Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Most tényleg mért nem járhat...

Most tényleg mért nem járhat rendesen óvodába a Lányom?

Figyelt kérdés

Májusba töltötte a Lányom a 3. életévét, a Fiam 17 hónapos.

Alap járaton úgy gondoltam, hogy csak fél napos lenne a Nagylány az oviba és délben elhoztam volna szeptember 1-től.

De az élet közbe szólt, mert úgy néz ki a Páromat gerincsérv kiszakadással kezelni kell, még nem tudjuk, hogy műtét, vagy nem műtét, a lényeg, hogy nem tud emelni, járni is csak nehezen, mert a lábai zsibbadnak, és hát, nem szeretném, ha lebénulna.

Miután egy helyen dolgoztunk mielőtt eljöttem szülni, ezért én bejárok helyette dolgozni, plusz még az otthoniak is rajtam vannak.

Az oviban meg most furcsán néznek rám, hogy miért szeretném a gyereket egész napra bent hagyni, amikor otthon vagyok a kicsivel.

Én meg mondtam, hogy nem vagyok otthon, mert dolgozom, csak pénzt nem kapok érte.

A Nagyszülők dolgoznak, de az Apai részről sokat segítenek, de 30 km-re vannak, mindennap átautózni se bírnánk anyagilag, az én szüleim meg Pestiek 120 km ők is dolgoznak.

Ja és amilyen hamar a Fiamat is a bölcsődébe szeretném adni. Mert nem biztos, hogy a Nagyszülők tudnak rájuk vigyázni, mindig.

Ti mit tennétek a helyembe?


2011. szept. 2. 15:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Az óvoda felette, tehát addig lehet ott, amíg nyitva vannak. Bármit is mond az óvónő. Elhiszem, hogy könnyebb neki kevesebb gyerekre vigyázni, de bárkinek bármi bármikor közbejöhet nyilván. Nem tudsz mást csinálni, csak bent hagyni.
2011. szept. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

ha nem kérnek munkáltatói igazolást akkor miért ne maradhatna.

mielőtt elmentél a férjed helyett melózni nem szóltál hogy milyen helyzet lesz nálatok egy ideig??

mert lehet hogy csak ez a gondjuk hogy utólag értesültek róla.

2011. szept. 2. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
ja értem most szóltál. akkor ne pattogjanak.
2011. szept. 2. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszi, hogy írtatok!


Nem nem tudják, mi a helyzet a Párommal, nem akartam ezzel helyett csinálni a Lányomnak.

Mert nem vagyok az a síros fajta, próbálok mindig mindent egyedül intézni, de ez most nagyon sok jött egyszerre!

Félek mindentől, mi lesz így velünk, a munkahellyel a gyerekekkel....

2011. szept. 2. 15:53
 5/13 anonim ***** válasza:

szerintem nyugodtan mond el mi a helyzet mert ha a gyerek mesél arról mi van otthon akkor ne utólag magyarázkodj róla meg hogyha a gyerek sírósabb is lesz mert apa nem olyan mint régen....nem árt ha kicsit többet figyelnek rá eleve és ez nem helycsinálás szerintem.

te kevesebbet tudsz úgyis vele lenni rajtad a stessz stb. ennyi jár.

tp-re nem tud elmenni a párod? esetleg barátnő segíteni szomszéd valaki ha csak a főzésben takarításban.

2011. szept. 2. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Ez a furcsán nézés nagyon elterjedt abban az esetben amennyiben tudnak róla,hogy van kistestvér otthon.

Ha nem mondják ki szavakkal,akkor elérik furcsán nézéssel ,célozgatással azt,hogy a kedves anyuka érezze magát igen kellemetlenül,mert a családjának valamiért jobb ha nem viszik haza délben az ovist.


A furcsán nézéssel úgy kell lenni,hogy mintha nem történt volna semmi,nem vagy köteles magyarázkodni,higyjenek amit akarnak!!!

Az a baj,hogy az amúgy is nagyon nehéz élethelyzetedet megnehezíti az a tulajdonságod,hogy mindenkinek meg akarsz felelni,ne tedd!

2011. szept. 2. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszönöm a válaszaitokat!


Igen, szerintem már mesélt róla az oviba, mert amint megérkezem, már mondja, hogy Apa bibis még, meg Anya dolgozik, és megy is vissza, úgyhogy tuti, már mindenki tudja, mégse értenek meg, vagy nem akarják megérteni, elmondásom nélkül is.

Elképzelhető, hogy hétfőn elmondom, ha nagyon akadékoskodnak!

Amúgy nem így ismertem meg az Óvónőket, azt hittem, hogy segítőkészebbek lesznek:(.

Az utolsónak nagyon is igaza van, sajnos a legrosszabb tulajdonságom, hogy mindig másoknak szeretnék megfelelni, és ezért már néha nem tudom, hol a határ és néha túllépem.

Táppénzen van amúgy a Párom, az nem volt kérdés, mivel július végén történt a baj, a főzés és a takarítást meg megcsinálgatom ahogy sikerül úgy puffan alapon.


Nekem az a segítség kellene, hogy a Párom mihamarabb meggyógyuljon, és hogy a gyerekek, amíg én dolgozom, addig megfelelő helyen legyenek!

Sziasztok!

2011. szept. 2. 20:08
 8/13 anonim ***** válasza:

Lelkileg most sokkal sebezhetőbb,érzékenyebb vagy,fontos lenne,hogy ne vonjanak el tőled plusz energiát ilyen mellékes dolgok,ha úgy érzed nyugodtabb vagy attól,ha elmondod nekik,ha elmagyarázod,hogy ne ítélkezzenek feletted akkor tedd,de valószínű azért érzed,hogy furcsán néztek,mert szíved szerint te magad is úgy érzed,hogy szeretnéd ha veled lehetne a gyermeked,de jelen körülmények között mégis kénytelen vagy ehez a megoldáshoz folyamodni s ez bánt,megvisel,lelkiismeretfurdalásod van ,hogy emiatt nem vagy elég törődő anyuka.


Fontos lenne,hogy el tudd engedni azt,hogy a megfelelési kényszer miatt emészd magad.

TE a családodért dolgozol,elkövetsz mindent ami tőled telik,ha biztos vagy magadban és a döntésedben akkor kevésbé hat meg,hogy mások mit gondolhatnak.

2011. szept. 2. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

amilyen hamar lehet beszélj a vezető óvónővel,mert ebből csak még nagyobb keveredés lesz.

nem kell sírni közlöd hogy mi van van-e bármilyen akadálya,és kész.mert ha nem mondod el akkor csak megy a pletyó stb...

azt azért nem fontos kifejteni hogy igen tp-n van csak én meg bejárok mert akkor kezdik hogy minek hogyhogy kap pénzt vannak irigy dadusok akik keverik a sz.rt az már a ti dolgotok

mondjuk én sem értem.

2011. szept. 3. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Elég szomorú,hogy az érdekellentét miatt az óvodai dolgozók a szülők háta mögött tárgyalják ki,ha egy egyébként kistestvérrel rendelkező gyermeket nem visznek haza délben.

Valószínű a kérdező anyuka túlontúl nagy jelentőséget tulajdonít annak,hogy mindenki jó véleménnyel legyen róla,mivel nincs olyan szabály,hogy délben el kell vinni a gyermeket,ha van testvér,ha nincs,ezért semmiféle magyarázkodás nem szükséges,az óvónőknek úgy is az a lényeg,hogy lehetőleg ne az ő gondjaikra legyen bízva a gyerek délután.

2011. szept. 3. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!