Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Pici fiam 20 hós lesz nemsokár...

Pici fiam 20 hós lesz nemsokára, de még nem igazán akar egyedül kanállal enni. Hogyan tudnám rávenni a kanál használatára?

Figyelt kérdés
2011. máj. 2. 22:12
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Kisfiam 19 hónapos. Mindig adok neki is egy kanalat, és hol van kedve egyedül enni, hol nincs. Van, hogy csak pacsmagolja a kanállal a kaját, és játszik, van, hogy nem is engedi, hogy segítsek, és totál egyedül eszik vele.

Ez szerintem olyan dolog, mint a bilizés, a beszéd, a nagyobb mozgások - azaz érettség kérdése.

2011. máj. 2. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
77%

pfff. a kerdes jo. ha megengeded, sajat tapasztalatot osztok meg. 2 eves a gyerkocom. kanallal nemcsak hogy maga eszik (ha olyanja van), hanem masokat is imad etetni. (pl ma este a szeletelt kaliforniai paprikat -nasit- hordta be nekem kanallal, az elsőnel kozolte, hogy "ham-ham", a tobbit nemes egyszeruseggel csak a számba dugta.

ezzel azt szeretnem mondani, hogy etessetek meg a plusskutyat (lehetoleg o), teged, papat, stb,

illetve hogy eloszor mindenkeppen valami konnyuvel kezd, hogy legyen sikerelmenye

harmadreszt nekunk a sok kiskanal kozul az ikeas "buci" kiskanal valt be, 7db 345 ft ha jol emlekszem, ilyen szivarvanyszinu, pohar meg tanyer is van az o fajtajabol

2011. máj. 3. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Na és ha nem eszik egyedül kanállal akkor is mi van? Az én lányom 3 éves és nagyon ügyesen eszik kanállal ha AKAR,de nem nagyon akar egyedül neki kényelnesebb ha etetem.Viszont most az önálóság küszöbén elég sokat önállóan akar enni,öltözni,pisilni,tejet önteni,szóval eljön mindenek az ideje,ha neki jobb hogy eteted etesd te. Az esküvői vacsorájukat önállóan eszik majd meg ez tuti:).
2011. máj. 3. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Utolsó: megnyugtattál! :)
2011. máj. 3. 21:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!