Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mitöl lehet ez az éjszakai...

Mitöl lehet ez az éjszakai viselkedés? Bövebben lent

Figyelt kérdés

20 hónapos kisfiam heti 1-2x éjszaka sikitva sir fel.3-5percig szinte nem vesz tudomást a külvilágrol(lámpa,érintsem,hangom) és teste görcsös,izmai megfeszülnek.nehezen ébreszthetö,megnyugtatható.

mitöl lehet?Dr nő szerint csak álmodik


2011. máj. 4. 11:07
 1/5 anonim ***** válasza:

Van azonban egy igen speciális alvászavar, mely igazán drámai tünetekkel jár. Ez a pavor nocturnus, az éjszakai felriadás. A kisgyerek éjfél felé hirtelen felül az ágyában, nagyra nyitja a szemeit és hangosan, sikítva kiabál. Felgyorsul a szívverése, remeg, izzad. A sikítás után sírás következik, a szülő bármit tesz, nem tudja megvigasztalni. A gyerek nem alszik, de nincs is ébren. Amikor a roham elmúlik (lehet 15 perc is), akkor szépen visszaalszik, és másnap nem is emlékszik semmire.


[link]

Az én lányom is volt így néhányszor.

2011. máj. 4. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nálunk is volt-van ilyen. Kb. mintha ott se lennék. Sokszor tudom kötni előző nap vmilyen nagy eseményhez (akár ijesztő, de akár örömteli is lehet). Lehet, hogy álmában ilyenkor újra előjön.
2011. máj. 4. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia. Sajnos nekünk is ez van, pavor noctornus, az első válaszoló linkje tökéletesen leírja. Nekem 3,5 éves a fiam, nekünk fél éve jelentkezett először, amikor lázas volt, de azóta volt láz nélkül is. És igen, napközbeni ijesztő események hatására, vagy bármilyen stressz éri napközben, akkor tuti előjön éjszaka. Nekünk van, hogy nincs hónapokig roham, aztán egy hét alatt kettő éjszaka is. Én rengeteget olvastam utána a témában, de még mindig megijedek, a tekintetétől, ettől az egésztől, így holnap megyek egy gyerek pszichológushoz, hogy erősítsen meg, hogy ez pavor és valóban ki fogja nőni és nem én csinálok rosszul valamit. Meg hátha tud tanácsolni valamit, amit nem láttam a neten. Ja és az én gyerekorvosom sem mondott semmit, hogy szakadna rá az ég, mert elsőre-másodikra annyira megijedtünk a férjemmel, reggelig sírtunk az erkélyen, hogy megkattant a gyerek. Hihetetlen, hogy ilyen gyerekorvosok vannak.
2011. máj. 4. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szívesen beszélgetnék veletek facebookon, ha van kedvetek megosztani a tapasztalatokat, hátha tudunk segíteni egymásnak. Írjatok privit, ha szeretnétek és megcsinálom. Utolsó voltam.
2011. máj. 4. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek aki irt.utolsonak üzenném hogy megfoglak keresni pivin csak most hulla vagyok.
2011. máj. 5. 08:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!