Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mivel lehetne rávenni/rászokta...

Mivel lehetne rávenni/rászoktatni a gyereket hogy rendesen egyen? (hosszú)

Figyelt kérdés

Van egy 4 éves keresztfiam. Tesómék a nevelés mellett nagyon megszenvedik az étkezéseket. Egyszer a kissrác, nem eszik normálisan. Ez alatt azt értem, hogy: reggelire: megeszi mondjuk az üres kiflit félig, meg iszik hozzá valamit, amit kér. Ebédre, ha oviban eszik, és olyan az ebéd, akkor nem eszi meg. Hanem mondjuk, ha tarhonya van valami hússal, vagy akármivel, akkor csak a tarhonyát. Múltkor barátfüle volt, és CSAK a porcukrot ette meg. Ha főzelék van, nem eszi meg, az utána járó sütit, vagy desszertet, gyümölcsöt eszi meg. Levesek közül, egyedül a húslevest eszi meg, hol répával és tésztával, hol csak levét... amilyen kedve van.

A vacsora pedig: vagy üres kifli, vagy kifli mondjuk kolbásszal, vagy valami kolbásznak mondott szalámival.

Az összes étel, amit megeszik kb. ennyi: húsleves, rántott hús, sült krupmli/steak krumpli, fasírt, kakaós palacsinta... Úgyhogy, ha otthon ebédelnek, vagy éppen nálunk, akkor mindig külön sütögetjük neki a rántott húst, meg a krumplit. Mellette persze a két főértkezés között tömi magába a; kinder tejszeletet, chipset, túrópöttyöt, vagy amit otthon talál. Hiába tiltják tesómék, kivágja a dilit és utána amikor egy félpillanatra nem figyelnek, kivágja a hűtőt és gyorsan betömi.

Meg már tesómék is annyiszor megígértették vele, hogy legalább a pl. borsóleves levét kóstolja meg 1 szem borsóval... megígéri a gyerek, de soha nem tartja be.

Van, hogy a fent felsorolt kajákat is elkezdi ide-oda tologatni, mindenféle kifogást kitalál, hogy miért nem jó, és inkább nem eszik... és megvárja azt, hogy legyen desszert, vagy csipegetni való délután.

Nem tudom találkoztatok már ilyen gyerkőccel? Mit lehetne vele kezdeni, hogy rendesen egyen?

Mert már próbálták tesómék/próbáltuk szép szóval, de nem használt, aztán keményen, határozottan, de az sem... azt is megmondtuk neki, hogyha így folytatja, ő nem kap majd játékot, amikor a testvére igen, meg nem kap édességet stb.stb.

Azért is aggódom, mert tudom, hogy ebből, hogy így eszik komoly bajok lehetnek. Meg láttam már olyan műsort, ahol a felnőtt embereket próbálták új ételekhez szoktatni, mert ők is ilyen egyoldalúan táplálkoztak.

Van ötletetek?

Köszi!


Bocsi hogy hosszúra sikeredett.


2011. jún. 6. 12:07
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
ki kéne tartani a szülőknek,ha kell 2 hétig is.koncentráljatok a 3 fő étkezésre.legyen reggeli,mindgi ugyanabban az időben,ha eszik eszik ha nem nem,maradjon még kint a kaja 1 óráig,ha nem eszik elkell tenni.közte semmi nasi,ne legyen otthon semmilyen csoki,vagy édesség,se jughurt,se krémtúró,se cukros üdítű.igyon vizet,vagy teát.nem hiszem,hogy ebédre,max vacsira már nem enne meg valami laktatót.az eslő napokban gyümölcs se legyen.csak a 3 fő étkezés.És csak semmi cirkusz.ha nem kér nem baj.Legyen apa a példakép,hogy milyen erős és nagy lett,mert ebből evett.ha hisztizik egyik fülén,ki a másikon be.csak sajnos ehhez tényleg akarni kell a szülőknek is.éhen még nem halt egy gyerek terített asztal melett.ha éhes lenne enne,azért válogat mert megteheti.
2011. jún. 6. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
48%

