Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szobatisztaságra való szoktatá...

Szobatisztaságra való szoktatáskor a déli alváshoz kell pelenka?

Figyelt kérdés

2,5 éves a kislányom. Semmi, de semmi módszer nem jön be, (nem ül a bilire, wc-re, szükítőre sem) csak ruhástól. Ruha nélkül ordít rajta és feszeng. Ezért úgy döntöttem, akkor járjon pelenka nélkül egész nap (bugyiban)...


Néha-néha történik baleset, amúgy alapból visszatartja.


És most elakadtam: Déli alváshoz rá kell rakni a pelenkát? Vagy bizony odavizeljen az ágyba? SEGÍTSÉG!!! Köszönöm! :)


2011. máj. 17. 13:17
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Amúgy folyékonyan beszél, és az elméleti részt tudja, mondja is egész nap, hogy bilibe vagy wc-be kell pisilni és akkor anya örülni fog. De nem csinálja. Még...
2011. máj. 17. 13:20
 2/12 anonim ***** válasza:

Én a helyedben még békén hagynám. Ha erőlteted nem jó.

Én amikor levettem a lányomról a pelust, nem volt hajlandó kakilni, jó kis több napos szorulása lett nagy hasfájással.

Azóta hagyom békén, ha akar megy a vécére, ha nem nem.

Szintén 2,5 éves.

2011. máj. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

1.vagyok

Amúgy nem tudom igaz-e, hátha itt valaki megírja esetleg, hogy akkor érettek a szobatisztaságra, ha a déli alvásból ébredvén tiszta marad a pelus.

2011. máj. 17. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm!! :) Déli alvás után száraz szokott neki lenni. (Általában).
2011. máj. 17. 13:40
 5/12 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenképp adj rá alváshoz pelót, még a végén megfázik a vizes cuccban alva. Az ágytisztaság csak később alakul ki, a szobatisztaság akár évekkel korábban. Nálunk az vált be, hogy először képeket mutattam neki, ahol babák biliznek (neten is találsz), aztán mondogattam neki, hogy nemsokára kap bilit, és a bili ilyen meg olyan lesz, és már várta. Aztán az angyalkák meghozták a bilit (Anyukám személyében, karácsonyra) és akkor bugyiban járt itthon a gyerkőc meg rövidgatyában, ahogy te is írtad. Mondogattam neki, hogy HA AKAR, bilibe is pisilhet. Az első eredményes próbálkozásnál óriási dicséret és szeretgetés volt a jutalom. Este üszkélkedtünk Apának, az is nagyon tetszett neki. Alváshoz még ma is pelót adok rá, pedig ébren már 4 hónapja nem.
2011. máj. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

2,5 éves a kisfiam, két hónapja nincs pelenka, rá egy hétre már a déli alváshoz sem fogadta el. Van egy inkontinenciásoknak való alátétünk (olyan mint egy pelenkázó alátét csak nagyobb és pamut a teteje, az alja meg nem engedi át a nedvességet, mosható) azt teszem alá, de kb. 15-ből 1 * van baleset. VAn hogy ha pisilnie kell, felébred, szól, pisil és megy vissza aludni.

Éjjel pelus van, de bugyipelus mert fürdés és alvás közt kb. még 45 percet fent van, és mielőtt megy aludni ő mondja, hogy még pisilni megy. Reggel is ez az első, de éjjel álmában belepisil még a pelusba. Éjjel kb. 7-ből 2 éjszaka marad száraz.

2011. máj. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! 3. nagyon jó ötleteket írtál. Képeket és videókat már vagy fél éve nézünk erről (ő maga kéri, hogy a wc-be pisilős kislányt kéri...) és mégse akar a dolog nálunk haladni. :(


Szomszéd kisfiú egyidős a lányommal, és már fél éve szobatiszta, éjjelre is :((( Egyszerűen nem tudom... Anyukám mondta, hogy velem is nagyon megszenvedett a szobatisztasággal. Biztos az én génjeimet örökölte :(

2011. máj. 17. 14:12
 8/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Leírom,hogy nálunk hogyan történt a dolog:

Kisfiam is 2,5 éves beletörődtem,hogy nem akar szobatiszta lenni(többször próbálkoztam sikertelenül),amikor eldöntöttem,hogy majd ő tudja,mikor akar az lenni,

rá pár napra itthon már szólt,szaladtunk a wc-re,egyedül pisilt.

Másnap elmentünk a játszótérre,már nem adtam rá pelenkát,3x pisilt a játszón,nem volt baleset.

A bölcsibe az első nap megkérdezte a gondozónő tőle,hogy szeretne-e pelenkát alváshoz,azt mondta neki kisgatya kell,így azóta itthon sem adok rá csak éjjel pelust,mert éjjel sokat pisil.

A gondozónő azt tanácsolta,hogy bízzak meg a saját fiamban,hagy dönthesse el ő,hogy szeretne-e pelenkát vagy sem.

Így én azt mondom,hogy beszéld meg vele,hogy mi legyen....!

Az biztos,hogy erőltetni nem szabad,én is sokáig le akartam szoktatni,ő nem akarta,amikor már nem érezte a kényszert,szobatiszta lett:)!


Sok sikert!!!



M

2011. máj. 17. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Mi most leszünk 2,5évesek az én Kislányom tavaly novemberben-decemberben lett napközben szobatiszta,de a mai napig alváshoz pelus kell és szinte egyszer sem marad száraz,ő nagyon sok folyadékot iszik,főleg ugye úgy is alszik el ebéd után kéri az innivalóját,szerintem még egy kis idő és ez is befog állni. Nyugodtan adj csak rá pelust mert ha megtörténik a bepisilés akkor megfázik és a többi anyának való tortúra következik.
2011. máj. 17. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszi lányok, adtam rá! :) Milyen jól is tettem, hiszem már mindjárt 3 órája alszik. 2-kor aludt el.


Nem erőltetem... igazatok van. Csak már olyan nehéz kivárni, meg kissé zavar, hogy igazából másfél éves kora óta próbálgatjuk (finoman, és kevésszer), de semmi :(

2011. máj. 17. 16:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!