Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Honnan tudod, hogy jó vagy...

Honnan tudod, hogy jó vagy legalább megfelelő anya vagy?

Figyelt kérdés

Bennem folyton a kétely ég, pedig IMÁDOM a fiamat! Ő egy nagyon eleven gyermek (ez szerencse, bár van hogy emiatt nagyon nehezek a mindennapok)és azt érzem, hogy folyton csak tiltok és tiltok mindent. Az eszemmel tudom, hogy ezt kell tennem, mert féltem és már tényleg csak a veszélyes dolgoktól féltem (régebben túlreagáltam....), de nem akarom, hogy az maradjon meg neki, hogy semmi nem volt szabad, semmit nem engedett az ő anyja és hogy nem volt boldog kicsiként....

Az én anyám nem foglakozott velem (a testvéreimmel sem) és nem laza, inkább hanyag anya volt. Ez is ott van, hogy ezt elkerüljem.

Ti hogy vagytok ezzel?

17 hós kisfiú anyukája


2011. máj. 13. 14:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Szerintem a legtöbb anya így gondolkozik. És ha belegondolsz, ha ezen rágódsz, akkor aggaszt és törekedsz arra, hogy minél jobb legyél. És ezáltal már jó anya is vagy! :) Én is folyamatosan ezen agyalok, ha dolgom van és nem tudok a lányommal foglalkozni, megesz a lelkiismeret furdalás, ha rákiabálok valamiért, mert már az idegeimet kikészítette, megesz a lelkiismeret furdalás.... A lényeg, hogy törődj vele, szeretgesd, nevelgesd és máris jó anya vagy! 3 éves kislány anyukája.
2011. máj. 13. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Arról, hogy a gyerekem ezt mondja. Tudom, hogy meg se közelítem a tökéletest: sokszor türelmetlen vagyok, ideges, nincs kedvem, erőm játszani vele. Neki mégis én vagyok a legjobb anyuka a világon, ahogy ő szokta mondani. Igyekszem jobb lenni, de ember vagyok.
2011. máj. 13. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

:) Köszönöm szépen a válaszokat!

Még az én fiam nem nagyon beszél, de van, hogy nagyon összeszidom (pl.lámpát kapcsolgatja) és jön odabújni. Azt mondja a férjem, hogy bocsánatot kér. Van, hogy csakúgy odabújik és akkor megkérdezem tőle: szeretsz? És nevetve bújik megint hozzám.

De folyton ott van a kisördög, hogy az a jobb, ha következetes vagyok, vagy tegyek a következetességre? (Ezzel viszont már többször megjártam.)Mindig félek, hogy "túlságosan" következetes (esetleg szigorú) voltam, pedig az idő (rövid idő....) engem igazol. Ti voltatok/vagytok így?

2011. máj. 13. 14:55
 4/15 anonim ***** válasza:
Onnan tudom, h próbálok mindent megtenni, h neki (+ nekünk is) az éppen adott körülményekhez képest a legjobb legyen. Foglalkozom vele, és nem kérdezem meg magamtól, h jó vagyok-e, mert tudom, h csak jó lehetek, hisz nem rosszat akarok a gyerekemnek, csak nevelem! A nevelésbe beletartozik a tiltás is, még ha ez rosszul esik is a gyerkőcnek, de az örömszerzésről sem szabad megfeledkezni.
2011. máj. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Tudom buta kérdés és az eszemmel tudom is a választ, de meg kell kérdeznem: mindenki tilt akkor a gyerekének? Mindenhol vannak tilos dolgok, amiket az égnek sem szabad?

Persze, vannak nálunk is murik meg boldog, vidám dolgok, ez természetes! Csak attól félek, nehogy a sok tilos dolgot vigye majd az emlékeibe.

(Nekem anno sok ilyen van....)

2011. máj. 13. 15:09
 6/15 A kérdező kommentje:

Az, hogy törekszem a legjobbat kihozni egy helyzetből, hogy a legjobb legyen a gyermekemnek és nekünk, mivel elég maximalista vagyok, így nem tudom, hogy mi az elég. Ebből fakad a kételyem!

