Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisfiam (5 es fel eves)...

Kisfiam (5 es fel eves) allandoan fogja a kukijat, mar az oviban is szoltak erte. Kinel ismerös ez a tema?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy fizikalis problema nincsen, ezert csak egy rossz szokasra gondolok, vagy (es ez kicsit aggaszt) egyfajta stresz levezetese is lehet, mert az ovijat nem igazan szereti, jön a teso, (akit ugyan nagyon szeret mar most, de a kicsi fejeben meg annyi minden mas is lehet... ) Folyamatosan beszelek vele a tesorol, a közös eletünk leendö valtozasairol, valamint hogy hamarosan jön a suli is, es akkor lesznek majd szuper jo uj baratai, stb... Probalom pozitivan beallitani a jövökepet, amennyire csak lehet, de talan megis "elakadt" valahol... De persze az is lehet, hogy csupan egy "kukizos" korszak veszi kezdetet... :)

Ja, en elmondtam neki, hogy az oviban szoltak erte, es a miert utan erdeklödtem, azt mondta, hogy "nyujtozkodik sokszor" a kukija... ezert tartja inkabb rajta a kezet... Ilyen kicsi korban lehet ez ?

Naponta többször??? Mert reggelente all neki, ezt tudom, mert szokta mondogatni mindig ...

Örülnek nehany jo tanacsnak, hogy megoldjam ezt a problemat, de mindenkeppen ugy, hogy a gyermekem ne szegyenkent elje meg. Köszönöm. L.


2009. márc. 15. 19:45
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Igazi tanácsot nem tudok adni,de szerintem ez csak "kukizos" korszak.Aztán szépen abba maradt neki.Ne csinálj szerintem nagy jelentőséget neki.

2009. márc. 16. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
az előző író vagyok! Azt kihagytam hogy a fiamnak is volt ilyen időszaka,és abba hagyta később a "nagy felfedezést":)
2009. márc. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

S fejezd be a stresszelését. Ugyanis hiába lesz jó ha lesz tesó, meg suliba megy. Neki ez mér túl messze van felfoghatatlan. Előbb még irtó féltékeny lesz a tesóra. Még nem tudja elképzelni, ohgy nem körülötte forog a világ. Ráadásul jössz neki a sulival, meg az új barátokkal .Gondolj bele milyen lehet neki? A Kicsi fejében? Új barátok mért ezek eltűnnek? Mert ugye itt is van barátja. S nem biztos,hogy 6 évesen fogod suliba vinni. Nagyon messze van és neki lehet mindez félelmetes. S az öröm miatt kukizik, mert ez egy öröm forrás a gyerekeknél. S ha továbbra is pozitív jövőképeket festesz neki és stresszeled nem fog abban maradni, állandósul és rossz szokás marad.

Nekik még egy év egy örökké valóság. Nem tudnak csak kb 1 hónapban előre gondolkodni. De nem is kell.

Nekem 2 fiam van és a nagyobb a tiéddel egy idős. Ő akkor kukizott, ha valami rossz érte. Ilyenkor hagytam, kicsit később aztán megbeszéltük mi történt. ( Nem a kukizást a valódi okot) Pl akkor is előfordult mikor megszületett a tesó és nem tudtam vele foglalkozni úgy mint előtte. láttam unatkozik. Ilyenkor oda kell figyelni rá és szeretni foglalkozni vele.

2009. márc. 16. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Amit én olvastam régebben az neked lehet, hogy nem fog tetszeni, de hidd el nem akarlak megbántani. Szóval, azért csinálhatják mert tetszik ugyebár az az érzés amit ilyenkor érez. Ez nem gond, tök normális. Viszont ha sokat csinálja az a szeretet hiányának az oka is lehet. Egy fajta vigaszt lel olyankor. Bocs ha nem értesz ezzel egyet én nem akarok rosszat írni, de amikor a fiam kicsi volt én is többet foglalkoztam ezzel a témával.

Persze lehet rossz szokás is és egy-két hónap múlva talán abba is hagyja.

