Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mérges vagyok,2 éves fiam...

Mérges vagyok,2 éves fiam napok óta semmit se eszik, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Már az 5. nap hogy nem eszik semmi főtt ételt, és mást nagyon se. Ma "eldurrant" az agyam, bepöccentem, hogy itt vagyok én, mindenféle ételt összefőzök, és ez a válasz, hogy nem eszik.

Olyan szinten bemérgeltem, amikor ki akart szállni az etetőszékből, elég nyomatékosan nyomtam vissza, hogy legalább pár kanál levest egyen, mert üres a pocija. Aztán fogtam, kivettem a gyerkőct az etetőszékből és "bevágtam" a kisszobába. (Sírás kerülgetett - most már biztos megutált egy életre).

Feladtam, nem tudom mit tegyek.


2011. máj. 10. 11:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

a súlya egyébként normális?

iszik eleget?


anyám mai napig rosszul van a túrórudi látványától,5éves koromig azon kivül én se ettem mást magamtól,őt meg már a frász kerülgette,hordott mindenféle dokihoz


nyugi,ha nem beteg,akkor majd eszik ha éhes...

2011. máj. 10. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
jah tuti hogy megutált életed végéig -.- 2 éves arra sem emlékszik hogy ma reggel felkelt .
2011. máj. 10. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
basszus, ez én vagyok, csak az enyém lány, 17 hónapos. nekem is elegem van, most azt játszuk, hogy napi öt étkezés, mindig egy féle kaja, nem kell? nem kell! oké, mehetsz, nem fogok kísérletezni, könyörögni, ha éhes leszel, majd megeszed. nincs kárpótlás, nasi, semmi. Így tegnap már viszonylag normálisan evett, rájön lassan, hogy nem érdemes feszegetni a hatáokat, mert csak annyit ér el, hogy éhes marad.
2011. máj. 10. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Enyém 3 hete csinálja ezt... 2,5 éves lány. Igaz, most pluszban még náthás is... Komolyan nem tudom, mitől van energája!? :(( Ráadásul 14,5 kg, 96 cm, nem is picike gyerek egyébként.


Tegnap kínomban este már egy marék kukoricapelyhet adtam neki, és egy sor Boci csokit. Azt megeszi :((


De főtt étel, leves, főzelék, semmi. Eltolja a kezem. Ha mégis, akkor egy kanállal eszik, a második már nem kell neki. És nem nassizunk! Nincs kirakva semmi már 2 hete. Se ropi, se semmi, csak pár karika gyümölcs (de azokhoz sem nyúl).


Multi Kid vitamint adok neki esténként...

2011. máj. 10. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Ja, és azt az egy kanállal is úgy eszi meg, hogy megzsarolom. :) Ha megeszed, kapsz kinder csokit. Persze eszik egy kanállal, nem kap csokit utána, természetesen. Ha megeszik mondjuk 7-8 kanál akármit, és iszunk utána, akkor néha kap egy szelet Kinder csokit.
2011. máj. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
irigyellek hogy még csak most először élet ezt át.de nem először igy most vegyél egy nagy levegőt,füjd ki a nagy gözd és ennyi.Minél inkább unszolod annál inkább nem akar enni.minél jobban kínálgatod helyette mással,annál haamrabb rájön hogy esetleg 1 óra múlva kap túrókrémet és azt még kibírja.fiam 27 hónapos.deembertől februárig alig evett,voltak hetek amikor 1 katona kenyér,fél liter tej,és egy gerezd alma volt amit megevett,semmi mást.aztán volt makor kicsit többet de alapjában nálunk ez 2 hónapig eltartott,orvosnál is voltunk aki nem talált semmit,védődő tanácsára,elhagytunk minden édességet,pl keksz,túrórúdi,amikor ebéd idő van kiteszed neki és te elkezdesz enni,ha jön eszik jó ha nem úgy is jó.hagyd még kint neki a terítéket 1 óráig hogy lássa ehet ha éhes.ha nem eszik legalább 2 óráig semmit nem kaphat.adhatsz neki béress csepett az nekünk az üveg vége felé segített.na meg a játékos evés.piros pöttyöket csináltam a tányérjára és azokat kellett eltüntetni vagy kics barackokat tettem ki neki és villával azokat kellett fel szúrogatni,vagy a kis katonákat fogpiszkálóra tettem igy eszegetett belőle,de igyekeztem erős maradni,ha egyet eszik annak is örülni,ha kettőt annak is.ha többet nek kér,hát nem.Nehéz megtenni de igy előbb utóbb enni fog.kitartást.
2011. máj. 10. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Hátsó örlôk kijöttek már? Nem az a baja? Ugyanilyen agressziv leszek a kajatémától, mint te:( nagyon idegölő. Tejet adok neki, azt legalább megissza. Müzlit, pudingot,turorudit, magokat, ilyeneket eszik, mikor ràjön a nemehetnék.van olyan, hogy kaja nélkül fekszik le délután, mert kettő féle kajánál többel nem kinálgatom. Felesleges ezen örjöngeni meg összeveszni, tudom én is, ugyhogy visszafogom magam. Nem hal éhen, megis kiakasztó! 2,5 éves.
2011. máj. 10. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Béres cseppet kap tavaly november óta, semmi változás :-(

10,5 kg és 95 cm, vékony kisgyerek.

Nem gondoltam volna, hogy az én gyerekem ennyire macerás lesz kajaügyileg...

Mindent bevetettem, katonákat adtam, gyümölcs, kekszféleségek kipakolva, hozzá se nyúl. Nem beteg, nem náthás. Nem értem.

2011. máj. 10. 12:05
 9/12 A kérdező kommentje:
Nem nőttek ki még a hátsó őrlőfogai.
2011. máj. 10. 12:06
 10/12 anonim ***** válasza:
Nálunk is ugyanez a helyzet.Kisfiam 28 hónapos,és könyörögni kell,hogy egyen valamit.szerencsére a tejet,kakaót megissza,de más kaját alig-alig.Remélem,hogy egyszer majd eljön a jól evős időszak is.Kitartás neked is!
2011. máj. 10. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!