Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az oviba miért praktikusabb a...

Az oviba miért praktikusabb a szoknya gyerekeknek?

Figyelt kérdés
2011. jún. 6. 13:14
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Az óvonő mindig azt hangoztatja, hogy szoknyában legyenek bent. A melegítő miért nem jó bentre?
2011. jún. 6. 13:15
 2/17 anonim ***** válasza:
51%

mert a melegítő melegít, és most úgyis melege van. A szoknya csinos, a kislányok nagyon szeretnek szépek lenni. És ha sietni kell pisilni, könnyebben szabadul, mint a nadrágtól. A melegítő otthonra való télen, meg az udvaRRA.

A lányom végigjárta az ovit szép ruhákban szoknyákban, fodros sipkés gallérjaik voltak, külön felkötősök - nagyon szerették. Mind nagyon csini volt. Kattogós cipőben :)

Télen vittük szatyorban a szoknyát, naponta 3* átöltöztek bele.(+otthon még 10-szer élvezetből)

Aztán másik városba költöztünk, itt nem volt divat "szépen" járni oviba, de a lányom ezt utálta.

Fillérekből voltak csinosak különben turiból.

Biztosan meleg van benn, azért mondja az óvónéni. És a szoknyát könnyebben leveszi a kicsi mint pl. egy shortot. Nem kell gombolgatni. Gumis derekú pörgős szoknyát adj rá, vagy kis kötényruhát!

2011. jún. 6. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Könnyebb átöltözniük, ha kimennek az udvarra játszani, bent pedig nem melegszik rájuk.
2011. jún. 6. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
90%

Szia!

Nálunk még soha nem mondták , hogy ne legyenek nadrágban!

De szerintem is a meleg miatt kellemesebb viselet a szoknya és az is tény , hogy könnyebb így a pisilés is , mint a nadrággal bajlódni , mert vannak anyukák , akik csatos, cipzáras nadrágot adnak a kislányokra és azt tényleg nem könnyű gombolgatni.

És tényleg csinosak a kislányok benne.

2011. jún. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
47%
A mi óvodánkban nyáron a lányokra és a fiúkra adnak szoknyát, de nem hiszem hogy a rövidnadrágnál jobb lenne.
2011. jún. 6. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
47%

Lányoknak praktikusabb.

Hát fiúknak - milyen óvoda az?!?!

..írasd át nagyon gyorsan valahová!!

2011. jún. 6. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Én rövidnadrágot adok a fiamra, de meglepődve látom, hogy máshol szoknyát is adnak fiúra. Nem bántják a többiek?
2011. jún. 20. 08:36
 8/17 anonim ***** válasza:
65%

Ez most komoly?????? Tényleg adnak kisfiúra szoknyát? Sose hallottam ilyet. Ez azért beteges. Mármint az ilyen szülőtől, meg az óvónéniktől.

Amúgy tényleg praktikusabb a szoknya pisilésnél a KISLÁNYOKNAK! Meg nagyon csinik benne.

2011. jún. 20. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
az újlak utcai oviban már láttam ilyet, de azért ez túlzás!
2011. jún. 20. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
68%

Na azt látnám meg, hogy az én fiamra szoknyát akarnak adni, hát nem kicsit akadnék ki.

Nem vagyok egy konzervatív ember, ezt távolról sem lehet rám mondani, nade miért kéne egy fiúnak szoknyát hordani, amikor Európában (a skótokat leszámítva - de ott ez népviselet) csak a nők hordanak szoknyát, ez az általánosan elfogadott dolog.

Többektől hallom ezt, hogy fiúra szoknyát adnak, de nem értem, milyen elmebeteg dolog ez már... Az a kedves anyuka, aki szoknyát ad a fiára, a saját férjét is szívesen nézegetné szoknyában? Majd akkor adja a gyerekre, ha a férje is hajlandó felvenni! Na, arra nyilván nem lesz hajlandó. Akkor egy gyereket miért kéne így öltöztetni? Egy fiú gyerek szerintem egyáltalán nem lát a környezetében szoknyás férfiakat, ha rá mégis ráadják, akkor én inkább bele sem gondolok, hogy melyik szülő nemével fogja magát azonosítani.

2011. jún. 20. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!