Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák, ti megeszitek a...

Anyukák, ti megeszitek a maradékot a gyerek után? Vagy az összetrancsírozott kekszet, ezt-azt a kezéből? A kenyeret, miután beleharapott már, stb.

Figyelt kérdés
Én gyerek korom óta elég finnyás vagyok, ha ételről van szó. Senki után nem eszek a tányérjából (se anyu, se férj, se gyerek, pedig mindegyiket imádom), vagy nem eszem meg, amibe már beleharaptak, vagy ha nem látom bizalomgerjesztőnek a készítőjét, vagy a konyhát, ahol készült (érdekes, étteremben ez nem probléma, mondjuk nem is járok sokat, csak alkalmanként, főzés és házikoszt párti vagyok:) ). Nem gondolom, hogy ez nagyon gáz lenne, de most mégis "megszóltak" miatta (barátnőm, és nem sértően, csak furcsállotta), úgyhogy kíváncsi vagyok, más hogy is van ezzel.
2011. máj. 3. 16:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak valamibe beleharapott, azt megeszem. De ahogy nem etetem őt az én számból (olvastam itt már olyat, hogy valaki előrágta a kaját a babájának - fujjj...), úgy én sem eszem az ő szájából. Ha az ebédet/vacsorát meghagyta, és tudom, hogy neki már nem adok belőle többet, akkor azt is megeszem.

De a tök nyálas, félig megcsócsált dolgokat ha már nem kéri, a kukában landoltatom.

2011. máj. 3. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Mint az első.

Ha összenyomorgatott, nyálas, kiköpött stb akkor kuka.

De ha marad a tányérján, vagy beleharapott a kenyérbe de nem kell neki, azt megeszem.

2011. máj. 3. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Csak azt az etelt eszem meg a gyerek utan, amirol le tudom valasztani a ragasat. Pld. kifli, szendvics.

Nem szeretek pocsekolni, de konyhamalac sem vagyok, hogy azt egyem, amit mas meghagy.

2011. máj. 3. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Én is úgy teszek, mint az első.

Ha nem tocsog a nyáltól, nem esik nehezemre megenni a meghagyott kekszet, pogácsát stb...

A főtt kaját én mindig a hűtőbe rakom, hátha este még megeszi, ha nem kéri, megeszem.


Egyébként a férjemmel egy pohárból iszunk. Nem azért, mert nincs több, hanem így alakult. Általában vendégségben is, nem csak itthon. Mondjuk étteremben nem tenném. :)

Ja étterem... én meg pont ott vagyok finnyás, vendéglátásban dolgozunk, látom mi miből készül... ha nem muszáj nem eszek étteremben.

2011. máj. 3. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én is simán megeszem a maradékát ami nincs összemalackodva. Amibe beleharapott azt is megeszem. A gyerekemre nem vagyok egy picit sem finnyás. De ha valamit nagyon összenyálazott azt már nem. Tehát úgy mint az első válaszolók. Ebbe szerintem nincs semmi kivetnivaló, tök normális.
2011. máj. 3. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
52%
Én úgy vagyok mint te, kedves kérdező. Sem a párom, sem a gyerekeim után nem tudok megenni semmit, amit otthagynak. Úgyhogy én mindent kidobok..tudom, pocséklás, de igyekszem inkább keveset szedni nekik.
2011. máj. 3. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az én anyukám is furcsállja, hogy nem eszem meg a gyerek maradékát - mondván ő mindent megevett utánunk. Valahogy nekem nincs gusztusom senki után enni, pedig tényleg imádom a gyerkőcöt! Szerencsére mostanában már olyan jó étvágya van, hogy semmit nem dobunk ki, mindent megeszik.
2011. máj. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

van aki a tápszert kiszopizza a gyerek után a cumisüvegből.

brrrr :S

én semmit se tudok megenni, inni, senki után.

pl. fagyit kóstolni máséból, csak egy nyalás.fújjjjjj.

2011. máj. 3. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! örülök, hogy nem vagyok egyedül:) bár éppen ma muszáj volt kompromisszumot kötnöm, mert a félig megcsócsált kiflijét mindenáron a számba akarta gyömöszölni és a kis piszok kiszúrta, hogy kamuzok, csak úgy teszek, mintha ettem volna belőle, úgyhogy muszáj volt megennem:) nem haltam bele, ő meg olyan boldog volt, vigyorgott, mint a vadalma:)

kedves utolsó: még hogy fagyit valaki után? nagyon-nagyon esetleg a férjem után, de az sem esne túl jól, az tuti!

2011. máj. 3. 21:56
 10/11 anonim ***** válasza:
amit nem írtatok még: azért nem tud sok anyuka lefogyni szülés után, mert HA KELL HA NEM megeszik mindent a gyerek után, csak hogy ne dobjuk már ki. Na nem, ezt nem. Én is megeszem a nem nyálas, összeszüttyögött dolgot utána, HA ÉN MÉG NEM ETTEM. Vagyis: nem reggelizek, csak kávézok míg ő issza a kakaóját és harapja a szendvicsét, mert kenyérhéjnál meghagyja, de van hogy a felét is otthagyja egy nagyobbacska szelet kenyérnek, így megvárom őt, és amit hagy (és gusztusos marad) megeszem, ha nem hagy semmit akkor csinálok magamnak. Az innivalóját sose iszom meg, mert beleázik a szájában maradt kajamorzsa, és ott úszkál a pohár alján...fúj.
2011. máj. 4. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!