Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 500 mg-os C-vitamint szedem...

500 mg-os C-vitamint szedem minden nap már tavaly ősztől. És nem is voltam beteg. Nyáron abbahagyjam a szedést vagy csak ritkábban (pl minden másnap) szedjem?

Figyelt kérdés
2011. jún. 5. 14:32
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha sok-sok gyümölcsöt eszel, akkor szedd 2 naponta.

Egyébként ha nyáron is szede, akkor se lesz tőle semmi bajod :-)

2011. jún. 5. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

nem szabad abbahagyni


nyáron ugyanúgy megbetegedhetsz , sőt nagyobb az esélye a megfázásnak is


nyomjad tovább

2011. jún. 5. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
én minden nap szedem,még nyáron is
2011. jún. 5. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
50%
Azért csak óvatosan, a túl sok c-vitamin vesehomokot, később vesekövet tud okozni hosszabb távon állítólag. Szerintem ez túl nagy dózis, főleg nyáron, mikor optimális esetben rengeteg gyümölcsöt megeszik az ember. De ahogy érzed. :D
2011. jún. 5. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
37%
Több kutatás is bebizonyította, hogy a C-Vitamin szedése sem a megfázás és hasonló betegségek kúrálására, sem azok megelőzésére nem alkalmas. Sőt, a túlzott szedése mellékhatásokkal járhat.
2011. jún. 5. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
36%

sőt hülyéknek üzenem:


a vesekő a napi fél liter folyadék fogyasztása miatt alakul ki


a mai génkezelt gyümölcsökbe biztos qrva sok vitamin van


szóval ne hogy szedj c vitamin, abból csak károd lesz, de pia, cigi nyugottan mehet, drogot csak este, mert megüli a gyomrot


haggyuk már

2011. jún. 5. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kérdezőnek:

Szerintem ennyi felesleges... Nem hinném, hogy hasznosítani tudná a szervezeted az összeset, de ha igen, akkor meg túl sok ez már. Hagyd abba legalább nyárra, de a gyümölcsöket, zöldségeket edd!


Mindenkinek:

A piacokon vett zöldségek, gyümölcsök között van esély közvetlen a termelőtől venni, van esély magyar árut venni. Kevésbé permetezettek, szinte 100%, hogy nem génkezeltek, és tényleg frissek.


A válasz írója 53%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 15:06-nak:

Azért biztos, hogy valamennyire lehet javítani az immunrendszer működését, és biztos, hogy jó erre a C-vitamin - bár nem túl sok, és elsősorban természetes forrásból.

Vagy ha ez 100%-ig nem igaz, akkor ennyi erővel az se igaz, hogy a csontoknak kell a Ca, az idegeknek a Mg és a B-vitaminok, stb...

Én se vagyok a sok C-vitamin (főleg tablettában) mellett, az immunerősítést ellenzem, DE ha beteg vagyok, akkor mégis több zöldséget eszem, és ha ezt komolyan tudom venni, segíteni szokott.

2011. jún. 5. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!