Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van értelme próbálkozni, ha...

Van értelme próbálkozni, ha bugyit adok rá, és egyszer sem akar bilibe pisilni, csak bugyiba?

Figyelt kérdés
Ma még a fürdővizet engedtem meztelen hagytam, mondtam neki,hogy pisiljen a bilibe ha kell,de ő inkább a földre pisilt.Reménytelennek látom.Egy hete pedig 2x is sikerült bilizni.
2011. máj. 9. 21:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Semmi értelme erőltetni, ha nem sürgős a szobatisztaság.
2011. máj. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Van már 2 éves? Azt tanácsos megvárni. De nem fog egyik napról a másikra menni. Viszont mi reggel kezdtük a bilizést és nem este. Vagyis egész nap próbálkoztunk pelus nélkül. Sokszor bepisilt,végül megtanulta szabályozni és szépen bilizett. Aztán sokszor bekakilt,de abban is kitartottunk és egyszer csak ment a bilire(sokszor ismételtem neki hova is kellett volna,és akkor lefürödni sem kell). Szóval előbb a pisi sikerült,aztán a kaki. Előbbi hamarabb mint az utóbbi. Fél napból,de még 1-2-3 napból sem lehet megállapítani,hogy menni fog-e vagy nem. Ha ő maga kéri vissza a pelusát vagy 1-2 hét után sem sikerül a bilibe úgy,hogy ő megy vagy szól,próbálkozzatok később újra. Jön a nyár,érdemes kihasználni.
2011. máj. 9. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
22 hónapos.Igazából ma vettem le a pelust először,de végig bepisilt.Szerintem nem akar a bilibe pisilni,mert mindig tiltakozik,pedig egy hete együtt örültünk hogy sikerült bele neki.Ma meg nem akarta,hogy levegyem róla a pisis ruhát.Olyan is volt ma, hogy szólt,hogy kaka,de csak akkor lett belőle valami, mikor úgy egy óra múlva pelust adtam rá.Hogy véeletlenüle,vagy tudatosan várt addig nem tudomm.De attól félek, hogy ezzel a bugyi használattal,megutáltatom vele az egészet.Amúgy 3 hónapmúlva jön a kistesó, és szerettem volna addig eljutni vele valameddig,mert utána félek,hogy az új helyzet csak megnehezíti a dolgokat.
2011. máj. 9. 22:29
 4/5 anonim ***** válasza:

Nálunk is volt hasonló gond.

Mi úgy oldottuk meg, hogy pelussal együtt ültünk a bilire.

Gondold csak el, hogy a pelus neki olyan mint neked a WC. Eddig oda kellett végeznie a dolgát. El fog telni egy kis idő, míg megszokja a bilit.

Nálunk 1 hétig pelussal ültünk a bilire, aztán pedig megbeszéltük, hogy levesszük a pelust. Ebben apa segített neki, mert kitalálta, hogy egy kis állatot ültet a biliző kisfiunk mellé, aki várta hogy legyen a biliben valami. Tudom, hogy butáén hangzik, de a kiskacsa várta, hogy úszhasson (persze aztán nem tettük bele a kacsát) vagy hogy ihasson, vagy a róka várta, hogy mekkora lesz a kaki, nagyobb e mint az ő farka...

Sok sikert kívánok nektek és türelmet. Mert ez nem fog menni egyik napról a másikra.

2011. máj. 10. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Olvasgass:

[link]


[link]

2011. máj. 10. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!