

2011. jún. 25. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nem egészen értem az összefüggést, kicsit "túlaggódásnak" tűnik ez a felfogás, de persze a te gyereked, te tudod jobban.


Minthogy azt is te tudod, mennyit tudsz vele otthon maradni, anyagilag hogy fér bele, és hogy a babád mennyire igényli a közösséget.


Ismerek babát, aki 1 évesen ment bölcsibe, mert hiába a kistesó, megőrült otthon játszótárs nélkül, és olyan gyereket is, aki 5 évesen traumának éli meg az ovit.


Nincs két egyforma gyerek, te tudod egyedül, mi a jó neki!

2011. jún. 25. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Anyagilag belefér,nem dolgozom,nem is fogok,csak napi 2-3 órát azt is délután.Mindenképp 4 órás oviba menne,ami végül is 9 -től 12 -ig lenne.Ez csak 3 óra,de max 9ig kell bevinni reggel.

Nem tudom eldönteni,hogy mennyire igényli a társaságot,mert van egy 13 éves nagytesó,aki mindig szórakoztatja.

2011. jún. 26. 00:09
 9/12 anonim ***** válasza:
52%

Akkor lesz védett az immunrendszer egyébként szimpla működése okán, ha találkozik a vírusokkal, baktériumokkal. Akkor lesz fejlett az immunrendszere, minél inkább átesik a betegségeken. Nem attól, minél inkább búra altt tartod.

Minél előbb adod közösségbe, annál hamarabb túl lesz ezen.

Jó példa volt a skarlát, ha nem esett rajt át 3 évesen, mert kivették az oviból, akkor ha 5 évesen megy akkor fog átesni rajta és hiába fejlődik ki 10 évesen az immunrendszere, skarlátos lehet felnőtt korában is. Mert az immunrendszer így működik.

Úgyhogy tök mindegy az időpont a végeredmény ugyanaz. Túl kell esni a közösségben előforduló betegségeken.

Viszont arra felhívnám a figyelmedet, hogy vigyázz mert az ovi utolsó évében és az iskolában a hiányzások maximalizálva vannak és ha akkor játszátok ezt a 2 nap ovi, suli, 3 hét otthon-akkor évet kell ismételnie, magyarán meg fog bukni. Úgyhogy sokáig nem érdemes halogatni, mert kiszúrsz a gyerekeddel.

Egyébként ha 3 évesen elkezd átesni a betegségeken, akkor 5-6 éves korára szinte egyáltalán nem lesz beteg és felnőttek közt is ritkák a betegesek, általában sosem betegek.

2011. jún. 26. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Romániában nem szokás megbukni az oviban.Ilyent még nem hallottam,hogy ha beteg és azért hiányzik évet kellene ismételnie.

Kösz a válaszokat,közben megszületett a döntés.

2011. jún. 26. 17:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!