Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért van az, hogy az anyukáko...

Miért van az, hogy az anyukákon ott virít a napszemüveg, de a babán, kisgyereken nem látok napszemcsit? Ti tesztek a babára, kisgyermekre napszemüveget nyáron?

Figyelt kérdés
A legtűzőbb napon is sétáltatják napszemüveg, és sokszor sapka nélkül a kicsit, de érdekes módon az anyukák többsége mégis napsszemüvegben sétálgat, közben meg a kicsinek kisüti a nap a szemét!Tisztelet a kivétel, de 10 esetből 8 nál nincs semmi napvédelem.Akkor ezek szerint lehet, hogy naptej sincs a gyermeken?
2011. máj. 30. 10:33
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:

Én soha nem tudtam hordani a napszemüveget, olyan, montha akvárium lenne a fejemen. A 2.5 éves kislányom szereti felvenni játszani bent a szobában a rokonok napszemüvegeit, de nem is veszek neki, mert nem viselné el kint, zavarná a játékban. Különben sem viszem ki 11 és 15 óra között. Sapka mindig van rajta kint. Naptejet nem használunk, még soha nem kentem rá, tavaly nyáron is csak a szokásos babakrémeket, kentem rá fürdés után (ha szabad vizben fürdött és miután otthol megfürösztöttem).

Az igazat megvallva mikor szembejön velem egy anyuka, és a 2-3 éves éves gyereken napszemüveg van, arra gondolok, hogy a saját divatmániáját élik ki.

Na de mindenki maga dönti el.

2011. máj. 30. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:

Az én fiam 20 hónapos, az apja 3 műszakban dolgozik. Olyankor, mikor délutánra megy, akkor kikísérjük a buszhoz, pont délben. 12:15re itthon vagyunk. Sildes sapka van rajta, már ha nem veszi le.

Utána alszik, jobb esetben 3ig. Ha éjszakás, vagy délelőttös az apja, akkor 11től bent vagyunk, ugyanúgy alszik 3-4ig.

Mikor bejött ez a nagy meleg, akkor kentem 30as naptejjel, de aztán már szépen lebarnult, így már nem kenem, mert a déli melegben nem megyünk, máskor pedig feleslegesnek tartom. Már gyönyörű barna a bőre, így ő leégni nem fog.


Szemüveget pedig azért nem adok rá, mert nincs több 10ezer forintom, amit kidobjak az ablakon. Mert vagy elviseli magán, vagy nem (de ahogy ismerem, inkább nem). Ha meg a gagyit adom rá, az meg többet árt, mint használ...

2011. máj. 30. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:
Én nem hordok napszemüveget, mert biztos hülyén hangzik, de képtelen vagyok elviselni magamon hosszútávon, sőt 2-3 lépés után zavar. szóval a gyerekemre sem adok, van a kocsihoz napernyő azt forgatom, ha meg sétálunk akkor meg mindkettőnk szemébe süt. Igazából én hozzászoktam ehhez a napsütős dologhoz, észre sem veszem, hogy zavarna.A gyerek sem reklamált még miatt, igaz még csak 1,5 éves múlt.
2011. máj. 30. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:
ja, "napsapkát" adok rá, az azért beárnyékol.
2011. máj. 30. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:

Az is lehet engem láttál Kérdező :-D

Én a kétéves fiammal délben járunk a nagyért oviba. Ez azt jelenti 11:45-12:40ig biciklin ülünk, kivéve azt az időt amíg bemegyek az oviba.

Szóval a kisfiam nem tűri meg magán a napszemüveget, vettünk olcsót, gondoltam rászoktatom, és ha hagyja akkor jöhet a drága igazi UV szűrűs. Mert tényleg károsabb egy olcsó, ami miatt nem hunyorítsz mert árnyékol így a sok káros sugár beér a szembe, akkor inkább szemüveg nélkül hunyurogjunk. Többet ér. De nem hajlandó elviselni, azonnal dobja le. Idegesíti.

