Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Baj, hogy 2,5 éves gyermekemrő...

Baj, hogy 2,5 éves gyermekemről nem veszem le a pelenkát?

Figyelt kérdés

Mindenki azt mondja (anyukám, ismerősök), vegyem le róla, de én nem akarom erőltetni.

Ha szól, akkor megyünk a vécére pisilni, de amúgy rajta van a pelenka. Nem szól minden nap: néha rájön, akkor egész nap szól, máskor meg egyáltalán nem napokig. Néha megkérdezem tőle, hogy megyünk-e pisilni, ha nemet mond, nem erőltetem.

Rosszul csinálom? Gondolom így is szobatiszta lesz előbb-utóbb, nem?


2011. jún. 1. 13:11
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Előbb-utóbb szobatiszta lesz. Te ismered a gyerekedet, hogy elég érett-e már a szobatisztaságra, és ha netán levennéd, és bepisilne, azt hogyan élné meg.

Az én fiam 20 hónapos, múlthét hétfőn levettük a pelust, szerdától nappal mindig a bilibe pisil-kakil. Nem erőltettem, ő ül rá magától. Én tudtam, hogy ha netán úgy alakul, hogy becsurran, akkor ő nem fogja drasztikusan megélni, nem lesz szégyenérzete, és nem fogja őt frusztrálni a dolog.

Mikor 2. nap este sikerült bilibe pisilnie, annyira boldog volt, hogy ment a házba (anyósékkal lakunk) és mindenkit húzott a bilihez, hogy ő oda pisilt. :D

2011. jún. 1. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A pelus levétel még nem erőltetés,felhúzol egy bugyit/kis gatyát és időnként "megkínálod",megkérdezed kell e wc-re menni?!Ennek az a lényege hogy ha besikerül a gatyába,az nem lesz kellemes érzés(mint a pelusban)és hamarabb rájön/rájöhet a lényegére,+és a nyáron nem fázik meg.Az én kisfiam 3 lesz augusztusban,abszolút nem erőltettem a bilit/szűkítőt,de mióta jó idő van nem adtam rá pelust és most látok előre lépést,sikereket és magától szól.
2011. jún. 1. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
eröltetni tényleg nem kell,de ha már szokott néha szólni akkor én a helyedbe levenném,de előtte mondanám neki,hogy:ő már milyen nagy fiú/lány és ha pisilni kell akkor ne felejtsen el időbe szólni.és te is gyakran kérdezz rá,hogy kell-e neki,vagy ha sokáig nem szólt akkor ültesd rá te,és ha sikerrel jár akkor nagyon-nagyon megdícsérni!! előszőr még biztos sokszor lesznek balesetek,de egy pár napig próbálkoznék a helyedbe,és ha nagyon sokszor bepisil akkor tényleg ne erőltesd...
2011. jún. 1. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Akkor majd megpróbáljuk :)

2011. jún. 1. 13:42
 5/10 anonim ***** válasza:
Dehogy baj. Kisfiam is 2,5 lesz 1 hónap múlva. Sokat van pelus nélkül itthon, így nincs olyan melege. Most adtam rá a pelust, mert vagy 5 gatyót pisilt össze, na meg a laminált padlót:-) Esze ágába sincs se a bilire se a szűkítőre ülni.Ha bepisilt, mondja hogy: na pipi és vigyorog. Ezek után megkérdezem tőle szépen, hogy hova kell pisilni, és mutat a WC ajtóra. Tehát az elméletet tudja, de még nem akarja. Néha ráül, néha pisil is, de semmi több. Úgy hogy nyugi, majd sikerül.
2011. jún. 1. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én azért venném le róla, mert már szól. Ha már jelzi a gyerek, urambocsá' kibírja a biliig/wc-ig, akkor az nem erőltetés!
2011. jún. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
54%
En nem pisiltettem ossze a gyerekemet ha nem volt meg teljesen erett hozza. Masfel evesen kezdtuk el, pillanatok alatt megszokta hogy bili, weceszukitore uljon, lefekves elott, kimenes elott pisilt,kakilt, egy ket honap alatt nappalra teljesen szobatiszta lett. Ejjelre viszont 2 evesen lett annyira hogy egy honapban elofordult 2-szer baleset de en ennek ellenere hagytam mindig rajta a pelust.(reggel megdizsertem hogy de ugyes szaraz a pelus!) Most 2 es fel eves es levettuk teljesen a pelust mert mar tobb hete, honapja nem volt baleset. Ha erett hozza akkor megerti hogy bilibe kell annak ellenere hogy rajta a pelus, ha meg be be pisil akkor minek le venni? Miert is pisilje ossze magat? De lehet gyerekfuggo valaki igy is leszokik valakinek meg az kell hogy osszepisilje magat?
2011. jún. 1. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én éppen 2,5 évesen határoztam úgy, hogy itthonra nincs több pelenka. Szerintem a te gyereked is érett már a teljes szobatisztaságra, csak kell ez a pici löket. Ha mindig rajta a pelus, akkor tudja, hogy olyankor sincs gond, ha inkább a játékot választja a bilizés helyett.
2011. jún. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Te csinálod jól! Nem is szabad erőltetni, mert akkor annál nehezebben lesz szobatiszta.
2011. jún. 2. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Mindenki válaszát köszönöm!

Most reggel nem adtam rá pelust, nem sokra rá egy picit bepisilt, aztán kérte, hogy vegyünk inkább pelust.

2011. jún. 2. 07:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!