Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Erre mit reagálnátok? Orvos...

Erre mit reagálnátok? Orvos kérdés Bővebben lent:

Figyelt kérdés
Hétfő szóltak a bülcsiből délutábi alvás után, hogy belázasodott a 16 hónapos lányom. Mikor odaértem kiderült, hogy 38,2 hónaaljban mérve. MInden lázcsillapítás nélkül 1 óra alatt lement a láza (ennyi idő hazaérni, úgy, hogy az oviban felvettem a tesóit). Mivel kedden nem rendelt a doki, ma vittem el orvoshoz. Azóta a láz óta nem volt lázas, nem folyik az orra, stb. Jó az étvágya, nem hisztis, de azért mégis kell igazolás, mert betegség miatt küldték haza. Erre ma a doki, közli velem, hogy a gyereknek semmi baja, holnaptól vihetem bölcsibe (igazolást is adott) de azért kezdjek el neki Curamot (antibiotikumot) adni reggel-este 6 napig. Akkor most mi van? Ha beteg, akkor kell gyógyszer és nem mehet bölcsibe, ha nem beteg, akkor meg minek a gyógyszer?
2011. máj. 18. 13:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Erre azt reagálnám, hogy szétnéznék másik orvos után. A védőnő biztos tud neked tanácsot adni, melyik doki felel meg legjobban a te elképzeléseidnek. A böliben beadagolják neki egyáltalán a gyógyszert? Ott helyben nem kérdeztél vissza a dokinál? Addig is, én nem adnám be neki az antibibit, ha nincs semmi baja. Nem lehet, hogy csak túlöltöztették a böliben?
2011. máj. 18. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ez így tök vicc.

Nem értem én sem.

Ha úgy látod semmi baja, és láza sincs, akkor csak nem kell gyógyszert adni neki.

Néha ki tudok akadni egy-két dokin...

2011. máj. 18. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

??????????????

Antibiotikumot indokolatlanul. Elég gázul hangzik.

2011. máj. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

ez már a második dokink. Az első elnézte a tüdőgyuszit a nagylányomnál és az intenzíven kötöttünk ki mentővel.

Amikor visszakérdeztem, hogy a bölcsi-gyógyszer hogy jön össze, akkor azt mondta, hogy 2x kell napont, reggel bölcsi előtt, és este elalvás előtt, a bölcsiben nem kell róla szólni.

De nem értem minek egészséges gyereknek antibiotikum?

2011. máj. 18. 14:04
 5/11 anonim ***** válasza:
szerintem keress egy másik orvost, az antibiotikumot egyébként lehet h azért írta fel, mert a hirtelen magas láz, minden egyéb tünet nélkül lehet valami hugyúti vagy veseprobléma jele, de ha erre gyanakszik akkor miért nem küldött el vizeletvizsgálatra? Szóval én egy másik orvost keresnék az tuti, és mennék vizeletvizsgálatra
2011. máj. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
bocs az offért, de én is kiakadtam. Megelőzésnek?!? vagy mi?? Én sem adnám be.
2011. máj. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én viszont felhívnám a Heim Pál kórház (vagy a Madarász) ügyeletét, és telefonon megkérdezném az ügyeletes dokitól. Egyszer már én is jártam így ,mikor véreset kakilt a 8 hónapos lányom, és nem értettem, hogy a gyerekorvos miért nem küldött be minket ezzel sehova. Felhívtam a kórház ügyeletét, és ott elmondták, mi a teendő... Próbáld meg.
2011. máj. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó (14:18)

Semmi baja a lányomnak, innetől kezdve hiába hívnék egy 300 kmre levő kórházat.

Nem csinálok magamból hülyét. Nem beteg, nem lázas, nem taknyos, nem levert.

2011. máj. 18. 14:25
 9/11 anonim ***** válasza:

A dokit nem kérdezted, hogy ha egészséges, akkor miért kell az antibiotikum?

Én sokszor lehet, hogy hülyeséget kérdezek a mi orvosunktól, de inkább nézzen hülyének, minthogy valamiben bizonytalan legyek.


Ez meg tényleg tök érthetetlen...

2011. máj. 18. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Kérdeztem a dokitól, azt mondta, jobb megelőzni a torokgyulladást meg a többit. Erre mondtam neki, hogy nem antibiotikummal szokás megelőzni a betegséget. Válasz: akkor nem írom fel. Itthon néztem meg a papírokat (több receptet kértem a nagyoknak is, mert allergiásak), látom, hogy csak felírta a Curamot.
2011. máj. 18. 16:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!