Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha lenne Magyarországon...

Ha lenne Magyarországon Szuperdada sorozat, elhívnád magatokhoz?

Figyelt kérdés

Úgy hallottam, most keresik a magyar Szuperdadát. De ki vállalná fel a tévében, hogy problémás a családja? A külföldi sorozatban sem értettem, hogy engedik az emberek, hogy ilyen intim dolgokat közöljenek a családjukról. Vagy ez sem volt igazi, csak megjátszott?

Persze néha nekem is jól jönne egy-két jó tanács, de nem szívesen mondanám el mindenkinek, hogy tehetetlen vagyok.


2011. máj. 17. 22:38
1 2 3
 11/26 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:

06:31


Sokszor én is azt látom, hogy a szülő valamit kegyetlenül elcseszett. Nem az egy-egy hisztikre gondolok, hiszen mindenkivel előfordul - az én nagyobb lányom se egy földre szállt angyalka - , hanem arra, hogy nagyobb gyerek rohangászik a forgalomban, kirohan az autók elé, a boltban MINDEN vásárlásuk egy üvöltözős rohangászós cirkusz, vagy hogy a gyerek nekiesik az anyjának, és a szájáról le lehet olvasni, hogy nem azt mondja az anyjának, hogy hülye (ahogy lefordítják), hanem hogy dagadt k.rva. Nekem ezekhez a botrányos viselkedéshez túl nagyok azok a gyerekek. Pl. az én kisebbik lányom is megbolondult 1,5 éves korában és fetrengős megahisztit rendezett a zebra közepén, de erről sürgősen le lett nevelve. Olyan, hogy ő 4-5 évesen elrohant volna tőlem ki a forgalomba, az elképzelhetetlen... Vagy a másik: a gyerek üvölti az anyjának, hogy dagadt k.rva, az meg bámul mint valami idióta. Gondolom, hogy a gyerek nem ezzel kezdte, hanem hónapokkal azelőtt csak azzal, hogy hülye anya, na ott kellett volna lerendezni a fejecskéjében, hogy így nem beszélünk anyával.

2011. máj. 18. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:

Én azért is gondoltam mindig, hogy megrendezett, mert ilyen van?! És hogy állja meg az anya, hogy nem ken le neki egy pofont? Az én lányom inkább az érzelmi zsarolást alkalmazza. Ha ráparancsolok, hogy márpedig eszel, akkor feláll, megölel, megpuszil, szeretlek anya, és otthagy. Kitapasztalta, hogy ez jobban bejön, mintha lehülyéz, megüt, vagy hisztizik.

Egyébként én is mindig arra gondolok, hogy fotoszintetizál, mert nagyon keveset eszik, és ennek ellenére elég jó húsban van. Sajnos én már főzök neki, ha kér valamit, hogy egyen végre. Leves, tészta megy, hús, főzelék, krumpli, kenyér egyáltalán nem. A 15 hónapos fiam kétszer annyit eszik, mint a 3 éves lányom!

Tudja valaki, hogy mi volt annak a sorozatnak a címe, amely az evéssel foglalkozott?

2011. máj. 18. 11:23
 13/26 kisnita ***** válasza:

A 06:31-el maximálisan egyet értek.

A fotoszintetizál beszólás nagyon bejön :D No mától meg lesz a válasz ha megkérdezi anyám mért nem eszik a gyerek:D

Az evésétől vagyis a nem evésétől már én is ki vagyok mint a kutya, de higgyétek el nekem, hogy nem tudok vele mit kezdeni! Annyi mindent kipróbáltam már, de ez a gyerek még a rágcsákat sem eszi meg (pedig már azt is adnék csak egyen)

Ma egész nap megevett egy túrórudit, 2 karika nyers répát, 1 fél levél nyers salátát, két és fél kanál sárgaborsó főzeléket és megivott 4 dl tejet. ENNYI! Komolyan mondom már lassan ott tartok, hogy rejtegetni fogom a gyereket mert félek, hogy rám küldi valaki a gyámhatóságot, hogy nem etetem :D A másik, hogy állandóan rohan, be veri magát ide-oda kék-zöld, színváltós, a végén még azt is rám fognák, hogy nem csak hogy éheztetem verem is a gyereket! XD

Ezt így nagyon vicces lehet olvasni, én kínomban meg tehetetlenségemben már én is röhögök...

