Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves kisfiamnak folyik az...

2 éves kisfiamnak folyik az orra, le akartam szívni, de annyira fél tőle, hogy reszket és minden erejével (amiből van bőven) ellenáll, nem tudom egyszerűen lefogni és nincs senki, aki segíteni tudna. Mit javasoltok?

Figyelt kérdés
Kb. egy éve kellett neki szívni az orrát, akkoriban volt, hogy magának fogta, de most retteg tole.Félek, ha nem lesz neki leszívva, sokáig el fog neki húzódni, de mit csináljak, ha egyszer annyira kapálózik, ha 8 kezem lenne, talán sikerülne....
2011. okt. 9. 10:20
 1/10 anonim ***** válasza:
54%

2 évesen már tudja fújni. tanítsd meg neki.

Ne eröltesd, csak megutál mindent ami az orrával kapcsolatos és fújni se fogja

2011. okt. 9. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Tom Benko ***** válasza:

Pedig nagyon nem ártana, könnyen lehet arcüreggyulladás, ha nem távozik rendesen a váladék. Mi válthatta ki, hogy fél tőle? Mi történt időközben?

Amúgy szerintem próbáld meg kifújatni vele, ilyen korban már meg tudja tanulni. De ha nagyon nem megy, akkor kénytelen leszel kicsit erőszakosabban nekilátni, akárhogy is tetszik nektek.

2011. okt. 9. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Először próbáld meg megtanítani az orrfújásra.

Ha nem sikerül akkor nem nagyon van más megoldás mint, hogy belecsavarod egy törülközőbe vagy takaróba a gyereket és úgy szívod le.

2011. okt. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Az én fiam 20 hónapos, és a múlt héten meg volt fázva.

Szívtuk az orrát, de ő tűri is hang nélkül.

Viszont mikor már nem volt annyi váladékozás, hogy szívni kelljen, csak zsebkendővel törölgettem az orrát, és csak kíváncsiságból mondtam neki, hogy fújjad! Meglepődtem, milyen gyorsan rájött mit kell csinálni, és hogy hogy kell fújnia az orrát.

Szóval megpróbálhatod nyugodtan mondogatni neki, hogy fújja ő, te meg csak a zsepit tartod. Esetleg mutasd meg neki előtte, hogy te hogy csinálod. Az én fiam nagyon jókat rötyög mikor minket lát orrot fújni!

2011. okt. 9. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

valóban ki tudja már fújni egy két éves,de az nem elég.ha nem akarod,hogy begyulladjon a füle vagy arcürege,akkor szívd ki erővel.tekerd be egy pokrócba mint egy kis töltött káposztát,aztán szívd ki.

a fiam most lett bölcsis,taknyos volt,csak törölgették neki,lett is egy jó is fülgyulladása.ez nem játék.

2011. okt. 9. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Egyetértek az utolsóval. Az én lányom is ki tudta fújni az orrát 2 évesen, de ha igazán náthás volt akkor kb 3 éves koráig szívtam neki, ha nem szívod ki akkor a hátrafelé csúszó váladék mindenféle gyulladásokat okozhat. Ő is utálta, le kellett fogni. Én úgy fogtam le, hogy fölé térdeltem a térdeim között volt a válla a fejét egyik oldalt kitámasztottam egy nagyobb párnával a másik oldalon a kezemmel tudtam fogni. Lábával kapálózott és rugdosott ami néha fájt. Határozottan kell őket lefogni, de nem szabad erősen. A takaróba bugyolálás nálunk nem vállt be, mert ha sikerült akkor rettenetesen leizzadt, ha nem (ez volt a gyakoribb) akkor kiszabadult.

Így le tudtam úgy fogni, hogy csak a szemeivel kapálózott.

2011. okt. 9. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem tudom igazából miért fél tőle, semmi olyan nem történt,ami ezt válthatta ki belőle.Most pont olyan korszakában van, hogy azt mondja mindentől fél.Ezt a térdelős módszert megpróbálom majd, bár sajnos az sem lesz egyszerű, hogy odáig eljussak vele, hogy fel tudjuk venni ezt a "pózt"....ajjaj kemény dió.De tudom, hogy muszáj.Köszi a segítségeteket!
2011. okt. 9. 13:20
 8/10 anonim ***** válasza:
Én odakészítek mindent ami kell, majd leülök a fiamat lefektetem hanyatt a lábaim közé, a kezeit a combjaim alá teszem, így már nyugodtan ki tudom szívni az orrát, nem tud rúgkapálni. Muszáj, ha nem akarom, hogy begyulladjon a füle.
2011. okt. 9. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hát a fülére rámehet hamar és akkor tényleg sírni fog!! Én is a ráülős módszert alkalmaztam, vagyis a gyerek alattam feküdt és csak a feje volt a két lábam között, így ha rúgkapált is, le tudtam szívni az orrát.
2011. okt. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon-nagyon köszönöm ezt a "fölé-térdelős" tippet!!!!Tartottam tőle, de tökéletes!!!!:) Örök hála! Most már ott tartunk, hogy kisfiam magától fekszik le, hogy kiszívhassam az orrát!Köszi-köszi!!!!
2011. okt. 10. 11:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!