Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 1,5 éves gyereketek mennyire...

1,5 éves gyereketek mennyire önálló?

Figyelt kérdés
Mit csinál egyedül: öltözés, evés, alvás, pl.? mennyi ideig játszik el egyedül? és mivel?
2011. máj. 18. 18:26
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Öltözés: csak próbálkozik, de a pulcsiba már bele tudja dugni a fejét

Evés: kizárólag önállóan, nem engedi, hogy segítsek neki, akkor sem, ha bénázik.

Alvás: este csak összebújva anyával/apával/tesóval, nappal 80%-ban egyedül alszik el.

Képes órákat egyedül játszani, könyvet nézeget, építőkockázik, "takarít" (popsitörlővel végignyalja a lakást).

2011. máj. 18. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Öltözéssel próbálkozik, ha van időnk és hagyom kibontakozni, akkor már egész ügyes, de 10 percig kínlódik csak a nadrággal, úgyhogy ezt nem mindig várom ki.


Teljesen önállóan eszik (nem mondom, kell takarítani utána, de én örülök, hogy tudja, és egyre ügyesebb).


Alvás: pici kora óta egyedül. Mindig is úgy csináltuk, hogy betettük a kiságyba, betakartuk, éjjeli fényt kapcsoltunk és kijöttünk a szobából. Most sincs probléma az elalvással, annyi változott, hogy előtte már kéri a mesét. Az éjszakát végigaludja.


Egyedül bármeddig eljátszik, az építőkocka köti le a legjobban.


20 hónapos.

2011. máj. 18. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Az enyémek eléggé önállótlanok, szeretik, ha mellettük vagyok, amikor játszanak, nem ettek önállóan 1,5 évesen, öltözésnél segítettek. Alvással nem volt gond, maguktól aludtak, ha közöltem, hogy alvás van.
2011. máj. 18. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

18 hónapos a kisfiam, lefelé ügyesen vetkőzik, felfelé segíteni kell, de beledugja a fejét a pulcsiba, felveszi a sapkát, cipőt egyedül.

Egy éves kora óta önállóan eszik, villával teljesen tisztán, kanállal csorog mellé, de nem engedi, hogy segítsek.

Mivel még szopizik, ezért cicivel alszik el éjszaka. nappal változó. Ha én altatom, kéri a cicit, ha nem vagyok otthon, akkor elalszik egyedül is (apa lefekteti, odabújik...aztán elalszanak szépen mindketten :-)).


A játék változó, ha jó formában van, eljátszik egyedül, pakol, szerel egész nap, de ha nyűgös, akkor szereti, ha mellette vagyok. mondjuk nálam az nem a "jó gyerekség" fokmérője, hogy elvan-e egyedül. Nem azért szültem, hogy ellegyen egyedül :-).


Rengeteget segít, van, amiben tényleg a hasznát veszem (elrakja az ágyneműt az ágy alatti kihúzós ágyneműtartóba, összeszedegeti a szemetet, nagyobb morzsákat, és kidobja a kukába, ha kiborul valami, szó nélkül szalad a papírtörlőért, és feltörlik, kidobja....leszedi a szárítóról a ruhákat, kiszedi a műanyag edényeket és az evőeszközöket a mosogatógépből, és a helyére teszi), de van, amikor bár nagyon szorgosan segít, de inkább hátrébb vagyok vele, mint előre: sepregetés, porszívózik, szivaccsal törölget mindent, amit ér...stb.

2011. máj. 18. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

22 hónapos kisfiú

- csak a cipőjét és a sapkát tudja levenni egyedül

- önállóan eszik, régóta nem engedi hogy segítsek

- nem alszik el egyedül, ott kell lenni, simogatni, dúdolni neki (ezt lehet mi rontottuk el)

- nem játszik el egyedül egy árva percet sem, és nincs is el magában, vele kell lenni egyfolytában, sokszor még az sem jó ha a kanapéra ülök, mert le kell ülnöm mellé a földre :)

2011. máj. 18. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

18 hónapos lányom van.

Öltözésnél segít, de nem tud egyedül.

Evés: szilárd dolgokat egyedül eszik, de a kanállal, villával még bénázik, ezért leginkább én etetem (ez persze nem tetszik neki, egyedül akar).

Aludni kezdettől fogva egyedül alszik el este is, nappal is.

Van, hogy bármeddig eljátszik egyedül, rajzol, babázik, pakol, zenélős játékkal játszik. De van, hogy igényli a társaságunkat.

Házimunkában "segít", teregetésnél adogatja a ruhákat, "takarít", szemetet kidobja, magától is. Ma például leszedte a még nedves ruháit a szárítóról, és begyömöszölte őket a fiókba. :)

2011. máj. 23. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

20 hónapos fiú

egyedül alszik el

egyedül iszik pohárból

enni nem eszik egyedül,nem érdekli

öltözésnél sapkát,cipőt,harisnyát,zoknit,nadrágot leveszi a többivel próbálkozik.Felvenni csak a sapit tudja

2011. máj. 23. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

másfél évesen egyedül evett, öltözni nem , csak cipőt, azt nagyon szerette, elaludni cicivel, éjjel még ébredt is vagy 2-3x, mindig cicit kért. eljátszani egyedül: amíg dolgom volt itthon, főzés, pakolás, egyebet akkor intáztem amikor aludt vagy az apja itthon volt. mivel játszott? kis konyhával, szeretett idebenn bébitaxizni. mást nem nagyon.

most 2,5 éves, öltözni : levenni mindent tud, kis segítséggel fel is, enni nem eszik egyedül, mert jön a kistesója nemsoká, és azt játssza hogy ő is kisbaba, elaludni: mellé kell feküdni, nehezen alszik el, de éjjel már nem ébred régen, eljátsazni: újabban nagyon szenved idebenn, csak a kisvakond és az autó c. dvd- epizód köti le, meg a teletubbies. kinn jól elvan.

2011. máj. 24. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Másfél éves kisfiam van.


- csak onnantól eszik egyedül kanállal vagy villával, ha már szinte jól lakott, addig nincs türelme "vacakolni"

- kézzel kenyér, gyümölcs, zöldség falatokat egyedül eszik

- öltözésnél segít: dugja a kezét, emeli a lábát

- le tudja venni a cipőjét (ha tépőzáras), zokniját és a cipzáros dolgokat

- tud inni egyedül sport kupakos üvegekből és kisebb pohárból

- el tud aludni egyedül, de szereti, ha ott vagyunk mellette, így mi nem erőltetjük ezt a dolgot. Nekünk mindegy, hogy egyedül alszik el 5 perc alatt vagy összebújva alszunk el 2 perc alatt.

- sokáig eljátszik egyedül is: pakolgat, labdázik, autózik, könyveket nézeget, épít stb. de mikor elmúlt az egyedül tevékenykedési vágya, onnantól nem lehet mással foglalkozni, és csak úgy odapillantani

- egyedül jön le 2-3 lépcsőfokot, kapaszkodás nélkül; felfele kapaszkodva tud lépcsőzni, lefele több lépcsőfokot csak kapaszkodva, de lefele ne szeret menni

2011. máj. 24. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat, nagyon hasznosak voltak! felhőtlen babázást nektek!
2011. máj. 24. 22:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!