Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mivel foglalhatnék le egy 2,5...

Mivel foglalhatnék le egy 2,5 éves gyereket, amíg a kertben dolgozok?

Figyelt kérdés

Az a gond, hogy senkire nem tudom rábízni a kicsit, se nagymama, se senki, és a férjem is dolgozik. (Azt mondom, szerencsére!)

Így viszont ... nehéz, mert ha leviszem magammal, ő nem tud segíteni, ami kikelt, kikapálja, kihúzza, ami nem, azt kitapossa, kilocsolja.

Eszméletlen károkat tud okozni, ha egy fél percig nem figyelek oda.

Nem virágoskertről, meg hobbiról van szó, muszáj valamilyen szinten termelni magunknak, mert különben elég szűkösen élnénk meg. (Így is, de ez most mindegy.)

A fenti udvarban van homokozó, kitettük ma a medencét, van hinta. Egyedül nem lehet hagyni, amíg lent vagyok, mert van egy középső udvar, se nem látom, se nem hallom a kicsit.


A kertben hagytunk egy füves területet, csináltunk padot, kis asztalt, van a diófán gumihinta, de azt ő még nem tudja használni. (Csak a bátyó.)

Leviszem neki a pokrócot, játékokat, de nincs el egyedül.

Vizet is teszek ki neki egy lavorban, de az se sokáig köti le.

Így ma is kb. fél órát voltunk lett, ez alatt három, azaz 3db krumplit sikerült megkapálni, mert rohanok utána, hogy merre megy, mit tapos össze, mit dobott a víztartályba, milyen borág mászott rá, stb. Folyamatosan igényli a figyelmet.

Ha magam mellé veszem, hogy nézze, ahogy csinálom, akkor ő is akarja. Na már most egy ekkora gyerek kezébe egyáltalán nem való semmilyen kapa, az hagyján, ha kivág vele valamit, de nagyobb gond, hogy magára is veszélyes. Kis ásója van, mutatom, hogy hol piszkálhatja földet, de az nem jó.

Semmi nem jó.

Fél óra múlva vagy én készülök ki, mert nem haladok, vagy ő kezd óriási ordítós hisztikbe, mert nem rá figyelek.

Komolyan, már megőrülök tőle!!!

A házimunkával is el szoktam maradni néha, sokszor csak akkor jut rá időm, ha ők már lefeküdtek. Sok dologba be lehet vonni, tud segíteni.

Végső esetben mesét néz, én meg csinálom mellette a dolgom. Tudunk beszélgetni, inkább énekelni, mondókázni, de a kertben a melegben, a tök kemény földet ásva, meg kapálva, meg hajolgatva valahogy ez nem megy. :S


A kerti munka egyszerűen kifog rajtam.

Még van olyan (bab és tök, palánták), amit el kéne ültetni!!!, pedig ilyenkor már rég ki is keltek. Sőt, van ahol a talajt is elő kéne készíteni, erre végképp vállakozni se merek, ha kettesben megyünk a kertben.


Bocs, ha hosszú lett, ki is kellett magam panaszkodni.

Hogy lehet megoldani, hogy haladjak is, meg ő is ellegyen, és ne egy két éves gyerek tempójához igazítva kelljen végeznem a kertimunkát??? Teljesen lemaradtam mindennel, soha nem fogom magam utolérni!!!


2011. máj. 19. 18:05
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

8:34-essel értek egyet, én is ezt javasolnám.

Jelöljétek ki a határokat, csináld úgy, hogy büszke legyen, hogy az az ő kertje. És szerezz be kisméretű fa, vagy műanyag szerszámokat. Adhatsz neki feladatokat is, pl magokat elszórni, kiszedegetni a fűcsomókat stb

2011. máj. 20. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!