Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az normális, hogy két 4 éves...

Az normális, hogy két 4 éves lány leordította a 3 éves lányomat és a 2ésfél éves keresztfiamat a játszótéren, hogy Takarodj! Takarodj innen! -?

Figyelt kérdés
Ők közösségbe járnak-ezzel védekezett az anyuka, aki arra lett csak figyelmes, hogy én rászóltam a lányára, hogy nem szabad így beszélni. Ha oviba megyünk tényleg ez lesz? A jelenet a mászókánál zajlott, nem akartak minket felengedni, mert ez az övék, ja és a keresztfiamat még hasba is rúgták. Nem vagyok hülye, mi is káromkodunk itthon néha, de nem ilyen csúnyán.A hanglejtés verte ki nálam a biztosítékot, ja meg az, hogy az anya rá sem bagózott a gyerekére.
2011. máj. 31. 14:49
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem normális, én is rászóltam volna, meg rá is szólok. Azért, mert óvodába járnak, még nem kell így beszélni. Sajnos sokszor tapasztalom én is, hogy az anyukák inkább pletyiznek, minthogy a gyerekeikre figyelnének, és ha rájuk mer szólni az ember, ők vannak megsértődve.
2011. máj. 31. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem normális...

Én azt mondom, nem agyerek tehet róla, sajnos nagyon fogékonyak a rosszra is. Sokszor én sem értem az anyukákat, miért vannak ott a játszótéren, ha nem a gyerekükre figylenek (legalább a szemük sarkából), hanem egymással traccsolnak.

Én ilyenkor határozott vagyok, és azért is kiállok a gyerekem, gyerekeim mellett, mert nehogy már két 4 éves irányítsa a többit a játszótéren, és nehogymár ők sajátítsanak ki maguknak egy játékot.

Ha meg az anyukának nem tetszik valami, majd szól.

2011. máj. 31. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

nem is értem...

eszerint az ovodában azt tanulják, hogy ez az övék és más takarodjon? nekem úgy rémlik, hogy ennek inkább az ellentétét tanulja egy gyerek egy közösségben. ilyeneket inkább otthon szokott...

2011. máj. 31. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Csúnyábbat, akartam írni, de kitiltanának.

Nem, nem normális.

Szerintem ez nagyban függ az otthoni neveléstől is.

2011. máj. 31. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
100%

Nem, ez egyáltalán nem normális! A helyedben erélyesebben szóltam volna a gyerekekre, hogy jegyezzék meg ki a felnőtt és a szülővel is határozottan léptem volna fel, hogy nem beszélhetnek így két-náluk fiatalabb-gyerekekkel!

Egyébként nem ez van az oviban, csak kifogtál ilyen buta anyukát a buta gyerekeivel. Neveletlenek!

Szurkolok, hogy a továbbiakban ne fogj ki ilyeneket...!:-)

2011. máj. 31. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Maga a közösség valóban megváltoztatja a gyerek viselkedését, de szülő kutya kötelessége ezt a lehető legmegfelelőbben kezelni. Szóval ezt a szülőnek kellett volna elintéznie. Csak tudod veszélyes dolog ez nagyon. Ha nem szól rá az a szerencsétlen, akkor azért van lehurrogva, ha rászól, akkor meg azért mert megalázza a gyereket.

Szorosan a kérdésre válaszolva, nem nem normális.

2011. máj. 31. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat, megnyugtattatok. Én is tudom, hogy ez nem jó így, most megy a 3 évesem oviba és elkeseredtem egy picit. Valószínű, hogy otthon hallotta ezt. Ebből én is tanultam és még jobban odafigyelek a gyerekeimre.
2011. máj. 31. 15:02
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon negatív tapasztalataim vannak a gyerekközösséggel kapcsoltban. Sajnos manapság az iskolában és az oviban a normálisan nevelt gyerekek húzzák mindig a rövidebbet.


A szülők túlnyomó többsége már kicsi korától arra neveli a gyerekét hogy harcoljon, mindent ami szép vagy jó azt szerezze meg magának. Ezeknek a gyerekeknek természetes az agresszió. Ha a kiabálásból nem ért az áldozat akkor bizony sorra kerülnek az ütések rúgások.


(Magániskolába tanítottam felsősöket)

2011. máj. 31. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Anya1 ***** válasza:
Gondolom azóta már ovisak és rájöttél,hogy nekik teszel rosszat ha állandóan túlfélted őket és helyettük intézel mindent-mert oviban és iskolában is maguknak kellene...
2013. jún. 23. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!