Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 év korkülönbséggel kapcsolat...

3 év korkülönbséggel kapcsolatban kinek milyen tapasztalata van?

Figyelt kérdés
2011. máj. 14. 20:54
 1/4 anonim ***** válasza:

A húgom és köztem, ill. a fiaim között is ennyi a korkülönbség.

Szerintem ez a legjobb, bár ezt ajánlják a legkevésbé.

Nem mentem vissza a 2 gyerek között dolgozni, így volt időm a nagyra.

A kicsi nov-ben született, a nagy pedig akkor már minicsoportos volt, tehát nem érezte azt, hogy a kicsi miatt megy oviba, a nyár pedig csak az övé volt és mivel akkor már 2,5 éves volt, sokkal könnyebb volt vele minden, már tök értelmes volt, mindent felfogott, szóval nagyon jó volt.

Meg hát nem utolsósorban nekem is sokkal kényelmesebb volt, hogy a nagy már nem olyan kicsi, egyedül eszik-iszik, alszik és már szobatiszta.

Persze volt hiszti, féltékenység (még mindig), ill. az oviba hordás-elhozás is macera volt, de hamar sikerült a kicsi napirendjét ehhez időzíteni.

Most már 1,5 éves a kicsi és nagyon jól megvannak, egész nap együtt játszanak, amikor meg oviban van a nagy, akkor jól láthatóan unatkozik a kicsi :)

2011. máj. 15. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szia! Nagyon köszönöm a válaszod! Nálunk még nem lesz ovis a nagyobb, fél évig itthon lesz még velünk, majd megpróbálok a lehető legtürelmesebb lenni mindannyiukkal. MIért mondják, hogy a 3 év nem ajánlott? Köszi a válaszod!
2011. máj. 15. 10:34
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk 28 hónap a korkülönbség! Én sem döntenék máshogy! Nekem is otthon volt még 8 hónapot a nagy mire ment oviba de nagyon aranyos volt és megértő a maga módján. Semmi rendkívüli nem volt. Nekem most is 5 hónapig mindkettő otthon van.

Most a kicsim 13 hónapos és kezdenek összebarátkozni.

Nem mondom hogy könnyű volt és a családi segítség is nagyon jól jött. A nagynál az ő szerepük is fontos hogy neki is vigyenek ajándékot az első látogatáskor, őt is dicsérjék és ne intézzék el egy "Te már nagy vagy" kezdetű mondattal, hiszen ő sem nagy még. Nagyon jó ha minden alkalomra a kicsi nevében veszel neki valami ajándékot. Mi mindig szülinapra karácsonyra stb adunk valamit a kicsi nevében külön. Ez nagyon tetszik neki.

2011. máj. 20. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
De jó, hogy írtál, köszi!
2011. máj. 21. 21:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!