Sapka: 4db sapkát hagyott el útközben, mire odaértünk. Nem viseli el a fején, legyen az akármilyen megkötős. Mire odaérünk sumákul elhagyja. Persze olyan jó emberek laknak erre, hogy egy sem került vissza hozzám. Neki pedig ez már hobby. Igazából ami levehető, azt le is veszi. A szandit csak azért nem veszi le, mert oda van csatolva a lába az üléshez.

Summa summárum a tűző napban pláne odafele szembe a nappal megyünk napszemüveg és sapka nélkül. És mivel nincs kire bíznom, így marad ez a felállás, megkockáztatva azt, hogy az utcán az előzményeket nem ismerve idegen emberek megszólnak.

2011. máj. 30. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 A kérdező kommentje:
Jaj igen!Téged láttalak!Szép a babád!:)))
2011. máj. 30. 15:12
 37/46 A kérdező kommentje:
Megkötős sapkát vegyél, azt nem lehet elhagyni.:)
2011. máj. 30. 15:13
 38/46 anonim ***** válasza:

A megkötős sapkát is simán el lehet hagyni! TAPASZTALAT!

A lányom bármilyen megkötött, megcsomózott sapkát képes a fejéről leoperálni kb. fél perc alatt. TÖkmindegy, hogy télen min. 10 fok, vagy nyáron 30 fok van, ő a téli/nyári sapik/kalapok leszedésének mestere :-D

2011. máj. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 A kérdező kommentje:
15.00 válaszolónak!Fogyd már fel légyszi, hogy nem azért kell sapkát meg szemüveget adni a babára,mert hogy ne szóljanak meg! A saját érdekében, hogy ne károsítja a nap a szemét, és azért kell bekenni naptejjel, hogy ne égjen meg a bőre.Engem nem érdekel ki mit szól, hogy napszemüveget adok a gyerekre(egyébként meg nagyon szereti ha rajta van).Nem mindig adom rá, csak akkor ha erősen tűz a nap.Délelőtt, meg késő délután nem hordunk napszemüveget.Nem gagyit vettem neki látszerész üzletben.És nem sajnáltam rá a pénzt.És mivel látja, hogy rajtam is van napszemüveg, így szívesen viseli, mert látja, hogy rajtam is van.És egyáltalán nem érdekel ki mit szól!Egyébként én is csak a többi babát gyereket sajnálom akik ki vannak téve az erős napsugárzásnak.Egyébként meg 1 éves korig, nem is szabad napoztatni a babát.Ez azt jelenti, hogy elvileg napra vinni tilos lenne, de ez sajnos kivitelezhetetlen.Ti tényleg nem féltek a bőrráktól? Most halt meg egy közeli ismerősöm bőrrákban.Soha nem kente magát.És pedig nem volt leégős, hanem barnulós típus volt.:(((
2011. máj. 30. 15:21
 40/46 anonim ***** válasza:

Először vigyorogsz aztán meg lecseszel???????? Hogy van ez???

Fölfogtam, de Te is fogd föl ha nem viseli el, és eldobja nem bírom ráerőltetni? Most komolyan ennek melyik része nem érthető??????? Ha elolvastad volna rendesen, nem azért nincs rajta, hogy a Te fajtádat bosszantsam, hanem mert nem bírom ráerőltetni. 4 db sapkát hagytunk el 2 hónap alatt, ebből 3 db megkötős volt. Napszemüveget azonnal elhajítja. Mi a sz@rt tudnák csinálni. De, félek,féltem hidd el, de nem bírom ráragasztani, és nekünk abban az időpontban kell mennünk a tesóért, nincs választás.

Bocs, de muszáj volt a Te stílusodban válaszolnom, hisz nem értem mért kellett nekem esned, előtte meg poénkodsz is, hogy szép a babám. Hihetetlen. És fura.

2011. máj. 30. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!