Csak egyszer mondaná, hogy Aja éhes vagyok! A bőrömből kiugranék :)

2011. máj. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
Nem!
2011. máj. 20. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező én mindenképp elhívnám, bár lenne lehetőség ilyenre.

21:20-as válaszoló:

Most mennyi idős a gyermeked?

Nekem a fiam 13 hónapos korától 23 hónapos koráig szinte semmit nem evett.Főtt ételt egyáltalán nem.Csak vajas felvágottas kenyeret, májkrémes kenyeret, virslit, fasírtot, tejitalt (milupa 1+-ost), nestlés kekszes pudingot és a pizzát.Ennyit.10 hónapon keresztül kizárólag csak ezeket volt hajlandó megenni.

Most 24 hónapos kb 3 hete egyik napról a másikra olyan szépen elkezdett enni,hogy le vagyunk döbbenve a férjemmel.Bolognai penne tésztával vagy rizzsel, rizsgolyó, húsleves, halrúd, halászlé, rántotthús, sóskamártás,sülthús,rántotta,májpörkölt rizzsel, borsófőzelék, finomfőzelék, lencsefőzelék, lencseleves, tojásleves.Nem is tudom felsorolni mennyi mindent megeszik és olyan jóízűen eszik.A gyümölcsökkel még most is gond van azokat nem hajlandó még csak megkóstolni sem,de talán majd annak is eljön az ideje.Én már ennek is nagyon örülök,hogy egy csomó normális kaját eszik.

Január februárba szegénykém beteg volt és a betegség után lefogyott nagyon.Kb 95 centi volt akkor és épp,hogy 11 kiló.Úgy nézett ki szegénykém mint egy csontváz.

Most sem egy nagydarab gyerek, de azt mondta a védőnő a 2 éves kontroll vizsgálaton,hogy rendbe van a súlya.Most kicsit több mint 13 kiló.

2011. máj. 21. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

szerencsére nincsen rá szükség:D (még)

de ha valaki figyelemmel követte a műsor hamar rájött h sosem a gyerek volt a hibás!

ha a szülök elég időt és türelmet szántak a csöppségeikre akkor érdekes mód fordult a kocka, de volt olyan is ahol a szülők kapcsolata volt instabil ami kihatott a gyerekekre, nem beszélve a mai felnőttek idegi állapotáról....ami szintén nagy nyomást gyakorol a kicsikre!

ezzel nem azt akarom mondani h nem lehet néha kiborulni hiszen emberek vagyunk tele érzelmekkel csak kicsit nézzük már a gyerek szemszögéből is a dolgokat:

anya fáradt most ezt nem most azt nem, anyának dolga van...stb mi szülők ott vagyunk 1másnak na de a gyerek kivel osztaná meg az örömét, játékait "problémáit????"

amiben pedig nagy igaza volt a "szuper dadáknak" az az h tényleg minden nap kell néhány óra ami CSAK A GYEREKÉ!!!!


mindenkinek olyan a gyereke amilyennek neveli!!!


egy csodálatos kis "rosszcsont" anyukája aki gyerekként 1 nyugodt percet sem hagyott a szüleinek :DDDDDD

2011. máj. 21. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

00:15-ös válaszoló voltam.

00:34-es válaszolóval teljesen egyetértek.

Nekem nagyon jó lenne ha valami szakember eljönne hozzánk. Sokan csak azért nem mernének egy ilyet bevállalni mert szégyellik,hogy (úgymond megbuktak szülők lenni).Én tisztába vagyok vele,hogy nagyon sokmindent elrontottunk a férjemmel, és már olyan szinten vagyunk,hogy segítség nélkül nem is tudjuk rendbehozni a dolgot.Az egyik legnagyobb gond nálunk,hogy mióta megszületett a fiam a férjem és én közti kapcsolat szinte megszűnt létezni.2 éve sehol nem voltunk csak ketten én és a férjem.Sosincs időm magamra.A férjem semmiben nem segít, még hétvégén sem mikor itthon van egész nap.Fáradt vagyok testileg,idegileg...mindenhogy.Ezért kellene nekünk segítség nem azért mert rossz a gyerek.A kisfiam meg össze van zavarodva teljesen.Mert egy egy csomó dolgok amit én nem engedek neki pl felmászni a szekrény tetejére meg stb...azt az apja simán megengedi neki és még játékot is csinál belőle.Szegény gyerek meg nem érti,hogy apa megengedi,anya meg kiborul ha ilyeneket csinál.Sajnos a férjem meg se próbál kompromisszumot kötni velem.Mindig csak annyit mond,hogy ne aggójak már nem lesz semmi baja.Csak azt nem veszi észre,hogy ezzel árt a gyereknek.

