Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan szoktassam pohárra?...

Hogyan szoktassam pohárra? Még mindig itatópoharat használ

Figyelt kérdés

20 hónapos a fiam és még mindig itatópohárból iszik! Elfogadja a poharat, de ha abból itatom akkor egész nap talán 3 kortyot iszik! Reggel a kakaó elképzelhetetlen belőle mert azt annyira imádja és olyan mohó, hogy az egész a nyakába megy!

Valamint nagyon szeret a pohárral játszani úgy hogy bevesz egy kortyot és kifolyatja magára, így naponta 20x öltöztetem át! Ti hogy csináltátok?


2011. máj. 16. 09:08
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha szomjas, akkor szól vagy kicsikét töltök, pár korttyal kínálom időközönként. Lányom mind a kettőt használja, de a kakaó, tejcsi nekünk is abból megy, ez szerintem nem gond még ennyi idősen. Az üdítőt és a vizet pedig ahogy leírtam, úgy kapja itthon.
2011. máj. 16. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi!
2011. máj. 16. 10:08
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nem gond egyáltalán, ha ennyi idősen az itatópoharat használja. Mi vettünk játék műanyag poharakat a lányomnak, abból szívesen iszik, most már egyre többet. De igazán sokat még az itatóból iszik, 2 éves.
2011. máj. 16. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én is várom a válaszokat. 19 hónapos a fiam, sima csőrös itatóból iszik, és még azzal is szeret direkt fröcsölni... Pohárból 1x ivott szépen, tehát, ha nagyon akarna, biztos tudna. De vagy túl mohó és a nyakába megy mind, vagy bohóckodik vele, és csak bugyborékol bele...
2011. máj. 16. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
én először, mikor a kezébe adtam, hagytam vele bohóckodni, bugyborékolni, kiönten, stb., hogy lássa, hogy működik, de játék végén mindig meg is itattam belőle, hogy tudja, most inni kell. közben én is ittam, de legalábbis volt nálam egy pohár és úgy tettem. napi 3*4x átöltöztettem, az igaz, de egy idő után egyre többször akart inni belőle, engem utánozva, mostanra pedig gyönyörűen iszik, előke nélkül sem önti le magát. most épp azt tanuljuk, hogy ivás után le kell tenni az asztalra a poharat, nem pedig csak eldobni. 17 hónapos lány.
2011. máj. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

előző vagyok: azért napközben rohangálás közben még az itatót használja, pont azért, mert még nem igazán érti, hogy nem kellene csak úgy eldobni a poharat. és éjszaka is azt használjuk még, egyelőre így az egyszerűbb.

szerintem nem kell aggódni, minden gyerek más korban tanul meg dolgokat, aztán szépen utolérik egymást bölcsire, ovira.

2011. máj. 16. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én kisfiam is 20hónapos,és még itatópohárból iszik,persze tud pohárból is,csak sokszor leönti magát,a kakaóját is itatópohárból issza még.

Szerintem ennyi idösen még nem gond,h az itatópoharat helyezik elötérbe! :)

2011. máj. 16. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az én 22 hónapos fiam is abból iszik mindent. Van 1 pohara a pancsijátékai között, abból minden fürdéskor iszogat, de még nem az igazi. Magára folyatja, félrenyel, de ott nyugodtan próbálkozhat :)

Adtam a kezébe már napközben is poharat, de csak játszik vele és pacsál.

2011. máj. 18. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!