Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mivel foglalhatnék le egy 2,5...

Mivel foglalhatnék le egy 2,5 éves gyereket, amíg a kertben dolgozok?

Figyelt kérdés

Az a gond, hogy senkire nem tudom rábízni a kicsit, se nagymama, se senki, és a férjem is dolgozik. (Azt mondom, szerencsére!)

Így viszont ... nehéz, mert ha leviszem magammal, ő nem tud segíteni, ami kikelt, kikapálja, kihúzza, ami nem, azt kitapossa, kilocsolja.

Eszméletlen károkat tud okozni, ha egy fél percig nem figyelek oda.

Nem virágoskertről, meg hobbiról van szó, muszáj valamilyen szinten termelni magunknak, mert különben elég szűkösen élnénk meg. (Így is, de ez most mindegy.)

A fenti udvarban van homokozó, kitettük ma a medencét, van hinta. Egyedül nem lehet hagyni, amíg lent vagyok, mert van egy középső udvar, se nem látom, se nem hallom a kicsit.


A kertben hagytunk egy füves területet, csináltunk padot, kis asztalt, van a diófán gumihinta, de azt ő még nem tudja használni. (Csak a bátyó.)

Leviszem neki a pokrócot, játékokat, de nincs el egyedül.

Vizet is teszek ki neki egy lavorban, de az se sokáig köti le.

Így ma is kb. fél órát voltunk lett, ez alatt három, azaz 3db krumplit sikerült megkapálni, mert rohanok utána, hogy merre megy, mit tapos össze, mit dobott a víztartályba, milyen borág mászott rá, stb. Folyamatosan igényli a figyelmet.

Ha magam mellé veszem, hogy nézze, ahogy csinálom, akkor ő is akarja. Na már most egy ekkora gyerek kezébe egyáltalán nem való semmilyen kapa, az hagyján, ha kivág vele valamit, de nagyobb gond, hogy magára is veszélyes. Kis ásója van, mutatom, hogy hol piszkálhatja földet, de az nem jó.

Semmi nem jó.

Fél óra múlva vagy én készülök ki, mert nem haladok, vagy ő kezd óriási ordítós hisztikbe, mert nem rá figyelek.

Komolyan, már megőrülök tőle!!!

A házimunkával is el szoktam maradni néha, sokszor csak akkor jut rá időm, ha ők már lefeküdtek. Sok dologba be lehet vonni, tud segíteni.

Végső esetben mesét néz, én meg csinálom mellette a dolgom. Tudunk beszélgetni, inkább énekelni, mondókázni, de a kertben a melegben, a tök kemény földet ásva, meg kapálva, meg hajolgatva valahogy ez nem megy. :S


A kerti munka egyszerűen kifog rajtam.

Még van olyan (bab és tök, palánták), amit el kéne ültetni!!!, pedig ilyenkor már rég ki is keltek. Sőt, van ahol a talajt is elő kéne készíteni, erre végképp vállakozni se merek, ha kettesben megyünk a kertben.


Bocs, ha hosszú lett, ki is kellett magam panaszkodni.

Hogy lehet megoldani, hogy haladjak is, meg ő is ellegyen, és ne egy két éves gyerek tempójához igazítva kelljen végeznem a kertimunkát??? Teljesen lemaradtam mindennel, soha nem fogom magam utolérni!!!


2011. máj. 19. 18:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Esetleg egy rácsos járókát ha kiteszel a fa alá vagy ha nincs fa a közelben,akkor egy napernyőt húzol fölé.Sajna más nem jut az eszembe.
2011. máj. 19. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Hát, egyedül nem hagyhatod, se bent a lakásban, se kint a kertben (a pancsoló is veszélyes még neki, de gondolom olyan helyre tettétek, ahol rálátsz), még akkor sem, ha elalszik... Ekkora gyerkőcöt a nagyobb tesóra sem lehet rábízni még... Segítség nélkül szerintem vagy hétvégén tudsz haladni, vagy este, ha a férjed hazaért (amikor párod vigyáz a gyerekekre).

Egy másik lehetőség, ha van a ismerős másik anyuka a közeletekben, akkor felváltva tudtok egymás gyerekeire vigyázni, így egyik nap ő, a másik napon te tudnál haladni a munkával. Persze ehhez meg kell egy szimpatikus anyuka hasonló korú gyerekkel/gyerekekkel.

2011. máj. 19. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Mindkettőtöknek köszönöm a gyors választ!

A járóka már tavaly sem vált be, akkor se volt el benne nyugodtan.


A pancsoló az udvaron van, és természetesen nem használja még a hét éves sem felügyelet nélkül.

Rá egyértelműen nem tudom bízni a kisebbet, bár ha ketten vannak lent, néha eljátszanak a füvön, és haladok. Néha meg nem, és akkor felmegyünk.


Rábízni senkire se tudom, nincs sok ismerősünk, olyan főleg nincs akivel így lehetne vigyázni a kicsire, aki van, az meg túl messze lakik.


A férjem három szakban dolgozik, ha délutános, akkor vigyáz rájuk, meg ha éjszakás, és már felébredt.

De most pont délutános, és megint egy hétig nő a gaz.

