Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit lehet tenni, ha úgy...

Mit lehet tenni, ha úgy érzem, nem szeret a 3 éves gyerekem?

Figyelt kérdés
Ezt a kérdést már vki feltette a napokban, de csak analizálták a helyzetet a válaszolók. Úgy tűnik számomra ,hogy a gyerekem csak az apját szereti. Ha apa itthon van engem rendesen elküld, titkokat sugdos a fülébe stb... hogyan érheti el egy anyuka , hogy észrevegye a gyereke? Azért nem szeretném annyiban hagyni , mert nem tudom ,hogy magától fog -e változni ez a helyzet. Én 3-4 évesen nem szerettem sem anyámat sem apámat és ez soha nem változott meg. Mondjuk nekem volt rá okom, de az én picimnek nincs szerintem , és nem tudom mi tévő legyek.
2011. máj. 31. 14:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodj meg, semmi gond a gyerekeddel, biztos szeret téged!

Az apját gondolom ritkábban látja, te meg mindig vele vagy. Természetes, hogy kihasználja a helyzetet, és olyankor ki akarja sajátítani. Én egyedül nevelem a majdnem 3 évesemet, de nálunk az apukám tölti be az apaszerepet. Amikor ott a papa, én lazíthatok.

Fogd fel így, és ne stresszeld magad ezen. Lehet hogy többször kéne elszöknöd otthonról, és néha mamára/papára bízni.

Mikor kettesben vagytok akkor milyen veled? Ölelgetitek egymást rendszeresen? Szerintem fontos már ilyen korban, hogy te is kimutasd a szeretetedet. Én naponta többször megölelgetem a kicsit, és mondom is neki, hogy szeretlek. Ő is viszonozza mindig, sokszor magától is mondja.

2011. máj. 31. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
81%
jaj,nagyon rossz olvasni ezt.Érezni mennyire szenved,de szerintem nincs rá igazi okod.Próbáld megfigyelni magadat kívülről a gyerek szemszögéből,légy egy kicsit te is gyerek,ereszkedj le az ő szintjére,próbálj kompromisszumokat kötni,ne csak parancsokat osztogatni,hogy ne te légy a mumus.de szerintem csak arról van szó,hogy te vagy vele állandóan igy kicsit sok vagy neki,gondlom,te fegyelmezed,te tanítod,te végzed otthon a dolgod,hazajön apa és nincs más dolga mint hancúrozni gyerekével,és ezt imádják a kicsik.legyen a napszakokban olyan időszak amikor te is ilyen vagy,hogy ne nagyon lásson különbséget köztetek,és beszélj a pároddal is,hogy ő is legyen fegyelmező is,ezt is ketten csináljátok.Ha nem bántod őt fizikailag és lelkileg,nem hiszem,hogy nem szeretne.
2011. máj. 31. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
81%

szerintem erre azért nehéz válaszolni,mert mi nem látjuk,hogy hogy viselkedsz vele.

szervezz vele közös programokat,járj a kedvébe!vagy kérdezz rá,hogy:apát miért szereted jobban?

Bocs a kérdésért,de az apával jó a kapcsolatod? csak mert azt írtad,hogy ha ő otthon van akkor elküld téged a gyerek..!

2011. máj. 31. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én is válaszoltam az előzőleg feltett kérdésre, igazad van, tényleg nem sok tanácsot írtunk.

Ami eszembe jutott és nálunk működik:

Hármasban is játszunk.

Engem is kiküld a fiam, amikor az apjával játszik, akkor keresek valami kisebb tennivalót, és amikor végeztem egyszerűen bemegyek hozzájuk és ha nem is kapcsolódom be a játékba, akkor csak beszélgetünk. De általában ekkor már elhangzik: "Anya, Te is játszál."

Néha elmegyek otthonról, míg kettesben vannak, mondjuk a másnapi bevásárlást elintézni. Mikor megjövök, nagy az öröm.

Én úgy veszem észre, hogy amint "lecseng" az apjának szóló kitörő öröme, már nem annyira fontos, hogy csak és kizárólag kettesben legyenek, de az elején nem jó tiltakoznom ellene.

2011. máj. 31. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Látatlanban nehéz megfelelő okot találni rá, és ha nem tudjuk a pontos okot, nehéz tudni, mit lehet tenni, de általánosságban elmondható, hogy ennyi leírás alapján semmi gond. A korábbi választ írók felsoroltak okokat, bármelyiknek lehet realitás alapja. Csak a megérzésemre hagyatkozhatok a helyzetből adódóan: lehet, hogy csak kacérkodik veled, pláne ha veled ellentétes nemű (az ödipális komplexuson mindenki átesik, a pszichoszexuális fejlődés szerves része), azaz ha kisfiú (apja fülébe suttog a jelenlétedben) és a figyelmedet akarja titkon kicsikarni, talán látványos figyelemre vágyik tőled, nem tudni így távolról, pontosan mi lehet a helyzet. Ha kislány, akkor sem elképzelhetetlen, hogy a figyelmedet csintalan módon szeretné kiprovokálni. Tehát szerintem szeret téged. :) Legalábbis ebből a leírásból is távból ennyi sejthetek. Alkati sajátosság is közrejátszhat, hogy miért ilyen közvetett módon fejezi ki érzelmeit. Vagy azért mert nőnemű (a kislányok már pici korban is szeretnek sugdolózni, vagy szégyenlősebbek többnyire), vagy azért mert kisfiú (ödipális komplexuson esetleg most esik át, bár átlagban a negyedik életévre jellemző), más eset meg nem nagyon jellemző, persze akadnak a világban kétneműek is.


KEDVES KÉRDEZŐK: GYERMEK ÉLETKORA IS, NEME IS FONTOS A LEGTÖBB KÉRDÉS ESETÉN. LÉGYSZI' LÉGYSZI' JELEZZÉTEK MINDKÉT PARAMÉTERT MINDIG! :) Bocsánat, de mivel gyakran lehagyják, megnehezítik a válasz adást, pedig alap infók. :)

2011. máj. 31. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!