Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egyke gyerekek anyukái, miért...

Egyke gyerekek anyukái, miért döntöttetek így?

Figyelt kérdés
Miért döntöttetek egy gyerek mellett?Későbbiekben nem bántátok meg,hogy csak egy gyereketek született?Későbbiekben sem szeretnétek kistestvért?
2011. máj. 29. 14:39
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
68%
Egy 2éves kislányom van.Én igazából tényleg"testvért"szeretnék a kislányomnak.Persze és biztos vagyok benne ugyan úgy szeretném,de csak ez a szól mellette.Én valahogy régen is mindig azt mondtam "majd ha lesz Egy gyerekem"...Tehát csak 1gyerek gondolata volt a fejemben mindig.Van unoka testvére másfél évvel idősebb,szeretik egymást,vannak nagyobbak is 14,16 és18éves Ők is imádják.És remélem majd a húgomnak is lesz hamarosan gyermeke.34éves vagyok,nem merem már bevállalni.Kislányomnak szeretnék mindent megadni,hogy neki ne kelljen ennyit "gürcölnie"az életben.A férjem pedig nagyon szeretne másikat,érzem ha ő rábeszélne benne lennék.
2011. máj. 29. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok rosszul irtam.A férjem nem szeretne másik gyereket.
2011. máj. 29. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
68%

Sza!

5 éves a lányunk, és jó lenne már neki kistesó, mindig kérdezgeti is neki mikor lesz már. A férjem is akarna, csak az anyagiak nem engedik...nem anyukámmal élünk, de valamiért ő nem is akar hallani róla, h nekünk még 1 gyermek legyen. Igen, neki aztán semmi köze hozzá...

csak "félt" minket, mert már így is az van, ha ő meg anyósomék nem segítenének, vagy nem ennénk zsíros kenyéren kívül mást, vagy nem lenne hol laknunk... lakáshitelünk van, és elég kifizetni. Na, meg most jöttek az összesen majd 100 ezres nagyságrendű számlák...

Szóval kistesó majd kb. 10 év múlva, vagy soha...

2011. máj. 29. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Sajnos elkeserítő,hogy sokaknak azért nem lehet több gyereket vállalni,mert az anyagiak nem engedik meg..sajnos nálunk is ez játszik közbe a döntésben.
2011. máj. 29. 15:51
 15/17 anonim ***** válasza:
74%

én egykeként nőttem fel és soha nem akartam volna hogy csak 1 gyerekem legyen mert irtó szar volt így felnőni. Gyakorlatilag se apám, se anyám nem volt, senkim sem volt a világban. Ezt nem kívánom egy gyereknek sem. Így - bár jelenleg nagyon szűkösen élünk de -egymás után (2009 és 2010) szültem 1-1-et ,hogy minél jobban összenőhessenek.

Ha a pénz döntő lett volna akkor mi is megálltunk volna egynél. Rettentő pici lakásban és nagyon kevésből élünk de akkor is azt hiszem, hogy ez így lesz jobb nekik. Az anyagiak majd alakulnak szépen, de legalább ők már itt vannak egymásnak. Ha arra vártunk volna, hogy anyagilag klappoljon minden akkor örökké egyke maradt volna.

2011. máj. 29. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
63%
Szia! Kisfiam 2,5 éves lesz. Egyenlőre még nem szeretnénk. Egyrészt az anyagiak miatt, másrészt pedig én még nem érzem magam készen egy újabb babára. Most van abban a korban, hogy minden érdekli, kezd beszélni stb. Nem szeretném ha osztoznia kellene rajtam. Majd meglátjuk, hogy milyen világot élünk 3-4 év múlva, akkor talán lesz még egy, ha úgy alakul.
2011. máj. 29. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
36%

21:35-ös miért volt szar így felnőni? Én is egyke vagyok, de nekem nagyon színes, mozgalmas életet biztosítottak a szüleim gyerekkoromban. Sok barátom volt/van, így igazából nem is tudom, minek kellett volna hiányoznia a gyerekkoromból :)


Neked miért volt szar?

2011. máj. 30. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!