Mindig akkor szakad az eső, meg vihar, amikor ő is itthon van, és tudna segíteni. Ezen meg úgyse lehet változtatni. :S

Azért nem lenne rossz, ha egyedül is boldogulnék....

2011. máj. 19. 18:37
 4/11 anonim ***** válasza:
vidd le azt ami fent a szobába leköti.mi vettünk neki kis asztal széket,ott van rajta a tábla azzal rajzol,karácsonyra kapott egy gyerekmagnót azt is le szoktam vinni,ül a fűbe és hallgatja a gyerekdalokat.Vagy tegyél ki egy pokrócot és olyan játékokat amiket már rég látott,igy az újdonság erejével hat nála,még azokat felfedezi az egy fél óra.Nálunk legalábbis ezek váltak be.De hogy őszinte legyek,nálunk a gyerek nem jön be utánam a kertbe.egész kicsinek megtanulta,ott áll a szélén és úgy kommunikál velünk,de mivel nálatok nem így van igy ez most nem jön be.
2011. máj. 19. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
17%
2,5 évesen pont ideje rászoktatni, hogy igenis legyen el egyedül...
2011. máj. 19. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

A magnó jó ötlet!


Az a "gond", hogy most van abban a korban, amikor mindent ki akar próbálni, és segít. Ha kell, ha nem.

Csak azt nem érti, ezt a kertben miért nem lehet neki.


Azt hiszem, egy ilyen kicsi gyerek pedig még ne legyen egyedül... Az egy dolog, hogy ha tőlem távolabb a porkócon játszik, vagy babát fürdet, stb, de látom, és nincs egyedül.

Amiket tudnak csinálni fél perc alatt....

2011. máj. 19. 20:04
 7/11 anonim ***** válasza:
Nyilván én sem úgy értettem hogy hagyd felügyelet nélkül, hanem hogy ha kap valamit amivel lefoglalja magát, akkor foglalja is le.
2011. máj. 19. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem is 2,5 éves a kisfiam, ő nagyon szeret kertészkedni. Van mindenféle szerszáma (ásó, kapa, gereblye - az ő méretében), azzal szokott "dolgozni". Persze volt olyan, hogy épp rossz helyen jött rá a kapálhatnék, de mostanra már nagyjából megtanulta mit hol lehet csinálni. Van saját locsolókannája azzal szokott még pacsálni. Mivel nagyon szeret a kertbe lenni, nála hatásos volt a "ha nem fogadsz szót, felmegyünk" szöveg. Merrefelé laktok?
2011. máj. 19. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szia!Az én kisfiam 2 éves,hasonló minden lében kanál :).Én úgy kertészkedek,hogy kijelötem neki is egy kis földet ahol közben Ő is "dolgozhat"amig én a mellette pl.gyomlálok.Ott aztán tépkedhet,áshat ,rosszalkodhat.Biztos Te is tudsz egy kis darab földet mutatni neki ahol jól látod és mellette haladsz a munkáddal!
2011. máj. 20. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én kisfiam is 2,5 éves. MÁr tavaly nyáron is sokat kertészkedtünk, mivel a születése után költöztünk haza a fővárosból, imádunk kint akarunk lenni, meghát ő is ott fárad le. Nekünk nincs akkora udvarunk, nagyjából átlátom, így könnyebb.

A következőket csinálja: motorozás, homokozás, saját kiskert, benne öt kukorica, vagy 10 hagyma, az gyors és látványos, + sok körömvirág, elszórtam egy jó marék magot. Az nem baj, ha letapossa, kiírtja. Megtanul vigyázni a sajátjára, akkor vigyáz a többire is. Rengetegszer mondom neki, ill. mutatom, hogy a virágot-növényeket szeretjük. Idén már csak ritkán tépked. Kistalicskába füvet szed, visszük a szomszéd bácsi csirkéinek. Ez 10 perc.

Egy fontos része a taktikámnak, hogy mindig jár a szám. Nem kell énekelni, csak beszélgetünk, ha igényli. És mindig mozgásban vagyok. Na ez elég vicces. Nem tudom bekapálni egyszerre a krumplit, de öt tő krumpli után kötözök egyet a málnán, aztán megyek tovább gyomlálgatni, stb. Borzasztóan fáraszt, mert minden halad, csak nagyon lassan, + figyelni kell a szerszámokra, mindig felteszem a kapát egy fára, így nem éri el. Amikor kimegyünk egy ideig csak rá figyelek, nagyon! Akkor aár ő mutogatja nekem a kertet, vagy előbb elmegyünk motorozni. Ha megjövünk leültetem magam mellé enni-inni. Valami leülős játék. De te is olyan sok mindent írtál.

Ja és egy kérdés: Mit csinálsz ha rosszalkodik? Nem szabad túlreagálni, mert akkor ez lesz a cél, majd rosszalkodom, akkor anya figyel. Inkább tegyen először kicsit tönkre valamit, ha aztán hagy dolgozni. én kicsit szoktam a kezére is csapni, ha lefűnyíróztamanyaahagymát! Csak jelzésnek, kicsit.

Hol laktok?

2011. máj. 20. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!