Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves lányom elég székrekedés...

2 éves lányom elég székrekedéses. Mit javasoltok?

Figyelt kérdés
Egyáltalán székrekedés ez?Minden nap kakil,2-3 alkalommal,de csak pár szem mogyorónyi nagyságút.Azok is feketék,és kemények.Minden nap adok neki szilvalekvárt,joghurtot,de nem segít.A műzlit elutasítja.Gyümölcsökért sem rajong,talán egy kevés almát elfogad,de lehet,hogy az is hasfogó.A céklára gyanakodtam,mert imádja,és eddig minden nap kapott,pár szeletet.De már nem kap,mégis fennáll a probléma.A Béres-cseppre is gondoltam,de azt sem adom neki pár napja.Azelőtt huzamosabb ideig kapta 10 cseppet.Talán próbáljak valami homeopátiás,vagy gyógyszertári szirupot?Köszönöm a válaszokat.
2011. máj. 9. 13:48
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Igyon többet, rostos ivóleveket is ,vagy ha nem szereti, akkor vizet v teát, tökmind1, de emeld a bevitt folyadékmennyiséget.

Próbáld ki az aszalt szilvát és barackot, hátha ízlene neki, az is nagyon jó a széklet lazítására. Almából kompótot is próbálhatsz, vagy pl zabpelyhes sütit almadarabokkal vagy aszalt gyümivel ,hátha bejönne neki.


Esetleg nem eszik puffasztott kukit v bulátát ilyesmiket ?mert az is lehet székletfogó az arra hajlamosoknál...

2011. máj. 9. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ez székrekedés.Ha nem rajong a gyümölcsökért akkor megpróbálhatnád a rostos gyümölcsleveket.(persze a 100%-t)Leginkább a baracklét ajánlanám.

A szirupok ideig-óráig segítenek,de hosszabb távon kellene valamit beiktatni az étrendjébe ami segít.


Igyon több folyadékot,kakaó,csoki stornó...

2011. máj. 9. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
bocsi az offért: mi az a stornó?
2011. máj. 9. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Stornó=kihúzva,elhagyva,visszavonva,felejtős stb...:)
2011. máj. 9. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
nekem is ilyen 2 éves fiam.én cappy szoktam venni az őszibarackosat vagy a sárgabarackosat,szoktam adni neki levolac szirupot az lazít,és főzök neki erős kamilla teát,most attól van széklet minden nap.
2011. máj. 9. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!