Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2-3 éves lányotok nuniját...

2-3 éves lányotok nuniját hogyan tartjátok tisztán? A fürdésen kívül van még valami plusz tisztítás, krémezés?

Figyelt kérdés
2011. máj. 26. 18:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
68%
Külsőleg mosom meg, kímélő fürdetővel,mindig gyerekeknek ajánlottal. Ha esetleg piros valamiért, csak akkor kenem be halványan.
2011. máj. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha már nem pelenkás, akkor nem kell kenni semmivel a punciját, elég ha fürdésnél kívül megmosod.
2011. máj. 27. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányomnak orvos mutatta meg, hogy hogyan tisztítsam, ugyanis össze voltak nőve a kisajkai és ezért voltunk nála. Én egy fültisztító pálcikával tisztítom úgy, hogy széthúzom a nagyajkait és óvatosan kitisztítom a csiklójánál és a kisajkainál lévő fehér valamit (váladékot vagy nem tudom). Természetesen bele nem nyúlok semmivel. Mivel rendszeresen van így tisztítva, gyakorlatilag nincs is szinte, így mindig csak megnézem fürdés után. 3 éves kislány anyukája.
2011. jún. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Mindkét lányomat műtötték összenőtt hüvelynyílással, ezért minden este jól megnézem őket.

Tisztítani ugyanúgy kell, mint magad-mondta nekem a doki. Én intim lemosóval szoktam-kevéssel-pcicit megmosni, mert látta, hogy én is azzal, neki is azzal kell. A tusfürdő (Baba) csípi, azzal nem szoktam. Utána jól megtörlöm, és ennyi. Semmi extrát nem igényel, ha nincs vele gond.

2011. jún. 20. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Azoktól kérdeznék, akiknél volt az összenövési probléma. Mit kellett csinálni, hogy ne nőjjön megint össze? A lányomnak tavaly nyár óta négyzser kellett szétszedni a hüvelynyílását, a három doki háromféle dolgot mondott, bármelyiket csináljuk, mégis összenő. Fülpálcikás módszert még nem javasolták.

Írjatok légyszi!

2011. jún. 20. 20:13
 6/11 anonim ***** válasza:

Azta, nálunk is összenőtt megint! Bocs az off-ért, de mi is készülünk megint menni, viszont itt olvastam, hogy vkinek azt mondta a doki, hogy amíg nem szobatiszta a lánya, addig fölösleges újra vinni, mert a popsitörlőtől, krémektől megint összenőhet...

De ahogy olvasom, ez mégsem (csak) ettől függ, hiszen egy 3 éves már gondolom nem pelusos...

2011. jún. 21. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A fültisztítós válaszoló vagyok. Igazából mi ezt csináljuk, amióta szétszedték neki, de szépen nyílnak, nincsen azóta összenövés, nem tudom, mitől lehet, hogy összenő újra, igaz, nekünk is mondták, hogy előfordulhat. Mi amíg pelusos volt (1 hónapja még az volt) sem nagyon kenegettük semmi krémmel, max. a popsiját, ha piros volt, ha nem volt piros, azt sem. Én a popsitörlővel is mindig csak kívülről törölgettem, szét nem húztam és nem töröltem bele a popsitörlővel. Nem tudom, hogy szerencsénk van-e, hogy nem nőtt újra össze vagy ezeknek köszönhető-e, de szép neki. Most már bugyis, az biztos, hogy lényegesen jobb a szellőzése így nem fülled be. Remélem azért segítettem.
2011. jún. 21. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az összenövésre válaszolnék: a 2 éves lányomnak már háromszor nőtt össze, de nem kellett vele semmit csinálnunk, mert később magától szétnyílt. Ez kb másfél éves koráig fordult elő, azóta szerencsére már nem. Az orvos mondta, hogy ne csináljunk vele semmit, amíg nem menstruál, addig nem gond ha össze van nőve. Külföldön élünk, itt nem csinálnak ilyesmi műtétet, és szerintem is felesleges egy kis gyereket ilyen beavatkozással sokkolni.
2011. jún. 21. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Érdekes, hogy külföldön meg nem foglalkoznak vele, nekünk azt mondták, hogy ha így szinte teljesen összezárul a hüvely, az egy tasakot képez, amiben könnyen elszaporodnak a bacik, elsőre tényleg úgy is derült ki, hogy nagyon váladékozott a nunija. De nagyon örülnék, ha egyszercsak magától szétnyílna.

Már régóta szobatiszta nappalra, a gyerekorvos is azt mondta, hogy az majd segít, de nem lett jobb.


Köszi a válaszokat, ha van még vélemény, tapasztalat, szívesen várom!

2011. jún. 21. 18:26
 10/11 anonim ***** válasza:
Én is érdekesnek tartom, hogy nem csinálnak semmit külföldön az összenőtt kisajkakkal, mert nekünk is úgy derült fény a dologra, hogy volt 1-2x megmagyarázhatatlan 1-1 napos láza a lányomnak, a doktornő levetkőztette és átnézte tetőtől-talpig. Így derült fény erre és ugyanúgy, ahogy a kérdező is írta, megtelepedhetnek benne a bacik, meg panghat a vizelet és ettől lehetett az a láz néha-néha a lányomnak. Azóta nincs megmagyarázhatatlan lázas állapot.
2011. jún. 22. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!