Én tökéletesen megértem a tesódék problémáját. Az én kislányom is nagyon rossz evő és válogatós is. Az eddigi válaszok hasznosak, tényleg a nasikat kell csökkenteni/megszüntetni. Csak az gond, hogy könnyű ám mondani, hogy addig nem kap mást, amíg nem eszi meg, amit kap. Egy kívülálló nagyon okos tud lenni. De ha látod szülőként, hogy pl. 3 óra és ma még semmit nem evett a gyereked, hát elég aggasztó tud lenni. Nem tudom, milyen anya az, aki csak úgy nézi nyugodt szívvel, hogy na ma egész nap nem evett a gyerekem. Pedig van ám ilyen!Persze, az akinek a gyereke nem válogatós el se tudja képzelni, hogy van ilyen! Jóhogy neki állok sült krumplit sütni, csak egyen már valamit! Már mindent próbáltunk.Étvágygerjesztő vitaminokat, bérescsepp...stb. A legjobb, ami nálunk bevált, ha látja, hogy más gyerek is eszik. Csakhogy még ritkán van társaságban.Sajnos látom nálatok ez nem vált be, ha az oviban sem eszik:-(

Ami még ront a helyzetünkön, hogy ha nem eszik akkor persze ingerültebb lesz a kislányunk, ettől én is és a férjem is idegesek leszünk. Ha a nem evés miatt rossz a kedve, erre már rájöttem, mikor van ilyen szitu, semmi nem jó neki, hisztizik mindenért, sír...stb. Akkor én is szétnézek a konyhában és bizony én is adok neki kinder tejszeletet, csak nyugodjon már le. Még írhatnám hosszan az evési szokásait a két éves lányomnak, bocsánat, hogy nem a kérdésre válaszoltam, csak kicsit felidegesítettek a válaszolók, akik szerint olyan egyszerű a megoldás. Hát nem. Már a hozzátáplálás kezdetén is válogatós volt. Szinte csak az anyatejet ette meg egy éves koráig, azt a pár kanál őszibarack bébiételt leszámítva, amit néha megevett. CSomó pénzem elment arra, hogy ezt is azt is kipróbáljak, hátha vmit lenyel. (tejpépek, bébiételek...)Aztán rájöttem, hogy fölösleges, mert úgyis csak a cicit kéri. ez ment kb egy éves koráig.

Szerintem ez változni fog. Azért próbálják meg a kisfiúval továbbra is kóstoltatni az ételeket, de ha nem megy hát nem megy. Nálunk azért, nem egyik-napról a másikra bár, de azért javulgat a helyzet. Egyre több mindent megeszik, de még mindig kevés.

2011. jún. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
13.37-es vagyok.Kedves utolsó,az én gyerekem nem evő volt.semmit,szinte semmit.és igen,én is sütöttem a krumplikat,meg minden mást,csakhogy egyen.de ahelyett hogy javítottam volna csak rontottam a helyzeten.Nem okoskodni akarok,én magam végig csináltam ezt és amikor semmit nem kap egész nap enni a fiam,bizony vacsira már ő kért,ha nem vacsira akkor reggelire,és igen,nem aludtam egész éjjel,hogy éhesen fekszik le fiam,és nevezhetsz rossz anyának is,de ha igazán éhes lett volna evett volna,és bizony reggelre megette az egész szelet kenyeret.Mert ha nincs étvágya nem eszik,de ha csak egy rossz szokást kell megváltoztatni akkor igenis rossz anya leszek,és nem kap mást.
2011. jún. 6. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

