Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináljak 21 hónapos...

Mit csináljak 21 hónapos mérhetetlenül rossz kislányommal?

Figyelt kérdés
Óriási fejlődési ugráson ment most keresztül. Elkezdett beszélni, kinőtte a rácsos ágyat, mindenhova felmászik. A szekrényre, asztalra, az ablakon ki... Semmi nem használ. Már próbáltam meglegyinteni a kezét, fenekét, de kiröhög és csinál mindent ugyanúgy. Nem eszik, mondjuk ez már kezdetektől fogva így van. Csak a kréker, csoki, süti. Nem én szoktattam rá, az apja, aki mai napig titokban tolja neki. Azt feleslegesen tanácsolnátok, hogy beszéljek vele, már megtörtént legalább tízszer. Próbáltam büntibe tenni, de csak az ágyba tudom beparancsolni, a szobájába ha bezárnám, felmászna még a pelenkázó tetejére is. Hogy csináljátok????????? §Tegyem be a babakocsiba, szíjazzam le, vagy mi a fenét lehet tenni? Visszabeszél, kinevet, hozzámvág mindent, ami a keze ügyében van, megharap, ha épp nem engedek neki valamit. Persze este, amikor lefektetem, akkor elszáll minden haragom, mert úgy bújik hozzám. Nem is haragszom én rá, csak sehogy se bírok vele. Nem várom, hogy angyal legyen, de nem telik el fél perc, hogy ne művelne hajmeresztő dolgokat.
2011. jún. 10. 15:47
 1/10 anonim ***** válasza:
86%
Természetes ebben a korban! Nagyon kell figyelni rá, elmagyarázni neki a dolgokat, hidd el előbb-utóbb megfogja érteni. Ne legyél ideges, ne bántsd, mert ő ezt élvezi. Hidd el, tapasztalatból beszélek. Magyarázni kell és nagyon-nagyon szeretni! Hidd el bve fog érni az a gyümölcs. :) Sok sikert!
2011. jún. 10. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én javaslom a napirendet, még ha nem is szoros, nagyon sok sétával, szabadtéri programmal. Legyen az motorozás, homokozás, játszótér, minél jobban le kell foglalni az energiáit. Az én kisfiammal rossz időben nem lehet bírni, amikor muszáj itt bent lenni. Le kell foglalni szó szerint, mert magától semmivel nem játszik, csak ténfereg, szétszed mindent. Örülök, ha jó idő van,mert akkor az udvaron egy angyal.
2011. jún. 10. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
50%

Ezt komolyan kérdezed?


21 hónapos, nevetgél, minden érdekli, mindent megnéz és te szíjazd e le??

2011. jún. 10. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Van gyereked, 55%-os? :) Vagy jó álszentnek lenni?
2011. jún. 10. 16:04
 5/10 anonim ***** válasza:
33%

Ha nem szíjazom le a gyerekem akkor álszent vagyok??

Hol éltek, Spártában?


21 hónapos, annyira bizik benned, hogy még a meglegyintést sem veszi komolyan (már a meglegyintést sem értem) és te valami komolyabb módszerhez folyamodnál mert ez nem hatékony?

2011. jún. 10. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Kedves két első! Köszönöm, megpróbálom szeretetteljesebben lebonyolítani a "fegyelmezést", csak akkor nem fogja azt gondolni, hogy Anya mosolyog rajta és akkor ezt szabad? Amikor jó idő van, mi is jövünk-megyünk, játszózunk, stb, de már egy hete esik az eső meg fúj a szél... Ma is elvoltunk vagy két órát mászkálni, de végighisztizte azt is. Szóval akkor az itt a kérdés, hogy hogyan tanítsam neki veszekedés nélkül, hogy mit nem szabad?
2011. jún. 10. 16:13
 7/10 anonim ***** válasza:
25%

Mint bárki más. De ha ehhez lusta vagy akkor szíjazd le, egyértelmü.

Férjed tudja min jár az agyad?

2011. jún. 10. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha kell százszor mond, magyarázd el a dolgokat! Ezért vagy az anyukája, hogy megtaníst neki dolgokat. Természetes viselkedés ebben a korban. Amúgy meg igaz, nem leszíjazni hanem lefoglalni kell. Türelem rózsát terem. Olyan aranyosak ebben a korban! Nekem már nagyok a gyerekeim. Használd ki minden pillanatát, mert hamar felnőnek, észre sem veszed.
2011. jún. 10. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Jaj, mintha csak a saját fiamról írtál volna...

ha ott ülök mellette és játszunk, eszébe sem jut ilyeneket csinálni, de ahogy nekem valami dolgom akad, rögtön megy a tiltott helyekre, mászik el, dobál, rángat. De lehetetlen, hogy minden percben mellette legyek, időnként főzni kell vagy elintézni egy telefont, esetleg kimenni a wc-re. Szóval előbb-utóbb meg kellene tanulnia, hogy ezeket ne csinálja, de fogalmam sincs, hogy hogyan..

.

Pontosan tudja, hogy tilos, de csakazértis azt csinálja:-(

2011. jún. 10. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha te meg a férjed nem értetek egyet a nevelésében,egyik azt mondja szabad,a másik azt,hogy tilos akkor elég nehéz lesz..

Nevelni kéne normálisan azt agyereket,persze most dackorszakban van,próbálgatja meddig mehet el nálatok. Most kéne a legnagyobb egyetértésben,következetesen százszor elmondani neki,hogy nem lehet.

Az meg,hogy mászik mindenhova.. kisgyerek,mit cisnáljon?Óriási a mozgásigénye,le kellene foglalni,mozgatni a szabadban,nem leszíjazni...

Egy ekkora gyerektől ne várd el,hogy csendben üdögéljen a sarokban egész nap mert csalódni fogsz.

2011. jún. 11. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!