Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 20 hónapos kisfiam elég...

20 hónapos kisfiam elég keveset mászott,3 hónapot. Ez lehet oka annak, h nem beszél még szinte semmit?

Figyelt kérdés

Több helyen olvastam, h mennyire fontos a mászás. Szinte csak a baba szót mondja tökéletesen,hónapok óta, mást csak próbál, de olyan mintha belebotla a nyelve. Pár hónapja mondta a papát és apát is, most azokat sem. Próbál kimondani szavakat, leginkább prá napja neveket, de olyan mintha az egész nevet egybe akarná mondani. Apát csak akkor mondja ha nem konkrétan kérdezünk rá, hogy ki ő, hanem amikor megfeledkezik róla (pl sírás közben) A napokban egyszer sikerült kimondania tisztán, h Kitti, bibi, Gyuri, de azóta sem sikerült, csak próbálkozik. Kezdjek aggódni? Vagy másszak vele itthon? Tegnap próbálkoztunk, versenyeztünk, nagyon élvezte, csak én 29 hetes pocakos vagyok és elég nehézkes.

Az állatok hangját sem a klaszikus értelemben utánozza, tehát nem azt mondja h nyihaha, hanem konkrétan úgy nyerít, mint a ló.


2011. máj. 4. 22:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Nyugi, nincs lemaradva a kisfiad. A fiúk amúgy is sokszor nehezebben kezdenek beszélni. 3 hónap mászás nem is kevés. A nagyobbik lányom 2 hetet mászott, ő 2 évesen kezdett beszélni, de akkor teljes mondatokban, 2 hónap múlva már 10-15 mondókát, verset tudott. A kicsi lányom 18 hónapos. Már elég sokmindent mond. Kb 1 hónapot mászott.
2011. máj. 4. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A lányom azután tault meg mászni, hogy eljárt és nem is sokat mászott, hiszen járni már tudott, inkább csak játék kedvéért mászkált, illetve most mászik inkább, miután az öccse még úgy közlekedik (a lányom két és fél éves, az öcsi 9 hós). De beszélni nagyon korán megtanult, 16 hónaposan már mondókákat, dalocskákat mondott és mondatokban beszélt. Mostanra olyan szókincse van, hogy csak nézünk, hihetetlen gyorsan tanul és simán esti mesét mond az öccsének.

A fiam talán nem lesz ilyen gyors, mert még semmit nem mond, a lányom így 9 hósan már mondott olyanokat, hogy "ana deee" (anya gyere) meg hasonlók.

Azt tapasztaltam a környezetemben egyébként, hogy a kisfiúk általában jóval később kezdenek beszélni, mint a lányok, kíváncsi leszek, nálunk is így lesz-e.

Barátnőm kisfia pár héttel idősebb, mint a lányom, ő kétévesen kezdett érthetőbben beszélni, de még akkor is inkább a szavak elejét mondta csak. Mostanra folyékonyan beszél ő is.

Szerintem ne aggódj, nem hiszem, hogy gond lenne, további jó babázást és sok örömöt az új picurhoz is!

2011. máj. 5. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy írtatok. Az a baj, hogy egyik nap azt gondolom, hogy nincsen semmi baj,másnap meg azt, hogy de igen is van, keresek egy fejlesztőt, de igazából nem akarom sürgetni, mert közben meg az jár a fejemben, hogy lehet hogy nem érett még meg rá, és majd ha minden rendben lesz a pici fejében, elkezd ő is beszélni....
2011. máj. 5. 13:21
 4/6 anonim ***** válasza:

kisfiú 20 hósan ritkán beszél ám. a kisfiad abszolút az átlag. a barátnőm kisfia szintén 20 hónapos, ő egy árva szót se mond, még annyit se hogy anya vagy apa vagy baba.

amúgy sztem a 3 hónap nem kevés mászásból. a kúszás is számít egyébként. átlagban a kisfiúk 2,5 évesen kezdenek el beszélni, szóval sztem ne idegeskedj. ha nagyon bánt a dolog, beszélj róla a gyerekorvossal vagy a védőnővel de sztem ők is meg fognak nyugtatni.

2011. máj. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mind a két fiam mondott már zavakat 15-16 hónaposan, csak azért írom le, mert szerintem nem lehet általánosítani, hogy a fiúk később kezdenek beszélni.

A beszédfejlődés összefüggésben van a mozgásfejlődéssel, tehát, ha korán mázott, felállt és járt, hamarabb kezd beszélni is. Nálatok hogy alakult a mozgásfejlődés?

A másik, ami lehet, hogy mindent értesz, amit kér jelzésekkel és ez nem ösztönzi a beszéddel.

De szerintem egyik sem baj, sokan csak 2 éves kor után kezdenek beszélni, addig semmiképp ne aggódj!

Sokat mesélj neki!

2011. máj. 6. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

az átlag azt jelenti, hogy többségében a fiúk később kezdik a beszédet. persze vannak kivételek, de nem az a jellemző.

amúgy azt is cáfolnám hogy aki hamarabb mászik jár stb az hamarabb beszél....az én kislányom 11 hósan indult el, a beszéde viszont 2 év 3 hósan, addig csak pár szót használt. amúgy ő se az átlag mert lánynak hamarabb illik elkezdeni beszélni.

2011. máj. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!