Tehát én nem titkolom nagyon kellene nekünk valaki aki segít rendbehozni az életünket,mert magunktól nem megy, még akkorsem,ha tudjuk az okokat és a következményeket.

2011. máj. 21. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
0%

9.56-os: mi lehet az oka, hogy folyton fáradt vagy? Hogy ideges vagy?

Bocsánat, de sose értettem, miért olyan nehéz boldogulni egyetlen gyerekkel otthon. Nekem sem tud segíteni a férjem, többek között azért, mert rengeteget utazik, most épp konkrétan a világ másik felén van, már egy hete nem láttuk. Nekem két kicsi gyerekem van, a nagyobb két és fél éves múlt, a kicsi 9 hós. Kertes házban lakunk, nincs semmi segítségem, rendben tartom a házat, a kertet, plusz épp most is dobozolok, mert vettünk egy másik házat és költözünk. Elfogadható tisztaság van a lakásban, ugyan nem vadászok nagyítóval porszemekre, de naponta felporszívózok, felmosok, ma is lement már két mosás, minden nap főtt ételt eszünk, hetente többször sütök. Minden, amit az elkövetkezendő hetekben már nélkülözni tudunk, be van dobozolva. Tegnap két órát pancsoltunk a kertben a gyerekekkel, estefelé meg még kiszaladtunk anyuékhoz egy kicsit. Tegnapelőtt fél délután játszótereztünk. Holnap az állatkertbe megyünk. Rengeteget foglalkozom a gyerekekkel, még egyikük sem alussza át az éjszakát - több, mint két és fél éve nem aludtam át egyetlen éjszakát sem, de már hozzáedződtem - mégis van időm sok mindenre. Most is pl. itt ülök a gép előtt. :-) A kisebbik kölköm ugyan épp most pakolja ki a bugyijaimat a fiókból, de sebaj, majd összeszedem. :-))

Szerintem minden hozzáállás és szervezés kérdése.

Mi este, ha elaludtak a gyerekek, igyekszünk időt tölteni együtt a párommal. Együtt fürdünk - nekem néha ki kell ugranom a kádból, ha felsírna valamelyik, de ennyi belefér - együtt vacsizunk, beszélgetünk, összebújva nézünk filmet, stb. A bébiőrző azért van, hogy ha kiülünk a kertbe sütögetni meg beszélgetni, esetleg barátokkal, akkor is halljam, ha a gyerekek felébrednek, vagy valami gondjuk van. Megyünk rengeteg helyre, igaz, a gyerekekkel együtt, de ez nem levon a dolgok értékéből, hanem hozzáad. Főleg, hogy a baráti körünkben is vannak gyerekek.

Szerintem nem szakember kell nektek sem, csak jó szervezés és pozitív hozzáállás, mert minden azon múlik.

2011. máj. 21. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

Na igen, én szívesen elhívnám, csak hát ugye annak nem örülnék, ha mindenki megnézhetné a tévében, hogy bizonyos dolgokban esetleg mekkora szerencsétlenség vagyok.

De biztos vannak olyan dolgok, amiket csinálhatnék jobban is, örülnék, ha egy "szakember" tanácsot adna, aki már nagyon sok gyereket látott, tuti adna hasznos tanácsokat.

Végül is lehet, hogy elhívnám, annyira azért nem vagyok ciki, hogy a tévében ne vállaljam magam :)

2011. máj. 21. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

" Ha ráparancsolok, hogy márpedig eszel, akkor feláll, megölel, megpuszil, szeretlek anya, és otthagy."

Jaj ezt a fiam is mennyire tudja :) Főleg amikor aludnia kéne, de nem alszik, már hatodszorra hív be a szobájába ezért azért, és amikor látja hogy már lilul a fejem, akkor jön az, hogy "anyuka szeretlek, anyuka olyan szép vagy", hát mit ne mondjak, profin csinálja :)

2011. máj. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!