Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Három és féléves és húsz...

Három és féléves és húsz hónapos kisgyerekeket normális dolog két hétre a nagyszülőkhöz adni?

Figyelt kérdés
Nagyi vagyok és a lányommal nem tudunk közös nevezőre jutni ebben a kérdésben.A piciket nyaralni hagyta a másik mamánál.Nem féltékenységből mondom mert nekik ugyanolyan joguk van a piciket szeretni, de ezer km-re laknak és most jön a picinek a foga. Szerintem ez a nyaralás korai az anyja mellett van a helyük legalább 3-4 éves korukig.
2011. jún. 10. 12:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

A két hetet sokallom. Egyébként, pár nap, max 1 hét szerintem rendben van.

De ez azért függ a gyerekektől is. Nem egyformák, van akinél ez probléma, van, ahol semmi gondot nem okoz.

2011. jún. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
2 hetet kicsit én is sokallom, de azért valljuk be, a szülőknek is joguk van egy évben legalább egy hétre felnőttes életet élni.
2011. jún. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
33%

Attól hogy jön a foga nem beteg. Ha a gyerekek elvannak az anyjuk nélkül 2 hétig miért ne lehetnének a másik nagyinál.

te bizony féltékeny vagy :)

2011. jún. 10. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha amúgy szoros a kapcsolat a nagymamával, ez a két hét nem okoz akkora gondot. A három és fél éveset elengedném két hétre, a húsz hónapost még nem, ő valóban elég pici még a két hetes nyaraláshoz.

Bajuk nem lesz belőle, később meg kiderül, hogy jó öltet volt-e vagy sem.

Tényleg nincs két egyforma gyerek. A fiam két évesen akkor sírt, mikor haza kellett menni a nagymamától, a lányom két évesen már akkor kétségbeesett, ha egyedül elmentem a boltba, és csak apa vigyázott rá.


Az unokákat te ismered jobban. :)

2011. jún. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
a két hét szerintem is rengeteg...főleg ha jön a foga..
2011. jún. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
75%

Ez az ő döntése, ebbe sok beleszólásod nincs. Gondolom a férjével megbeszélték, és így gondolták jónak. Az, hogy duzzogsz, meg veszekszel vele, attól se neki, sem a gyerekeknek, de még csak neked sem lesz jobb. Főleg, hogy már megtörtént az otthagyás...


Az egy másik dolog, hogy messze vannak, én biztos nem hagynám ott ennyi időre, mert nem tudnék bármikor menni, ha valami gond lenne. Nem is a fogzás miatt, hanem tényleg bármikor bármi gond lehet. Azért 1000 km nem egy órás autóút. A másik kérdés meg az, hogy mennyire ismerik a másik nagyszülőt... Ha csak évente 1-2szer találkoznak, akkor felelőtlenség otthagyni őket, mert még lehet, hogy az elején tök jól elvannak, de lehet, hogy holnap már sírnak az anyjuk után...

2011. jún. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Tegnap fotót küldtek róluk és én úgy látom mindkettő szomorú. Szerintem a pici még nem tudja mi is történik vele csak egyszerűen anya hova lett?? a kislány unokám a fotón /a nagyapa készítette/ tövig kinyújtja a nyelvét mérgesen.Én nagyon nagyon gyerekpárti vagyok és aggódom a kis lelkivilágukért. Talán Mira már ő tudja hogy a nagyi szereti őt de én is a két hetet sokallom egy hét úgy okés lenne. A pici miatt aggódom ő kisfiú és nagyon anyás.Most jön a zápfoga ..olyankor kell anya!
2011. jún. 10. 12:57
 8/14 A kérdező kommentje:
Elég ritkán találkoznak a másik nagyiékkal.egy évben 2-3x.Nem vagyok féltékeny hiszen ők is ugyanúgy szeretik őket mint én.Csak két hét szerintem sok.Én jobban aggódós anya voltam, vagyok. A gyerekeimet 4 éves korukban hagytam a mamánál hosszabb időre.Inkább a kicsi miatt aggódom, mert ő nagyon anyás.
2011. jún. 10. 13:03
 9/14 anonim ***** válasza:
54%

Ezen felesleges itt rágódni.

A lányod így döntött, szerinte ez így jó, és helyes.

El kell fogadnod a döntését, mert ha folyamatosan hisztizel Neki a vége az lesz hogy jól összevesztek, és akkor az unokáidat se fogja rádbízni többet

2011. jún. 10. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
2 hét szerintem is sok,max pár napra,de én sajnos,nem vagyok az az odaadogatós anyuka,én napközben addig vannak vele amíg akarnak,de amíg ilyen pici addig az éjszakák,velem töltik,sajnos én ilyen maradi vagyok,most 2 éves fiam,még 2 év és már mehetnek is nyaralni ha akar,de addig nem.Nem igazán értem a lányod döntését,hiszen mit írod alig találkoznak év közben,szinte nem is ismerik,én nem lennék nyugodt,de nem vagyok hála senki helyébe.De ebből ne csinálj magatok közt vitát,ha szükség lesz rájuk csak hívják majd őket.
2011. jún. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!