2009. márc. 16. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a valaszokat. Mindegyiket. Elgondolkoztam, hogy valoban lehet-e szeretet hianya... Kizart! Tenyleg kizart. Valoban nincsen. Egyutt alszunk, en delelött dolgozom, ö egyig van oviban, utana együtt ebedelünk, beszelgetünk, es az aktualis napnak megfelelöen jönnek a programok. (sport, iskola elökeszito, stb. ) Es persze sok sok jatszas is szerepel a napunkban. Hol velem, hol pedig az ö barataival... Amugy ez a barat dolog nehez kerdes, mert sokkal inkabb az a baj, hogy ö egy törekenyebb alkatu fiucska, es a nagy melak ovis fiuk olykor megverik, illetve szekaljak. Sokkal inkabb ez lehet a konfliktus forras, en ezt mar többször emlitettem az ovonöknek, de azt mondtak, hogy ebben a korban normalis, hogy eröfitogtatas van, es hogy ettöl nem lehet lelki baja a gyerekemnek... En szerintem pedig nagyon is, ugyhogy naponta emiatt is beszeljük meg, hogy majd normalisabb közössegbe fog bekerülni, ahol nincs ilyen sok buta, agressziv gyerek... Szerintem ezzel nem artok, sot, pont azt adom neki, amit erezni akar, hogy ö mindjart suli taskat fog hordani, mar nem lesz "dedos", irni es olvasni tanul hamarosan.... Amugy tegnap, az ovi utan tök büszken mondta, hogy "nem kukiztam anya" ... :)

Mondtam neki, hogy az esti fürdetesnel tovabbra is mindig kell huzogatni, az nem baj, sot, az jo dolog, nehogy letapadjon a bör, es a doktorbacsinak nehogy vagni kelljen... de az oviba nem kene csinalni, mert a gyerekek es az ovonenik nem szeretik ezt latni...

Mosolygott, es teljesen erti a helyzetet. :) Szerintem nincs nagy gond, persze azert szemmel tartom, de nem akarom, hogy ez legyen a bevett temank.

Megegyszer köszönöm, hogy foglalkoztatok a problemammal. L. :)

2009. márc. 17. 11:42
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia mi 3 évesek vagyunk, de nálunk is volt hasonló dolog.

Az eddigi éves vizsgálatok során semmi gond nem merült fel, a fürdésnél mindig felhúztuk, minden oké. Mégis 1 véletlen folytán orvoshoz kerültünk ahol mondták, hogy nincs gond, de van egy kis sejtes letapadás és tornáztatni kell a bőrt kb.3 hó. Ha esetleg tényleg aggaszt és valóban húzodik neki, megkérdezheted a gyerekorvost.

Ha pedig az orvos szerint is csak az a korszak jött el, akkor teljeségben megnyugodhatsz.

2009. márc. 17. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Írod,hogy sportra és iskola előkészítőre járatod. Sok különóra valamelyik nem felesleges?

Lehet ott érte valami.

2009. márc. 17. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Ami a "különorakat" illeti : ö egy nagyon mozgekony gyerek, folyamatosan izeg-mozog. Emeletes agya van, amin csimpaszkodik, huzogatja magat, fel es le maszik... Vagy eppen bringazik, focizik, telen sielni jar, (mar a fekete palyan megy, amin a profik) ugyhogy egyszeruen a hihetetlen sok energiajat le kell kötni, ezert kell a torna mindenkeppen, ami a suli elökeszitot illeti, az pedig pont azert szukseges, hogy egy picit megüljön a feneken, es a feladatokra koncentraljon. A tornan en is ott vagyok, agyon dicserik, ott nem erhette gond. A sulielökeszitot egy idos tanarneni csinalja, aki tünderi, es szinten rengeteg dicseretet kap onnan is. Ugyhogy ezeket a riziko faktorokat kizartnak tartom. :)

De köszönöm nektek ezt az eszrevetelt is. :)

Szep napot mindenkinek. :)

2009. márc. 18. 11:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!