Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Segítség! Nem szeret a gyereke...

Segítség! Nem szeret a gyerekem? Honnan tudom hogy szeret-e?

Figyelt kérdés
Már napok óta csak töröm az agyam,kislányom ha oda akarok bújni vagy puszilgatom eltol és sikít egyet.Nem hagyja magát babusgatni,viccelődni lehet vele,nézek másokat más gyerek ilyet nem csinál a környezetemben.Koraszülött volt és az intenzíven volt 2 hétig amikor is én csak napi 5x egy órát láttam.Mikor hazajöttünk szinte minden pillanatot vele töltöttem de következetes vagyok vele szemben,tartom magam bizonyos elvekhez.Pl nem dobok félre mindent ha sír.És van hogy nagyon felemelem a hangom vele.Bár jó baba de ritkán nagyon dühítő mint pl ma semmi nem volt jó és sikítva sírt megvigasztalni sem tudtam.Ez sem természetes szerintem ha máshol nem az én közelemben meg kellene nyugodnia.Sokat játszok vele szerintem és igyekszek mindent megtenni érte gondoskodni róla.Férjem szerint is baj hogy nem vagyok vele türelmes.Akkor az adott helyzetben nem is és később megbánom hogy nem beszéltem vele szépen.Azt hiszem azt hogy sír nehezen viselem és nem tudom kezelni.Azt hogy az első két hetet nem tölthettem vele még mindig neheztelem és azt gondolom soha nem tudom feldolgozni.Itt van egyfelől ez az érzés másfelől meg az hogy talán pont ezért hiába az lenne természetes hogy pont ezért sokat legyen ölben meg ilyesmi nem volt és lehet ezért nem hagyja magát babusgatni sem.8 hónapos majdnem
2009. nov. 17. 15:18
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Nem kell aggódnod, az enyém két hét múlva lesz egy éves, és kb. egy hete bújik belénk, de rendesen. Olyan kis édes, felkérezkedik, és szó szerint belebújik a nyakamba, arcomba. Az apjának is. És eddig nem csinált ilyet.


Ne emeld fel vele a hangod, mert megijeszted őt! Ha észleli, hogy valami nem ok, akkor nyugtalan, ideges lesz. Én még sosem emeltem fel a hangom a lányommal, szerintem meg fog lepődni, mikor majd először tapasztalja ezt, mert biztos, hogy lesz majd ilyen is.

2009. nov. 17. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
ok köszi próbálom de felmegy a pumpa és kijön nem tom hogy tehetnék ez ellen.
2009. nov. 17. 15:23
 3/19 anonim ***** válasza:
52%
Ja, és most még nem kell ennyire szigorúan következetesnek lenni. Még túl kicsi ehhez. Nyugodtan dobjál el mindent, ha sír. Én a mai napig eldobok mindent és sietek hozzá (az első hozzászóló vagyok). Meg is hálálja, mert egy haláli nyugodt kislány, és tényleg csak okkal sír.
2009. nov. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
emkékezni fog azaz befolyásolja a későbbieket vagy viszonyunkat ez a hangfelemelés ami eddig volt?
2009. nov. 17. 15:24
 5/19 anonim ***** válasza:
69%
:) Még mindig az első vagyok... Szóval ha felmegy a pumpa, tedd be a kiságyba, és mosd meg a fürdőben az arcod, vagy számolj el tízig. Nekem ez vált be kisebb korában :)
2009. nov. 17. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
65%

szia!


1. A gyereked, nyugodj meg, szeret. Legalább 5 éves koráig benned és az apjában látja a Mindent. Főleg benned.

2. Épp ebből következik, hogy oltalmat, Szeretetet, Gyengédséget vár el tőled

3. A kórházi események kihatottak a kis lelkére, ezt figyelembe kellene venned.

4. Mindig az anya érzései "határozzák" meg a pici érzéseit. Azt adja vissza, amit Te adsz neki. Türelmetlen vagy? Ő is türelmetlen lesz. Kiabálsz vele? Visszasír, később visszaüvölt torkaszakadtából.


Ebben az esetben én azt mondom, tessék félbehagyni mindent, ha sír , vedd az öledbe és nyugtasd meg! Nagyon szüksége van a szeretetedre, megértésedre!! Az első két hetet ne "rajta" bosszuld meg. Nem volt veled, de épp ezért kellene MÉG jobban szeretned!!

2009. nov. 17. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
52%
Nem, nem fogja. Nem emlékeznek erre, csak a kis idegrendszerük sérül, de még időben vagy, nem lesz semmi baja, csak vigyázz, hogy ez nagyon ritkán történjen meg. Meglátod, megváltozik a pici is... Minden körülmények között nyugodt, higgadt anyukára van szüksége, aki azonnal megvigasztalja, ha sír. Így alakul ki ugyanis a bizalom irányodba! Azzal nem értek egyet, hogy hagyjuk sírni. Miért? Nem ok nélkül sírnak.
2009. nov. 17. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Egyébként azt vettem észre ha látom még mennyi dolgom hátravan akkor vagyok főleg türelmetlen vele mert idegesít hogy kupi van nincs ebéd még stb
2009. nov. 17. 15:37
 9/19 A kérdező kommentje:
Igazatok van,na már bőgök,kicsit azt hiszem túl vagyok feszítve,annyira lelkiismeretfurdalásom van ,remélem még helyre tudom hozni,igazából ő a mindenem és nem akarok ilyen lenni,azt hiszem az arcmosást kipróbálom,igazából sajnos azt veszem észre apám kiabált velünk ha ideges volt semmi sem volt jó és kiabált és ezt csinálom én is nem akarom meg most így elhatározom hogy nem és enm és mégis kijön ha ott vagyok.Nem nem akarom rajta megbosszulni azt a két hetet,köszi és tényleg igazatok van
2009. nov. 17. 15:41
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Engem is zavart a kupi, meg a félig előkészített ebéd egy darabig.. :) De rájöttem, hogy akkor is van nap, mikor az apja hazajön. Én a mai napig este csinálom a legtöbb házimunkát, mikor az apja itthon van.


Amit ketten tudunk, azt ketten csinálom a lányommal, pld. mosógépbe pakolni, meg teregetni azt tudok mellette is, meg porszívózni, hajat mosni-szárítani, mert azt nézi érdeklődve.


De pld. főzés, vasalás hajfestés nem megy napközben, ha csak ketten vagyunk itthon, de ez engem már cseppet sem zavar. Rendmániás vagyok (voltam!!!)pedig, de haláli jól eljátszom vele a vasalatlan ruhakupac tövében.


Nem marad ez mindig így, ez átmeneti időszak.. :) Szeresd nagyon, és ő legyen az első, ne házimunka. Később úgyis ellesz majd egyedül, akkor nem lesz ilyen probléma.

2009. nov. 17. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!