Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egy gyerekesek! Nem érzitek...

Egy gyerekesek! Nem érzitek hogy hátrány a gyereknek hogy nincs testvére?

Figyelt kérdés

Van egy 1 éves kisfiunk. Sokszor eljátszunk a gondolattal hogy talán kellene neki testvér, de mindig oda lyukadunk ki hogy elég egy gyerek. Csak félek hogy esetleg magányos lesz később. Hogy egyedül nem fogja úgy feltalálni magát. Nincs olyan érzésetek néha hogy kellett volna tesó?

Mondjuk ehhez hozzátartozik az is hogy nekem van egy 2 évvel fiatalabb hugom, de soha nem tudtunk eljátszani egymásssal (bár lehet hogy csak mi voltunk defektesek).Nem tudom hogy nem-e lenne boldogtalanabb egyedül. Nagyon butaság ami jár a fejemben?


2011. jún. 5. 08:37
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Én kimondottam tesót szültem a gyerekemnek. Nekem rossz volt egyedül, nem akartam, hogy a gyerekem magányos legyen. A játszópajtás nem ugyanaz. Így kicsi korkülönbség lett, 20 hónap, és meg is vannak egymással, bár gyepálják egymást, de ha nincs ott a másik, már keresik.

Viszont: elsősorban a szülő joga eldönteni, hány gyereket akar. Előre meg nem tudhatja senki, mennyire lesznek jó testvérek.

2011. jún. 5. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

én nem érzem hátránynak

van elég türelmem hozzá

több pénz marad a foglalkozásokra járni

társaságba is tudunk járni, szval nincs egyedül


az hogy egy gyerekről lerí, hogy ,,egyke" ahhoz nagyban a neveltetés is hozzájárul.

egy kisfiam van, megosztja az ételt és a játékot is másokkal, és nem önző.

nem érzem hátrányát, ha lesz második gyermekünk, tuti, hogy nagy korkülömbséggel, megérdemli minden gyerek a maximális figyelmet, nem elkényeztetésről beszélek.

2011. jún. 5. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Egyelőre 1 11 hós kislányunk van, de én már örülnék még egynek! És nem elsősorban, mert "jó lenne egy tesó", hanem mi is vágyunk rá. Bár csak egy nappali+hálós 50 nm-es lakásban vagyunk, de mások is elférnek így a lakóparkban. :) Persze azért majd később elköltöznénk egy nagyobb lakásba.


Mi hárman voltunk testvérek és szörnyen üres lett volna a gyerekkorom, ha egyedül lettem volna. Szinte minden emlék, kaland, a testvérekhez fűz, pedig nem voltunk olyan "összenőtt" típusok. A szülő hiába próbál mindent megadni, de azért mégsem ugyanaz, ha vele babázik/tologatja az autót a gyerek szerintem. Kell a hasolnó szint ahhoz, hogy önfeledten, kreatívan tudjanak játszani, kalandozni.


Egyik barátnőmnek sincs testvére, és most felnőttként (is?) nagyon magányosnak érzi magát.


De ahogy a többiek mondták, a második gyerek is ugyanolyan "teljesértékűnek" kell, hogy szülessen, nem "csak tesónak".

2011. jún. 6. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!