Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináljak, ha a lányom...

Mit csináljak, ha a lányom nem hajlandó bugyit venni a szoknya a alá?

Figyelt kérdés
egybe szabott ruhái vannak, a felsőrész meg a szoknya egyben van. mostanában nem hajlandó alá bugyit venni, ami azért baj, mert gyakran látható lesz a nunija, meg koszos is lesz ha leül mondjuk a homokba. 5 éves.

2011. júl. 20. 23:13
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Feltétlen szigorral, de mindenképp add rá. Egyrészt tényleg belemegy mindenféle piszok a homokozóban, másrészt meg ne így szokja meg... :)


Enyém se nagyon akar venni (3 éves) tiltkozik, meg rúgkapál ellene, de nincs apelláta, fel kell venni, ha nem veszi fel, akkor nem megyünk a játszótérre és kész. (naná, hogy jön, és felveszi) :)

2011. júl. 20. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Vannak kérdések, amikben nem dönthet a gyerek. Este fogat mosunk ha akar ha nem, fürdünk is, asztalnál eszünk, és húzunk bugyit. Egy kisgyereknek lehetnek saját döntései, de nem mindenben.
2011. júl. 20. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
83%

jajj én sem akartam a bugyit annakidején, mignem egyszer apukám úgy rámkiabált valami fiúk-lányok így-úgy szöveget, hogy azután felvettem, már nem tudom, mit mondott pontosan , de hatott.

egyébként most felnőttként is utálom a bugyit. itthon ha tehetem sosincs rajtam, férjem imádja! :))

2011. júl. 20. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Hát ezt nálunk sem a gyerek dönti el. Jól is néznénk ki :)) Ja, mostanában pedig mindenhova hótaposóban akar menni. Na ez is jó lenne, ha ebben nem tudnánk megegyezni.. így július közepén :)
2011. júl. 20. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
az a gond, hogy üvölt, és rugkapál össze vissza. és reggel nincs annyi időm, hogy megvárjam míg lehiggad, hanem menni kell.
2011. júl. 20. 23:28
 6/19 anonim ***** válasza:

És akkor mentek bugyi nélkül???

Vagy eddig hogy oldottad meg?

Mondd meg neki, hogy csak akkor vehet fel szoknyát, ha húz bugyit is. Ha nem húz, akkor csak nadrágot vehet fel.

2011. júl. 20. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
77%
erre mondja nagyanyám, "hopp, egy pofon, és tudja, miért sír!"
2011. júl. 20. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
54%
ha hiszti van, fogni kell a gyereket, és pizsamában bevágni az autóba, majd megbánja félúton, ne hagyd rá a dolgot!
2011. júl. 20. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
80%
Ez a gyerek máris tud téged irányítani? :)) És még csak 5 éves :(( Hát kérem, azért azt tudatosítani kéne benne, hogy ki a "falkavezér". Később már egyre nehezebb lesz, sőt, lesz egy pont, amikortól meg már lehetetlen. Ezt ne várd meg azért.
2011. júl. 20. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Mondd meg neki, hogy ha nem veszi fel, akkor más ruhát sem kap, és mehet meztelenül az oviba.
2011. júl. 20. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!