13:37es

Persze, belátom, hogy van igazság abban, hogy ha majd éhes lesz úgy is eszik. Nem vitatkozni akarok, csak az háborított fel, hogy egyesek olyan egyszerűnek látják a megoldást. Pedig nem az. Látod, te is rosszul aludtál, hogy nem evett a gyereked. Ha benne vagy nem olyan könnyű ez az egész, mint ahogy sokan írták. Egyébként gratula a kitartásodhoz. Én azért is látom, olyan nehezen kezelhetőnek a dolgot, mert akkor nyűgös lesz a gyerekem, aki amúgy tök nyugis gyerek. Ha nem eszik, SEMMIT nem tudok mellette csinálni. A nyakamon lóg, pedig főznöm kell délre, mire jön a férjem, stb. Tudom kitartás kell. A szoptatásról is nehéz volt leszoktatni, hasonló volt az is. Sok türelem kellett hozzá. NA jó, azért mi még nem tartunk ott, hogy éheztetni kelljen sokáig, mert pl. nem reggelezik, csak fél tizenegy felé, addigra hajlandó enni, meg hasonlók. CSak kissé megnehezíti a hétköznapjaim, mert pl. addig nem merek elindulni sehova, amíg nem eszik vmit, mert akkor pl. a boltban néz minket mindenki, mert minden baja van. Ki akar szállni a kosárból, bármit meglát követeli a polcról..stb.

Meg hát tényleg válogatós. És azzal mi van, hogy nem eszik gyümölcsöt? Addig ne egyen semmi mást?

2011. jún. 6. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Márpedig nem az a jó anya aki tömi a gyereket tejszelettel és sültkrumplival, hanem aki a gyerek érdekét nézi, márpedig a gyerek érdeke nem az, hogy édességen és 2 féle kaján nőjön fel! Éhen halni nem tud ha akar se, innentől kezdve meg én igenis nyugodtan alszom, ha egész nap nem evett semmit akkor is. Ha 4x megkínáltam normális étellel és nem kérte, az az ő döntése, én megtettem mindent amit meg kellett tennem. Persze könnyebb nevelés helyett elővenni a csokit meg a kekszet, de én hiszem, hogy nem ez a jó anyaság mércéje.
2011. jún. 6. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

ma 14:37-es vagyok.

bizony kitartás kell és türelem,de erről szól az egész gyereknevelés,sac per kb 20 évig még:)

De ez nem hetek nálunk ez 4 napig tartott,és maga a nem evés és a rossz etetés amit én is csináltam az meg 4 hónapig.most ott tartunk ha reggel eszik rendesen kap édességet,de ebéd előtt 1 órával már nem iszunk,ha nem eszi meg az ebédet nincs más.4 óra körül már éhes és megeszi,ha csak keveset is,de eszik.most is nyüszög hogy csokit kér,de ha most adok neki 1 óra múlva már nem fog vacsizni,ismerem,igy még esélyem van a vacsorára.Bizony nagyon könnyű beszélni róla,de volt hogy sírtam a kaja felett,annyira nem evett.engem a védőnő tett helyre és ő tartotta bennem a lelket is,meg épp akkor vetítették a szuper dada egyik sorozatát ott is nem evő gyerekről volt szó,hasonló tanácsokkal,ott is bevált.Én nem vonok meg tőle semmit,de vannak határok,és mivel gyerek és próbálkozik ezért nem könnyű.

2011. jún. 6. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

A válasz írója 81%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 13:58


Ahogy látom nem csak az én keresztfiam ilyen semmilyenevő

és válogatós...

Ahogy írtam az ovistársak sincsenek jó hatással, mert nem eszik... a nővére jóevő és még is letojja, hogy a tesója rendesen megeszik (szinte) mindent.


Egyébként, a nasit próbálják tesómék úgy elrakni (nem kifejezetten a két gyereknek vásárolják meg, hanem az ápolóknak, akik járnak hozzájuk), hogy ne férjen hozzá, de mivel sógornőm tolókocsiban van és hogy ő is elérje a dolgokat, amikor egyedül van otthon, ezért az egész lakást úgy alakították át, hogy alacsonyak a szekrények, alacsonyan vannak a polcok... és így a gyerkőcnek is könnyű megszerezni azt amit akar, ki tudja használni a helyzetet.


Egyébként ők is próbálták ezt az "éheztetős" módszert, de nem evett. 1.5 hétig kísérleteztek, de ugyanúgy a normális ételekből csak a kiflit/zsemlét/kenyeret vette el és nem kért hozzá semmit, feladták.


Nem tudom így mi lesz, mert ha tényleg így folytatja a keresztfiam, a szervezete nagyon megsínyli... :(

2011. jún. 6. 23:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!