Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha otthon lennétek a kistesóva...

Ha otthon lennétek a kistesóval még gyeden, akkor beíratnátok az óvodába a 3 éveseteket vagy inkább várnátok még egy évet?

Figyelt kérdés
köszönöm a válaszokat!
2011. jún. 7. 20:33
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

"nem kötelező felvenni. engem most utasítottak el helyhiányra hivatkozva a körzetes ovinkból. 3 éves a fiam."


a helyhiány az más

és van rangsor is pl ha első gyerek és otthon van a kistesó akkor tuti h hátra sorolják pontosan nem tudom mi a sorrend de van

2011. jún. 8. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Nem értem, miért írták, hogy a 3 évest kötelező felvenni. Az óvoda most még csak 5 éves kortól, azaz az iskolakezdést megelőző évtől kötelező. Addig, ha kevés a hely az adott oviban, bizony még a körzethez tartozó gyerekeket is elutasíthatják.

Hogy a kérdésre is válaszoljak: ha megteheted, hogy sokat viszed játszótérre, gyerekek közé, nem szükséges, hogy oviba menjen. Főleg, ha esetleg érzékenyebb típus... mert akkor könnyen kialakulhat a féltékenység, úgy fogja érezni, hogy neki kevesebb jut belőled. Én a 2 kisebb gyereket csak 4-5 évesen vittem oviba, mert itthon voltam. Persze, sokat jártunk gyerekek közé. Így nem volt semmi hátrányuk belőle. Az se igaz teljesen, hogy később egy teljesen összeszokott csoportba fog kerülni... Az ilyen kicsiknél annyira viszonylagosak, helyzetfüggők még a barátságok. Emellett az is nagyon ritka, hogy ne változna a csoport összetétele az ovis 3 év alatt. Van, aki érkezik, van, aki megy. A kicsik az újakat is befogadják.

Szóval, te ismered a gyerekedet, a körülményeket. Így ismeretlenül csak tanácsokat kaphatsz, konkrét választ nem. egy óvónő anyuka

2011. jún. 11. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Enyém is szeptemberben 3.5éves lesz, és beirattuk, pedig otthon vagyok a kistesóval és kismama is vagyok! ;)

Neki szüksége van már rá, hogy közösségben legyen, mindig emlegeti, hogy ő miket fog csinálni az oviban, szeretne is menni már. A szomszédunk ovonéni, pont ő lesz az ovonénije az oviban, ugyhog állandóan náluk van, és a leendő ovonénijével van elfoglalva!!!

Nagyon várja már- és bármennyire is szeretem, és jó lenne vele lenni - ezzel már úgyérzen nem szolgálom az ő javát. Neki már több elfoglaltság kell, mint ami most itthon van. :)

2011. jún. 11. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
49%

"nem tudom mi a sorrend de van"

hát nálunk a sorrend a protekción van

van több olyan, h anya nem dolgozik, gyesen van, az egyik állami oviba, a másik állami bölcsibe 1,5 évesen anya meg körmözik, fitnesel, fodri...takarítónő és bébiszitter, aki hozza-viszi a gyerekeket

más meg nem tud visszamenni dolgozni, mert nem veszik fel államiba a fizuja meg épp annyi, hogy elég lenne a magánintézményekre....

szóval, a minél több protekció számít,csak semmi igazságosság

2011. jún. 11. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

2,5 éves a lányom, 10 hósak az ikerfiaim. Beírattam a lányomat, az első terv az volt,hogy csak tavasszal megy, de úgy döntöttem, hogy viszem szeptermbertől és meglátjuk hogy bírja, mennyire tetszik neki. Szerintem jót fog tenni neki a gyerektársaság, most be is van sózva és akar menni, hát majd meglátjuk. És nekem is könnyebb lesz, a fiúk akörül fognak elindulni, lesz itthon hova nézni csajszi nélkül is. Legalább délelőtt.

Ha akar, és minden ok, akkor majd délután is marad. Majd kialakul.

2011. jún. 11. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Aki otthon van gyeden, gyesen, az hogyan intézi el, hogy felvegyék a nagyot, amikor dolgoznimenőket utasítanak el?

Nem a 3 gyerekesekre gondolok, hanem aki 2s. :)

2011. jún. 11. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

sziasztok! köszönöm a válaszokat. A kisfiam nagyon várja az óvit,bár szerintem játszóháznak veszi. más lehet,amikor én is ott vagyok vele és más lesz,amikor egyedül lesz. meglátjuk majd, ha tetszik neki vinni fogom,ha nem, akkor várunk még 1 évet.

Minket nem protekcióval vettek fel. egyszerűen volt hely az oviban,így mi is bekerültünk.

2011. jún. 11. 12:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!