Ha mint szakember nézem a fiam, akkor igen, kiegyensúlyozott, nyitott, mosolygós, tanulékony, érdeklődő. Tehát igen, mondhatom, hogy boldog.

De ott van az: lehetne ennél is boldogabb???

(biztos butaságnak hat, dehát nagyon szeretem őt....)

2011. máj. 13. 15:12
 7/15 anonim ***** válasza:

Nem tudom, nekem jön az érzés, hogy igen, jól csinálom. Persze nekem is vannak kételyeim, de alapjában véve határozott és magabiztos vagyok, a következetes fajta, de én azt nézem, hogy hosszútávon mi a jó a gyerekeimnek.


Vannak elveim, amikből nem engedek, de ennek annyi pozitív következménye van, hogy minden rossz érzést eloszlat bennem.

2011. máj. 13. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Igen, az megvan, hogy hosszútávon JÓ amilyen vagyok vele, amiket együtt csinálunk, csak ott vannak a következetes dolgok "hátrányai" (amiket ő most hátránynak él meg, hisz tilos valami, ami lehet, hogy pl. fél év múlva szabad, mert már ügyesebb) és hogy emiatt nem lesz-e lelki törése?

(mostanában folyton ezen lovagol a média, pszichológia stb. ...)

2011. máj. 13. 15:32
 9/15 anonim ***** válasza:

Az én véleményem a kérdéseidről az, hogy tökéletes szülő nincsen. Mindenki követ el hibákat, és ráadásul mindezt akár úgy, hogy tök jó döntésnek érzi, hogy úgy nevelte a gyermekét, és nem másképp. Egyszerűen kivédhetetlen, hogy ne okozz kisebb "károkat" a gyerekben, s ezt majd kamaszkorában a fejedhez is fogja vágni. Amit mi legfontosabbat adhatunk, és adunk is folyamatosan a babáinknak, az a szeretet, és a figyelem, amivel őt neveljük. Szeressük, terelgessük legjobb tudásunk szerint, ennyi, amit tehetünk. Kételyeink mindig vannak és lesznek, hiszen ezerféleképpen lehet reagálni egy helyzetre, s nem biztos, hogy abban a pillanatban sikerül a szerintünk leghelyesebb megoldást megtalálni.

A helyzet az, hogy egy dolog az, amit az ember elképzel arról, ahogyan nevelni kellene, ahogyan nevelni szeretné a gyermekét, de gyakran az ember személyisége, és pillanatnyi kedve, hangulata valami egészen mást produkál. Sokszor ez az ellentmondás okozhat rossz érzést, szégyent, aggodalmat, stb.

2011. máj. 13. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Vannak engedékeny szülők, és szigorúak. BVéleményem szerint a kettő között lehet valahol a jómegoldás.

A szigorúság megöli az ember alkotókedvét, kiváncsiságát. Szorongást okozhat benne ez későbbiekben, stb.

Ha kapcsolgatja a villanyt, és ezért leszidod, az szerintem tényleg szigorúságra vall. Ha én minden ilyenért rászólnék a fiamra, akkor egész nap mást sem szajkóznék, csak hogy "Nem szabad". Ebbe pedig belezavarodnánk mindketten, ő is, én is. Lehet, hogy egy idő után megunná, és nem csinálná többet, de akkor a kíváncsiságát nem merné kinyilvánítani, megélni másban sem. Persze mindennek van határa, és ezerszer rá kell szólni így is a gyerekre, de én főként csak akkor szoktam, ha m ár nagy hülyeségeket csinál. Veszélyes magára, másra nézve, illetve túlzott malackodás, szemetelésről van szó.

Persze én az engedékenyebb típus vagyok, és ezt is támadják sokan, hiszen a gyerek ugyan roppant kreatív és kísérletezőkedvű, de ezáltal a feje tetejére is állítja a lakást sokszor.

2011. máj. 13. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!