Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy viseled, hogy sehova...

Hogy viseled, hogy sehova nincs lehetőséged kimozdulni a pároddal a gyerkőc mellett?

Figyelt kérdés

Kíváncsi lennék, hogy csak én zúgolódok a sorsom ellen (a férjem ezt gondolja) vagy másnak is nagyon nehéz, hogy sosincs menekülés ebből a gyereknevelős verkliből?


Vidéken élünk, a Volánbusz határozza meg, hogy A pontból B-be el tudunk-e aznap menni (sokszor meg sem áll a busz... ilyenkor ugrik a program), 2 éve mióta megszületett a gyerekünk SEHOL nem voltunk még kettesben a férjemmel és ez nagyon zavar. Bébiszitterre nem fussa, barátok elkoptak, senki meg nem kérdezné, hogy mi van velem, nemhogy jönne segíteni gyerekre vigyázni. Totálisan kivagyok mostanra. Nem zavarna engem annyira ez a napi rutin ha olykor lehetőség lenne kicsit feltöltődni, új ingereket befogadni, EMBEREKET látni, érezni hogy milyen az amikor nem lóg rajtam a két kicsi...

A férjem meg csak azt mondogatja, hogy minek zúgolódok, inkább fogadjam el hogy most ez a pár év erről szól, nincs másra lehetőség. Szerinte én mindig csak harcolok a dolgok ellen ahelyett, hogy megbékélnék vele. És hogy ő örül ha itthon lehet... Én meg örülnék, ha ezen a 36 nm-en kellene kerülgetnem a mosott ruhát, a két gyereket, az etetőszéket, meg a sok sz@rt, hanem ehelyett néha kiléphetnék ebből a diliből :((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((


2011. jan. 15. 21:31
 1/8 A kérdező kommentje:
ha NEM ezen a 36 nm-en kellene ... kimaradt a NEM
2011. jan. 15. 21:33
 2/8 anonim ***** válasza:
67%

épp tegnap határoztuk el a férjemmel, hogy ha törik, ha szakad 2 havonta elhívunk babyszittert a gyerekekhez, mert ez nem állapot, hogy 2,5 éve nem voltunk moziban vagy mentünk el vacsorázni...

totálisan megértelek! A férjednek pedig nincs igaza, gondolom ő eljár nap mint nap otthonról és foggggggalma sincs arról, hogy milyen idegörlő tud lenni az állandó otthonlét és a monotonitás. Ha nagyon szar helyen laktok, költözzetek el! Nekem akkor lett valamivel jobb, amikor egy ingerszegény, szocálisan 0 helyről elköltöztünk egy olyan lakótelepre, ahol mára már van vagy 20 kisbabás ismerősöm és ha lemegyünk sétálni, mindig van kihez szólni! Bele lehet ebbe zakkani az tuti...

2011. jan. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekekkel is lehet emberek közé menni. Sétálni,az orvosnál megismerkedni másokkal. Esetleg a szomszédokkal tartani a kapcsolatot. Akik néha vigyáznának a gyerekekre,amíg te bevásárolsz,vagy csak sétálsz egyet!

Nehéz,de egy kis akarattal,sok mindent meglehet oldani.

2011. jan. 15. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem teljesen normális, ahogy érzel, valahogy beszéld meg komolyan a férjeddel, hogy teljesen normális, hogy az ember a magánéletét is meg akarja tartani. A gyerekek nagyon fontosak, de az a kapcsolat is, amiből lettek. A család. A te lelki egészséged hozzájárul a gyerekeitek lelki egészségéhez, ha ki tudnád kicsit pihenni magad, egymással is foglalkoznátok, akkor biztos az egész család kicsit boldogabb lenne, nem csak te. Sok sikert!
2011. jan. 15. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen megértelek, én már annak örültem néha, hogy ha beültem egy kád vízbe, és kicsit egyedül lehettem. Mindenképpen keress megoldást a gyerekmegőrzésre, mert nem fogod sokáig bírni, és a benned felgyülemlő feszültség az egész család életére kihat! Nekünk majd minden héten van egy "pihenőnapunk" amikor nagyihoz megy a kicsi, még ha nem is megyünk sehova akkor is nagyon kell a kikapcsolódás...
2011. jan. 15. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Dettó ez van nálunk is:(
2011. jan. 16. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok...


ti merre laktok?

2011. jan. 16. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ugyanezt éltem át, csak még halmozottabban, mert nekem még férjem sem volt. Teljesen egyedül voltam bezárva...

Aztán elkezdtem bejárni a városba mindenféle babás programokra. Egy őrületes tortúra volt a busszal, de hetent legalább egyszer-kétszer meg kellett tennem.


A megoldás nálam is a költözés lett. Most a megyeszékhelyen élek és bármikor bárhova hamar eljutok.


Ha olyan a szomszédság és az egész falu, hogy nem számíthatsz senkitő semmilyen segítségre, akkor költözzetek -akár albérletbe-, amilyen hamar csak lehet.

2011. jan. 17. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!