Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Melyik állítás igaz? Hosszú...

Melyik állítás igaz? Hosszú szoptatás téma

Figyelt kérdés

A hosszan szoptatott gyerek nem lesz beteg

ritkán lesz beteg

rövidebb ideig tart ,és enyhe lefolyású

Saját tapasztalatokat várok


2011. szept. 10. 22:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

A szomszédom 4 éves koráig szoptatta a fiát. Állandóan beteg volt és most is az.

Igaz,hogy ez csak egy eset.

Az biztos,hogy az első 6 hónapban valóban jó hatása van,ha szopik a baba.

2011. szept. 10. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Az én tapasztalatom: ritkán beteg, de akkor nagyon.

18 hónapos koráig szoptattam a kisfiamat. 13 hónaposan volt először beteg, 3 napos láza volt. Aztán 19 hónaposan befulladt, kiderült, hogy kruppos. Most 3 éves, néha van egy kis takonykórja, de a kruppot leszámítva, ami azóta még 2x jött elő, semmi komoly baja nem volt.

2011. szept. 10. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Mivel az anyatej nem csodaszer, nem lehet a szoptatással kivédeni minden betegséget, így igazán egyikre se lehet azt mondani, hogy igaz.

Persze, segít, főleg, ha az anya előzőleg átesett a betegségen, de attól, hogy a baba szopik még lehet beteges.

Az, hogy mennyire érzékeny, mennyire kap el betegségeket az immunrendszerén, annak edzettségén múlik.

Nekem mind a 4 szopott, a legidősebb csupán fél évig (19 éve!). Nem mondhatom, hogy sosem volt a másik 3 beteg, ők is elkaptak ezt-azt (főleg, hogy a nagyobbak és a hozzánk járó barátaik hazahozták. De igazán komoly betegség egyiknél se volt. Ehhez szerintem nagyban hozzájárult, hogy sokat voltak kint pici koruktól (ott is aludtak nappal órákat még télen is), nem voltak steril környezetben, nem voltak búra alatt..

2011. szept. 10. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
45%

Itt sok mindent olvashatsz a szoptatásról. Ezt a tanácsadói oldalt ha átnézed még a szoptatás történelméről is ír.

[link]

[link]

Két típusú választ fogsz itt kapni. Aki nem szeret,nem tud, nem akart szoptatni az egyértelmű, hogy azt írja nem fontos a hosszú szoptatás.És mi a hosszú? Egy év, kettő, három? Relatív.

Nálunk egyszer volt beteg,rövid ideig,és enyhe lefolyású volt.(10Hó)

Viszont nem tudom, hogy ez a szoptatásnak köszönhető-e.

2011. szept. 11. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
69%

Kisfiam 6 hónapos koráig szopizott, ismerősöm fia 1 hónapos és még mindig szopizik, mindketten voltak betegek télen és ősszel is (én fiam egy éves). Másik ismerősöm gyermeke 10 hónapos, ez a kisbaba is volt beteg már párszor, nála ráadásul 2 hétig tart egy nátha. Én fiamnál csak 3 nap körül.

Tehát szerintem a "szoptatás megvéd a betegségektől" csak urban legend.

2011. szept. 11. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
bocsi, nem 1, hanem 16 hónapos az ismerős baba :)
2011. szept. 11. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem sem igazán van összefüggés, az oké, hogy az anyatej jó a gyereknek, de azért nem csodaszer. Egy példa: anyukám engem több ideig szoptatott mint tesómat, mégis én vagyok allergiás, érzékeny, stb, neki semmi baja nincsen.

Gyerekkorunkban meg a szokásos gyerekbetegségeket leszámítva nem volt semmiféle különleges, vagy nagyobb bajunk.

2011. szept. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

1. fiam 21 hónapig ciczett, nem volt iagazán beteg megfázásos s dolgokon kívül

2. lány 2,5 éves még cicizik, szintén nem beteges

1x volt húgyuti fertőzése (20 hóónaposan), ami komolyabb

2011. szept. 11. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
53%
Ahogy látom, a sokáig szoptatott gyerekek is ugyanúgy beteget, senki nem írta hogy a sokáig szoptatott gyermeke ne lett volna beteg.
2011. szept. 11. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
A szoptatás nem kizárólag azért lett feltalálva, hogy ne legyen a gyerek beteg. Egész más a lényege.
2011. szept. 11. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!